IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Олесни ја душата, чедо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Олесни ја душата, чедо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2009 во 21:32
Originally posted by Rita.MD Rita.MD напиша:

Forgive me father for I have sinned...
(католичката веријанта)


Za ova li mi veleshe ti na mene za topokot na messenger, da napisham for, pa toa beshe od ateistichki karakter ne od rimo - katolichki!голема%20насмевка
Кон врв
Rita.MD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rita.MD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 00:40
Originally posted by DDarko DDarko напиша:


Originally posted by Rita.MD Rita.MD напиша:

Forgive me father for I have sinned...
(католичката веријанта)
Za ova li mi veleshe ti na mene za topokot na messenger, da napisham for, pa toa beshe od ateistichki karakter ne od rimo - katolichki!голема%20насмевка


Хаха... сме се разбрале.

Изменето од Rita.MD - 27.Септември.2009 во 00:49
A religion that gives nothing, costs nothing, and suffers nothing, is worth nothing. - M. Luther
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 15:17
Утрово мајка ми ми се јави да ме потсети дека е празник, и дека е пост, а башка да не вклучувам машина и да не работамголемо%20гушкање.

Како да ми кажа-прави се обратно од тоатага.

Несвесно, појадував бурек со јогуртљубов, па пиев кафекафе (нес со млекце) а потоа ја пуштив машината зашто времето е сончево, а деца како деца се знае, куп алиштавртење%20со%20очи...

Испеглав еден куп, а потоа си каснав парче торта од вчерашниот роденден на ќерка ми (Гријажот од Канелазабава)...


Потоа ми текна што направив па си реков, каков непрокопсаник и невоцрковен човек сум била...


Но...Бог е голем. Нели?
трепкање


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 15:19
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
al__ISLAM Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al__ISLAM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 17:48
i sto prestavuva ova slika
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 18:25
Originally posted by al__ISLAM al__ISLAM напиша:

i sto prestavuva ova slika


Една слика=1000 збора.

Бог ги слуша нашите исповеди.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 18:36
Понекогаш ми се случува да чепкам во компјутерот на брат ми кога не е дома, да му пребарувам низ разни фалјови и фолдери, просто од љубопитност, а знам дека се лути кога правам така и знам дека не смеам бидејќи тој мојот компјутер не го ни вклучува.
Или пак, понекогаш се вклучувам на мсн-то на сестра ми ( и ја знам лозинката ) и чепкам по мејловите.
Знам дека не треба така, и навистина не е  фер да чепкам по туѓа приватност, знам и јас како би се чувствувала да сум на нивно место, ама пуста љубопитност.... се` ме интересира, се` сакам да знам тага
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 19:07
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Утрово мајка ми ми се јави да ме потсети дека е празник, и дека е пост, а башка да не вклучувам машина и да не работамголемо%20гушкање.

Како да ми кажа-прави се обратно од тоатага.

Несвесно, појадував бурек со јогуртљубов, па пиев кафекафе (нес со млекце) а потоа ја пуштив машината зашто времето е сончево, а деца како деца се знае, куп алиштавртење%20со%20очи...

Испеглав еден куп, а потоа си каснав парче торта од вчерашниот роденден на ќерка ми (Гријажот од Канелазабава)...


Потоа ми текна што направив па си реков, каков непрокопсаник и невоцрковен човек сум била...


Но...Бог е голем. Нели?
трепкање




Traj ne spomnuvaj, nemam kontrola nitu jas za rabota ili ishrana...
Bash vo nedela mi se pogodi mrsno, bash vo nedela poveke i poveke rabota, a takov sum dvapati da mi se kaze ne davam...тага
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 19:13
Originally posted by spiros spiros напиша:



Многу луѓе и животни повредило моето несвестно его, а некои дури и крвареле од него.

Ах кога би можеле да погледнат во срцето мое грешно - како Господ што гледа - и да видат како ми е криво и жал за тоа!




О БОЖЕ, дај ми срце ново и Дух Светол сочувствителен а цврст
Да можам да Го следам Твоето живо Слово
Достојно да го понесам мојот крст!










Исто, многу луѓе сум повредил, но не со крв.
А животни, само една мачка до сега од балконот ја фрлив од нервоза и и го скршив 'рбетот и задните нозе.тага
Толку мило и убаво Божјо создание беше мачето, а ете, не чесниот тогашен атеист го фрли без милост.тага
Господи помилуј не.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 21:46
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Утрово мајка ми ми се јави да ме потсети дека е празник, и дека е пост, а башка да не вклучувам машина и да не работамголемо%20гушкање.Како да ми кажа-прави се обратно од тоатага.Несвесно, појадував бурек со јогуртљубов, па пиев кафекафе (нес со млекце) а потоа ја пуштив машината зашто времето е сончево, а деца како деца се знае, куп алиштавртење%20со%20очи...Испеглав еден куп, а потоа си каснав парче торта од вчерашниот роденден на ќерка ми (Гријажот од Канелазабава)...Потоа ми текна што направив па си реков, каков непрокопсаник и невоцрковен човек сум била...Но...Бог е голем. Нели?трепкање


Марија, еве сега го читав твојот пост а и женами домене исто. Таа ми кажа дека девојката на комшивчето(18 годишна Марија) денес постела а и најверојатно неработела.

Јас би сакал само на следново да потсетам:

Така некој разликува еден ден од друг, а некој друг, пак, сите денови ги смета еднакви. Секој нека биде наполно уверен во своето мислење.
Оној што ги разликува деновите, ги разликува за Господ; и кој не ги разликува деновите, за Господ не ги разликува. Кој јаде, за Господ јаде, зашто Му благодари на Бога; и кој не јаде, за Господ не јаде и Го фали Бога.
(Римјаните 14:5 - 6)    


Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 22:12
Spiros, поздрав и Божји Благослов до цело твое семејствороза, па на поубав коментар навистина не можев да се надевам...

Навистина е така, како само ти текна на овој цитатголемо%20гушкање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
izvoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 700
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај izvoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 22:16
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Утрово мајка ми ми се јави да ме потсети дека е празник, и дека е пост, а башка да не вклучувам машина и да не работамголемо%20гушкање.



Абе нема врска ова со Христовото учење.
Исус и рече: „Нeли ти реков дека ќе ја видиш Божјата слава, ако веруваш?”
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 22:31
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Spiros, поздрав и Божји Благослов до цело твое семејствороза, ...




Амин, Марија, Амин! БОЖЈИ Благослов и до твоето семејство - и сите други семејства - а посебно до черкичката, славеничка!

Среќна,долговечна и вечна да е во Христа!

АМИН








Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2009 во 20:59
Originally posted by izvoren izvoren напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Утрово мајка ми ми се јави да ме потсети дека е празник, и дека е пост, а башка да не вклучувам машина и да не работамголемо%20гушкање.



Абе нема врска ова со Христовото учење.

Има со Православното, а Православното е Христово што значи, олесни си ја душичката овде или не одрекувај дека нема врска, вие кога постите ниту малку не јадете, а да не зборувам за адвентистите ( саботарите ) во сабота...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.