IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Ме нервираат комшиите !!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ме нервираат комшиите !!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 21>
Автор
Порака
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ме нервираат комшиите !!!
    Испратена: 19.Септември.2009 во 10:49
значи, темава ја отворам со цел тука да си ги искажеме маките од комшиите...

па добро бе, исав да се немало... живеам во куќа, за среќа не лепенка.... тие од горна страна се караат се тепаат,... тој пијаница ја брка цело време.... во близина живееја и тој шизофреничарот што си ја запали куќата со жената внатре...

тој ергенот до мене, 70год самувал, и се пушта на баба ми во 8 сабајле, додека лупи чушки за ајвар баш во сабота сабајле најде бре....

таа пред мене е арна, мислам дури да одам кај неа на клавир часови... еве и една гушка и за бебето

а таа па другачката на баба ми,.... секое сабајле кога сум втора смена, ми се пика во соба да провери дали сум станата, и да ми ги види алиштата од изминатата недела

се на се, ме нервираат...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 11:04
Originally posted by BisernA BisernA напиша:


тој ергенот до мене, 70год самувал, и се пушта на баба ми во 8 сабајле, додека лупи чушки за ајвар баш во сабота сабајле најде бре....газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

Бисерче бе, а бе душичка е и тој, шо ако има 70 год.плазење шо да прави човекот ако уште му текнува за бабичкиголема%20насмевка

Туку пази да не се гребе за ајвар не%20кажувај%20никомуКон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 11:09
Jas si nemam problem so komshii,ziveam vo kukja na edno mnogu fino ,tivko mesto,komshiite mi se ok,ne zamaraat ,ne gi zamaram,si pieme ponekogash kafence i ubavo ni e.

Изменето од renatax - 19.Септември.2009 во 11:12
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 11:12

а бе Бисерче ... што се нервираш ? можеби на баба ти и одговара па намерно излегува од 8 наутро да лупи пипер намигнување .........

Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 11:59
Eeee abe trajte, se mozes vo zivot da izberes samo komsija ne!
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 12:51
Имам доста добри комшии од едната страна, а од другата страна пак не можам да ги поднесам кубење%20косаСамо се караат, викаат, се нешто им смета и затоа ги избегнувам.
Живеам во куќа, во доста мирно место, ама пак овие едниве комшии ми го нарушуваат мирот доста често лутина
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 13:29
Jас живим во стан.И сакам да ви прашам теа што живите во куки како ги чуете комшиите кога се караат?Нели куките со разделени со двор?
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:47
турско време, емил се е лепенка... една паѓа сите паѓаат голема%20насмевка

иначе, тоа со баба ми... смеење може и ќе се земат од кај знаеш... ние од дома ја подржуваме да си премине со избраникот голема%20насмевкаголема%20насмевка

а друг бисер од соседиве е еден тип... кој од секој бизнис очекува заработка, па така човекот си зема да чува кокошки.... сред град... арно ама, донесе и еден петел... лутинапроклет нека е, секое сабајле беше качен на некоја кола а врвот беше кога некоја холандска делегација шетала низ маалата... па петелот го бендисал тој главниот... му застанал на рамото смеење

не знам како, кога и зошто, ама кокошките и петелот ги немаше следниот ден задоволство
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:49
ме нервираат што балконот го претворија во кујна па цело маало труе на манџи ......... а најгрозно е кога пржи риба болен ......... тогаш нема мачка од градот која не е во наше маало хипнотизиран

Изменето од МАРШАЛ - 19.Септември.2009 во 14:49
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:50
живеам во мултиетничка зградаголема%20насмевка
од една страна комшии-африканци, интересни се кога слават нешто - уште поинтересни кога се караатистепан
од друга страна бразилијанци - стално се во филм ала карневал-дел-риозабава
над нас македонци - мажот мајстор за по дома (како мојотголема%20насмевка), омилена играчка му е бор-машината хипнотизиран
за среќа под нас нема никој, инаку сигурно до сега ќе летавме од зградатахи,%20хи...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:52

4 godini ziveam vo kuka...mirno mestence..voopsto i ne gi slusam komsiite..vo centar sum,ali vo tesno ulice taka da ni koli ne slusame..edinstveno decinjata koga se vikaat za da igraat nadvor..ali nisto strasno ne mi smeta...

dodeka ziveev vo stan...e tamu bese sekoj svoja partija...taa nad mene ja mijase terasata vo 3 popolnok, pa ti tropka na lamarina vodata...taa pod mene pustase muzika od pred tursko do daska, so ni babami ne gi znaese tie pesni, druga imav sto non stop imase poseta od treti lica od sprotivniot pol, pa posle nekoja vozdiska imase i frlanje so tendjerinja po vrata itn itn...
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 14:56
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

турско време, емил се е лепенка... една паѓа сите паѓаат голема%20насмевка

иначе, тоа со баба ми... смеење може и ќе се земат од кај знаеш... ние од дома ја подржуваме да си премине со избраникот голема%20насмевкаголема%20насмевка

а друг бисер од соседиве е еден тип... кој од секој бизнис очекува заработка, па така човекот си зема да чува кокошки.... сред град... арно ама, донесе и еден петел... лутинапроклет нека е, секое сабајле беше качен на некоја кола а врвот беше кога некоја холандска делегација шетала низ маалата... па петелот го бендисал тој главниот... му застанал на рамото смеење

не знам како, кога и зошто, ама кокошките и петелот ги немаше следниот ден задоволство

 Deneska e den za najslatki biseri od Biserceгазење%20од%20смеење
Inaku moite komshii se OK. Site shto se nad 60 se vdovici. Ni umrea mazite komshii. Neznam shto e rabotavaзбунетост


Изменето од mamamd - 19.Септември.2009 во 14:57
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 16:45

Стварно интересно е граденето на куки у васзбунетостзбунетостJac живим во вашата источна соседка и таму секоjа кукja има сопствен двор-поголем или помал..................Неможем да разумем зошто  у вас су залепени една со другане%20знамИзменето од емил - 19.Септември.2009 во 16:46
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 17:01
Originally posted by емил емил напиша:

Стварно интересно е граденето на куки у васзбунетостзбунетостJac живим во вашата источна соседка и таму секоjа кукja има сопствен двор-поголем или помал..................Неможем да разумем зошто  у вас су залепени една со другане%20знам

 
 
едно поради тоа што сме поврзани едни за други а друго , па толку ни е голема државата да ако почнеме да правиме куќи со големи дворови , половината нема да имаат каде да живеат ......... голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.