IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - premiere cs3
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

premiere cs3

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: premiere cs3
    Испратена: 09.Октомври.2009 во 10:30
Zdravo Decki,

Gleam ovde na forumot ima epten informacii, otvoriv nekolku temi ama ne go najdov toa so mi treba (mozebi i ne gi procitav site postovi, ali momentalno sum na rabota i neam vreme da isceslam sve).

imam nekoe video koe e snimeno so sony hc-51 (mislam). i, go simnav na kompjuter, i momentalno go imam kako .vob fajlovi (rezolucija 700 i nesto na 500 i nesto). na videoto ima nekoe audio.

sho sakam da napraam: da go smenam audioto so nekoi mp4-ki, i da go snimam nazad, vo istata rezolucija.

dosega, gi importirav .vob fajlovite (morase da gi preimenuvam vo .mpg), i mp3-kite, i od taa listata levo go simnav dolu vo toa kako timeline sho e. vo video 1 gi staviv videata, a vo audio mp3kite. dali ova vaka se pravi?

i posle kazav export movie, i mi naprai eden .avi od 6 giga. inace, orginalnoto video bese okolu 1.5 giga.

na pocetokot me prasa nesto da odberam koj video encoding valjda da odberam, pal, ntcs ili taka nesto. ima nekade objasnuvanje za ovie video formati vo cs3?

ako mozi nekoj vo 2 recenici da mi odgovori bi bilo super.

isto, dali ima nekoj dobar tutorial za eeeeepten pocetnici so premiere cs3, za da si fatam so red da go ucam?

blagodaram, i pozdrav
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 10:52
Imas tutoriali na Youtube
http://www.youtube.com/watch?v=RFXp6kKUyjY
Prosurfaj kje najdes намигнување
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.