IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Разговори за науката - општа и слободна дискусија.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разговори за науката - општа и слободна дискусија.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2009 во 11:19
Луѓе ајде ве молам дејте ми добра дефиниција за центртрифугална сила, инерција и друг поим за терминот "модул". Благодарам однапред!среќа
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 15:50
Uste li ti treba taa "dobra" informacija збунетостголема%20насмевка
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 11:13
ne ne vekje si dobiv 2cheголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 16:31
Ај во научни муабети да прашам, тука ко нај он-топик ми се чини ќе е. голема%20насмевка

- На форумов нема или јас не можам да најдам тема за Црни дупки? збунетост
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 16:35
Ами ќе да нема изгледа Сани за Црните дипчиња тема.
Па отворија тогаш ако ја нема.
Чудни креатури се тоа,може не ни постотјат,или пак тамо важат некои нови закони на физиката.
Не ќе да е само големата гравитација.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 16:35
И една тема за научни вести мислам дека фали. трепкање
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 16:37

Зошто да не,ајде твоја идеја твоја тема,дури и двесреќа

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 15:32
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

pocetna brzina e nula
a i krajna e nula
fintata e kolku e bila silata pri samiot udar oti jajeto se skrsi
a silata zavisi od brzinata ili zabrzuvanjeto i masata, gravitacijata e konstanta 9.8

brzinata e KOREN od 2 g H голема%20насмевка

Брзината е количник од временскиот интервал и изминатиот пат, за што зборуваш дека е корен од два грама водород не знам или тоа на факултет се учи?голема%20насмевка


хах..Дареголема%20насмевка

Г=гравитација (се мери метри/секунда)
Х=Висинаголема%20насмевка
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2021 во 21:55
Последниов месец изгледав две интервјуа на Ричард.
Уживање е да се слуша.да
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2021 во 19:23
Откако Ричард го претрчав,Џулијас е човекот кој го 
има целото мое внимание.Ама баш цело време,дури и 
ги зголемив часовите од дремење пред компјутер.
На брза рака низ фејсбукот ќе претрчам,со ццкање
пфкање и преслушување некоја песна,малце повеќе
низ екселот и ете ме кај ПРОФЕСОРОТ.Иако имав среќа
да имам добар професор по физика,со ваков ја не би сакал да
излезам од училница.
Богатство е што има доста вакви емисии прикачено!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2021 во 08:28
Originally posted by Орка Орка напиша:

Откако Ричард го претрчав,Џулијас е човекот кој го 
има целото мое внимание.Ама баш цело време,дури и 
ги зголемив часовите од дремење пред компјутер.
На брза рака низ фејсбукот ќе претрчам,со ццкање
пфкање и преслушување некоја песна,малце повеќе
низ екселот и ете ме кај ПРОФЕСОРОТ.Иако имав среќа
да имам добар професор по физика,со ваков ја не би сакал да
излезам од училница.
Богатство е што има доста вакви емисии прикачено!

,,, more ortak , pazi , ke eksplodiraš nekoj den,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.