IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Indie?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Indie?!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Марио Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Марио Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Indie?!
    Испратена: 06.Октомври.2009 во 22:59
Rolav po temive ne vidov vakva tema. Se slusa indie?! Konkretno indie-rock, british, britpop, post-punk mozda? Omlien bend?

Arctic Monkeys? The Kooks? Rakes? ili mozda Joy Division, Cure, Gang of Four?
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 00:35
arctic monkeys ги слушам, и тоа единствено албумот Whatever people think I am, that's what I'm not  среќа
за Kooks и Rakes првпат слушам, а другите не ги слушам
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 10:21
Kaiser Chiefs, Franz Ferdinand, Snow Patrol....tie poaktivno gi slusam i mi se na top liststata od ovoj tip muzika, ama ne pagjam vo nesvest od ubavini.
Ima mal milion od tie Indie band-ovi sto zvucat slicno i samiot pravec mozam da kazam deka e malku nevozbudliv i dosaden. Povekje me vlecat postarite bendovi kako Suede i Pulp, od post-punkot Chumbawamba mi se superсреќа
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 23:00
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Kaiser Chiefs, Franz Ferdinand, Snow Patrol....tie poaktivno gi slusam i mi se na top liststata od ovoj tip muzika, ama ne pagjam vo nesvest od ubavini.
Ima mal milion od tie Indie band-ovi sto zvucat slicno i samiot pravec mozam da kazam deka e malku nevozbudliv i dosaden. Povekje me vlecat postarite bendovi kako Suede i Pulp, od post-punkot Chumbawamba mi se superсреќа
се согласувам со ова

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
repetitor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај repetitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2009 во 21:21
Ako spagaat vo indie ke gi izdvojam Radiohead,a moze i Mogwai
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.