IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Ме нервираат комшиите !!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ме нервираат комшиите !!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 21>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 11:42
a, koj pa gi,...ebe?!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 21:37
voopsto ne, tolku e mirno skoro da ne gi ni gledam,...pomirna zgrada, zdravje!среќасреќа
always look on the bright side of the life!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 21:50
Е сега јас му ги кравам живците у вис....ѓавол
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 22:05
Не се досадни освен шт оправат галама со колите,сите имаат гаражи а оставаат на пат и пак си сметаат едни со други па свират звонат....инаку малите комшичиња се осички сите ми се другачки,сите постари ташни стегачи панделки привезоци шноли им ги дадов да си играат,среќа невидена им беше
денес имаа една песна смислено вака беше;

Џингл бел Џингл бел
и Онур ослабел
Шеќерезад го бацила
и Ќерем полудел
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 22:16
Ме нервира комшиката над мене шо отвара врата на секое ѕвонење кај мене да види кој иде
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 22:17
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Ме нервира комшиката над мене шо отвара врата на секое ѕвонење кај мене да види кој иде

Кај мене на прозор стојат и се снимаат. смеење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 00:55
за 2-3 дена ќе ми се отселат најбучните комшии забава
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 16:39
таа ќе ми каже дека требало да јадам...а децана нејзини не ги гледа

Изменето од sanja-a - 28.Јуни.2010 во 16:39
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 16:44
Повеќе не ги ни приметувам. Ко да не се живи, ко да не постојат.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 17:41
Драги мои соседи со троседи спремајте се... моторот скоро е составенѓавол

Спијајте уште вечерва мирно... толку ви бешеголема%20насмевка
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 19:42
Драг Комшија се надевам дека кармата еден ден ќе ти го стрефи срцето...
Ај не ти беше доволно што остатоците од храната ги тресеше право од чаршафот на тераса кај мене...туку сеа у 5 наутро стана со бормашината...
Ма какво срце бе...Да Бог даде да станеш импотентен...son of a gun...каубој
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 21:09
vidi ja be biserna se buni vo kuka sto zivee za komsiite, znaci ne znaes kako e da se zivee vo kula
komsijata do tebe cel den nesto krsi i vika, nad tebe sekogas nesto se busi i rusi, pod tebe nekoj stalno mrci, a karsi tebe ziveat najgolemite seljaci vo gradot
o, i da ne go zaboravam komsijata vo zgradata karsi mene koj za inaet gi otvara site prozori i vrati od stanot koga ja pusta Ceca
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2010 во 21:24
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење ова забеган што го напиша ме потсети на мојата зграда.
--------------
Денес стварно ме изнервирааизненадување
Се симнав пред зграда да ги земам кесите што купувале моите за јадење и комшијата од приземје излегува на балкон и ми вика...еејј комшивке, како си? Еве добро комшија, ти? Еве да видам што носитеизненадувањене Го гледам и не можам да поверувам што ми збори. Вика: За јадење сте купувале а? Па многу со осум кеси се враќаат твоите од супермаркетизненадување...
Само го погледнав и му реков да си го гледа фрижидерот дома, ама ми идеше да го убијам. Ми ги изброја кесите, скенираше да види што купиле...Абеееееее Скопје..и нашиве згради..Да можам да избегам од зградава ни секунда не мислам.

А да не ја спомнувам оваа над мене...ми истури кофа со вода врз чаршафот што го ставаме на маса за јадење. Абееееееееееелутина
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2010 во 01:22
Како можете да дозволите некој ствари да ви фрла на тераса? Ја у кујча живеам, ама пак не сваќам... да трпам бормашини у пет сабајле, вода и ѓбре на тераса... нема шанси! Немате ли некој ред бе вие у тоа зградите или што е работата?
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.