IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Големиот Брат
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Големиот Брат

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
Автор
Порака
CVETA777 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CVETA777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Големиот Брат
    Испратена: 25.Септември.2009 во 14:34
Големиот Брат - реално шоу
BIG BROTHER во моментов е најпопуларното и најгледано реално шоу во светот. Emotion Production Големиот Брат за територија на Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора за првпат го продуцира во 2006 година.

До сега се прикажувани два серијала на „Големиот Брат“ и три Големиот Брат ВИП, со познати личности.

Пред нас е „Големиот Брат 3“, во кој за првпат ќе учествуваат и натпреварувачи од Македонија, а ќе се емитува на А1 Телевизија.

„Големиот брат“ е формат во кој се натпреваруваат помеѓу десет и дваесет одбрани натпреварувачи, коишто живеат во куќа на Големиот брат 100 дена, борејќи се за награда од 100.000 евра.

За време на престојот во куќата натпреварувачите немаат никаков контакт со надворешниот свет. Во куќата нема телефон, телевизор, радио, весник, ниту пак книга.

Дозволено е да се донесе само гардероба и средства за лична хигиена. Не е дозволен никаков апарат кој служи за комуникација.

Во куќата се снима 24 часа и луѓето не смеат да се кријат од камерата или да не носат микрофони. Насилство и било каква дискриминација во куќата е најстрого забрането.

Големиот брат пред натпреварувачите става дневни и неделни задачи и на тој начин тие заработуваат буџет од кој купуваат храна за својот опстанок во куќата.

Доколку успешно ја решат задачата ќе имаат поголем буџет, во спротивно ќе имаат само основен буџет кој нема да дозволува никаков луксуз.

Изменето од CVETA777 - 25.Септември.2009 во 15:06
Кон врв
CVETA777 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CVETA777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 14:48
Дали новото релно шоу Големиот брат ке ни донесе победа?

Нашата 19 годишна претставничка Виолета Ралева од Скопје и уште првата вечер ги разменија страствени бакнежи и топлите прегратки.

Скандалите ја зголемуваат гледаноста на шоуто па секако нашата преставничка ке остане во куќата до крајот на шоуто Големиот Брат.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 16:15
Од она што видов на А1Ексклузив, се гледа дека е некоја непрокопсана...

Инаку од reality-show чат пат ги гледам оние на Travel and Living, особено знам да седнам и да го погледам семејството џуџиња со децата, тоа е храброст и соочување со себе и реалноста и изнаоѓање внатрешна сила да се прифатиш и продолжиш.

А вакви “скандали“ која ф****а не е кадра да направи, само ме интересира родителите ако ги има што велат.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 16:42
Ужаси!, не знам како им дозволуваат да снимаат вакви шоуа.
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 20:35
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Инаку од reality-show чат пат ги гледам оние на Travel and Living, особено знам да седнам и да го погледам семејството џуџиња со децата, тоа е храброст и соочување со себе и реалноста и изнаоѓање внатрешна сила да се прифатиш и продолжиш.

I jas isto gi gledam tie na travel...semejstvoto djudjina, semejstvoto so eden par bliznacki i 6-torkata...e toa se prikazni koi vredi da gi pogledes, i da im se vosh*tuvas na hrabrosta, na voljata za zivot na tie luge, kako se borat so sekojnevnite zivotni prepreki...
 
a golemiov brat, e edno golemo sranje na luge bez moral i mozok, zelni samo za slava i najbitniot faktor- da stanam poznat!


Изменето од blackeye - 25.Септември.2009 во 20:35
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 20:37
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Инаку од reality-show чат пат ги гледам оние на Travel and Living, особено знам да седнам и да го погледам семејството џуџиња со децата, тоа е храброст и соочување со себе и реалноста и изнаоѓање внатрешна сила да се прифатиш и продолжиш.

I jas isto gi gledam tie na travel...semejstvoto djudjina, semejstvoto so eden par bliznacki i 6-torkata...e toa se prikazni koi vredi da gi pogledes, i da im se vosh*tuvas na hrabrosta, na voljata za zivot na tie luge, kako se borat so sekojnevnite zivotni prepreki...
 
a golemiov brat, e edno golemo sranje na luge bez moral i mozok, zelni samo za slava i najbitniot faktor- da stanam poznat!


Бог да чува се вика тоа, среќна сум што моите деца, иако не им забранувам, сами знаат што вреди да се гледа а што не. Се чудам на луѓе кои следат вакви работи, навистина, па уште да навивам?

големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 20:44

изненадувањеne samo da navivam...da glasam, da prakam poraki, da frlam pari bez vrska, za da tie tamu gospoda po cel den jadat, pijat, se izlezavaat kako debilni ( ne daj boze )luge....

ma definitivno mu fali nesto!!!!
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 21:01
по природа не сум потревџија , животот ми е доволно интересен . Поготово да гледаш е.... у живо , боже сачувајзбунетост се е....на тв бла%20бла!! јаооо замисли , ЕУРЕКА  . Денес беше тема на муабет ова срање и еден ми вели , а бе знаеш ти дека има гадни манијаци кои по цел ден чекаат да се деси нешто и плус плаќале грдни пари за 24 часа онлајн дркање .господ напомош на сеирџиите . јас сум против ваквите емисии . Пополека тераме накај американците изненадување


Изменето од la fille - 27.Септември.2009 во 09:46
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 21:17
Originally posted by hektor hektor напиша:

по природа не сум потревџија , животот ми е доволно интересен . Поготово да гледаш е.... у живо , боже сачувајзбунетост се е.... на тв бла%20бла!! јаооо замисли , ЕУРЕКА  . Денес беше тема на муабет ова срање и еден ми вели , а бе знаеш ти дека има гадни манијаци кои по цел ден чекаат да се деси нешто и плус плаќале грдни пари за 24 часа онлајн дркање .господ напомош на сеирџиите . јас сум против ваквите емисии . Пополека тераме накај американците изненадување


Експлицитно пишувашцрвенеење, а оваа анализа ептен ме бендиса, за жал така е.тага


Изменето од la fille - 27.Септември.2009 во 09:48
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 21:22
црвенеењефала марија магдалена , сакав да кажам емисиите не се као порано , гледаш има емисии од типот : Се за љубов , 24 часа свадба во соседна србија ,итн ...  луѓето горат да гледат туѓи моменти на среќа , тага , бес , ова искрено не знам до кај тера со сеирџилукот ... интересен медиум е и фејсбукот , па чак и као тема намигнување
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 21:22
Потполно си во право. 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 22:26
dosadni se,site pravat nesto preterano za da bidat zabelezani.....
ne gi gledam
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 23:15
јас би го нарекла -шоу на фрикови...болен
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 23:45
Не ги гледам, но читам што се дешава. Оваа нашава како невидена к**, јбг, клошарка невидена и таа и сестра и
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.