IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - Светско првенство - Турција 2010
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Светско првенство - Турција 2010

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Светско првенство - Турција 2010
    Испратена: 27.Септември.2009 во 21:21

Hello,

FIBA Central Board will decide on the wild cards during the meeting in Istanbul (12-13th December). As far as I know, your Federation didn’t apply for the wild card yet and the competition for wild cards this time is really strong.

Best regards,

Predrag Bogosavljev
Head of Events

------------------------------------------------------------------------------------------
ова го добив како одговор од Предраг Богосављев, член на административниот тим на ФИБА, на прашањето за тоа какви ни се шансите за wild карта.
нашата федерација нема поднесено барање за wild карта????
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 12:55
http://turkey2010.fiba.com/pages/eng/fe/10/fwc/men/v2/news/p/eid/4728/nid/37635/sid/4728/article.html

британците ја посакуваат поканата, а нашите не?
зошто?
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 20:53
Interesno prasanje...sigurno odgovorot bi bil uste pointeresen dokolku voopsto nekoj od federacijata ce progovori po toa prasanje...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 20:49

Турција е епицентарот на кошаркарскиот потрес.

Од денеска па се до 12-ти идниот месец туристичката понуда Турците ќе ја зачинат со 16-от по ред Мундијал.

Иако без евро-ѕвездите од типот на Новицки, Паркер, Гасол и НБА иконите, Брајант, Вејд, Хауард, најдоброто планетарно во моментот ветува возбудливо и неизвесно првенство.

Во Кајсери, Анкара, Измир и Истанбул баскетот тргна.

Група А:

 • Аргентина
 • Србија
 • Австралија
 • Германија
 • Ангола
 • Јордан

Група Б:

 • САД
 • Словенија
 • Бразил
 • Хрватска
 • Иран
 • Тунис

Група Ц:

 • Грција
 • Турција
 • Порторико
 • Русија
 • Кина
 • Брегот на Слонова коска

Група Д:

 • Шпанија
 • Франција
 • Канада
 • Литванија
 • Нов Зеланд
 • Либан
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 16:04

САД растура ... како и по обичај ....

Србија и Хрватска играат под очекувања....
Мислам оти Аргентина ќе бидат светски шампиони да
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 13:45
I Slovencite se dobri...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 14:24
да да добри се и Словенците .... но ... не ми се верува дека би играле финале тие ... уствари успех за нив би било да бидат во 4те најдобри кошаркарски репрезентации на свет
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 14:37
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

да да добри се и Словенците .... но ... не ми се верува дека би играле финале тие ... уствари успех за нив би било да бидат во 4те најдобри кошаркарски репрезентации на свет

Jas mislam spanija
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 14:38
Ах и шпанците мн слабо играат ...
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2010 во 19:14
Која ли среќа само ја имаат слепците од србија лутина
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2010 во 00:15
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

САД растура ... како и по обичај ....

Србија и Хрватска играат под очекувања....
Мислам оти Аргентина ќе бидат светски шампиони да
Ma kako ti Argentina margentina,, Turcija ke bide sampion i tocka..да
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2010 во 21:29

Србите ја симнаа од тронот селекцијата на ШпанијaРепрезентативците на Србија ги испратија дома бранителите на насловот Светски Првак, селекцијата на Шпанија, од Светското првенство во кошарка кое се одржува во Турција.

Четвртфиналниот натпревар во Истанбул беше решен на три секунди пред крајот, а носителот на насловот од минатиот Мундобаскет кој беше одржан во Јапонија, беше потопен од Милош Теодосиќ со шут од преку 8 метри.

Иако во поглемиот дел од играта не играше баш најдобро што знае, Милош Теодосиќ беше прецизен кога најмногу требаше. Откако шпанците со забивањето на МАрк Гасол израмнија на 89:89, србите на 25 секунди до крајот го имаа последниот напад на натпреварот, а Теодосиќ го реши сам, без помош на соиграчите.

Ја прими топката и ја држеше до самиот крај на нападот, за да на 3 секунди пред сирената постигне тројка од огромна дистанца преку Гарбакоса кој закасна со поставувањето на блокот.

Србите стигнаа до 92:89, а Шпанците имаа три секунди, но после тајм-аутот одиграа катастрофален напад во кои ја изгубија топката а со тоа и не успеаа да стигнат до евентуални продолженија.

You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 00:54

Турција и САД во финалето на кошаркарскиот Мундијал


Кошаркарските репрезентации на САД и Турција ќе се борат за златниот медал на 16-то СП.

САД ја оправдаа фаворитската улога во дуелот со Литванија и забележаа победа од 89:74. Победата на американците во ниту еден момент не дојде во прашање. Избраниците на Мајк Кжижевски заслужено се пласираа во своето прво мундијалско финале по цели 16 години. Кевин Дурант со 38 поени беше најефикасен на мечот. Робертас Јавтокас со 15 поени и 9 скока беше единствената светла точка во селекцијата на Литванија.

Домаќинот Турција ќе им биде противник на САД во финалето. Турците во трилер натпревар ја совладаа Србија со 83:82. Решавачките поени ги постигна Тунчери на половина секунда до крајот на натпреварот. Кешељ со 18 поени беше најефикасен на натпреварот, победничкиот тим го предводеше Туркоглу кој уфрли 16 коша.

Финалниот натпревар Турција-САД ќе се одигра утревечер од 20:30 часот, предходно во борба за бронзата од 18 часот ќе играат Србија и Литванија...

Uste i da pobedi Turcija...ce gori Istanbul...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 02:02
 
MNOGO SMO JACIголемо%20гушкање
 
 
Sega i da izgubime od amerikancite nema da mi e gajle tolku,vazno ne izgubivme od srpcinjata...
 
Vecerva se potsetiv na futbalot, koga igrase Turcija Hrvatska na evropskoto prventstvo Euro2008 za polu finale,,, i Turcija koga im dade gol na hrvatite vo 121 minuta...
 
Srbite i hrvatite naviknati se da jadat od turcite vo poslednite minuti,bez razlika dali e kosarka ili futbal,, hrvatite jadoja vo futbalot, a srbite jadoja vo kosarka..


Изменето од Polaris - 12.Септември.2010 во 02:02
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.