IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Бизнис и економија
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е најисплатлив бизнис?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е најисплатлив бизнис?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Petar82 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Petar82 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој е најисплатлив бизнис?
    Испратена: 18.Септември.2009 во 19:15
Kako da zapocnesh so svoj biznis?
Kako da stanesh uspeshen?
So shto bi pocnal
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2009 во 09:50
за тие кои не знаат и немаат желба да сватат , НАВИСТИНА најдобар бизнис е да се појавиш во улогата на спонзор на некоја политичка партија која подоцна ќе дојде на власт ......... не е ниту зафрканција а уште помалку виц ....... секојдневна ВИСТИНА  Е .......................
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 15:26
Точно е и вистина е, тоа ни се случува на секој чекор.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 15:28
Видете во Бизнис вести,новости и информации.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 00:30
Најисплатлив бизнис е да водиш владин бизнис( да арчиш народни пари преку партиски фирми - пари колку сакаш), инаку успешен може донекаде да биде ако функционира она - фрли рипче фати крапче.Така се избегнува и рекетот.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 15:36
pa i jas toa go kazav,..ama , koncizno i direktnoизненадување,..ama , izgleda na nekoj ne mu se dopagja mojot izbor na ....najisplatliv  biznis vo zemjava ,..kako i da ke se vika!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2010 во 17:15
Нека се јави некој од владата тие знаат многу бизниси, можеби ова е само капка во море.
А поделба на РЕКЕТ????
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
dras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 858
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 09:58
....Владата веќе помогна со проектот „Самовработување за младите“,   но средстват за бизнисите ги изедоа консалтинг-активистите,..толку паметни чии ли беа,...а од бизнисите нема ниту трага!?....
..ако имаш пари а незнаеш што да правиш со нив, чувај ги за спонзорство во следните избори,....но добро процени кај која партија ќе инвестираш!?...не е секогаш добитна комбинација,...
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 15:37
Ова е како џек пот, првите може и да се омрсат а за останатите што ќе остане ,некогхаш ништо.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
kiko1234 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko1234 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2011 во 18:56
јас мислам дека нај исплатлив бизнис е градежништвото.
дали некој знае колку пари се потребни за да се влезе во овој бизнис.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2011 во 16:51
Originally posted by kiko1234 kiko1234 напиша:

јас мислам дека нај исплатлив бизнис е градежништвото.
дали некој знае колку пари се потребни за да се влезе во овој бизнис.


И интелектуални услуги имаат доста добра цена денес. Нема големо вложување, проблемот е во конк*ренцијата и мал пазар, но имаат доста добра цена
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32015
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2014 во 23:29
najisplatliv biznis e zemjodelie ..
...ama pod uslov da osiguras rodot , i da se molis da go opne grad i se da unisti
.. subvencii od drzavata , plus subvencii za nov nasad , osteta od osiguritelna kompanija ..
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12498
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2014 во 11:20
,,,,najisplatliv biznis vo deneshno vreme,,paaaaaaaaaa,,,размислување

,,,muvatorstvo,potkradnuvanje,prelazhuvanje ,,amaa,,,vo razumno dozvoleni dozi,,кафе
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Pforzheim
Статус: Офлајн
Поени: 32015
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2014 во 23:54
..denes mi kazaa vo ministerstvo za zamjodelie , dokolku kupam nov traktor i go registriram , Vladata ke mi vrati 30% od parite za traktorot ..
...pa mu se mislam , da si kupam i plug , i baliracka , ...moze kombajn gratis ke mi dadatнамигнување
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.