IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Познати филозофски изреки...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Познати филозофски изреки...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 94959697>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102430
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2019 во 22:18
Najdobrite-citati-za-covekovata-glupost (2).jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102430
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2019 во 22:18
Najdobrite-citati-za-covekovata-glupost (10).jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12873
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2019 во 00:36
,,,modelirajki ja vistinata za sopstvenite potrebi sekogash se chisti sopstvenata sovest,,,                          ,,,/sega i tuka,,,vidi info lenta /,,,            
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102430
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2019 во 09:35
1.„Претпочитувам да одам со пријателот низ мракот, отколку сама низ светлината!“ Хелен Келер.
2.Оној кој е пријател на сите не е пријател на никого.“ Аристотел.
3.Единствениот начин да стекнеш пријател е да бидеш пријател.“ Ралф Валдо Емерсон.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102430
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2019 во 09:37
1.„Стариот пријател е најдоброто огледало.“  Џорџ Херберт.
2.„Зарем не го уништувам непријателот кога го претворам во пријател?“ Абрахам Линколн.
3.„Секој може да сочувствува со страдањата на пријателите, но потребна е посебна особина да сочувствувате со успехот на вашиот пријател.“ Оскар Вајлд.
4.Повеќе треба да се плашите од неискрен и лош пријател, отколку од див ѕвер; дивиот ѕвер можеби ќе го рани вашето тело, но лошиот пријател ќе го рани вашиот ум.“ Буда.
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102430
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2019 во 09:10
„Седиме во калта и се обидуваме да ги дофатиме ѕвездите.“ – Иван Сергеевич Тургењев

„Не постои пораз, освен да престанете да се обидувате.“ – Елберт Хабард

„Да се осмелите, тоа е цената на напредокот.“ – Виктор Иго
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102430
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2019 во 09:11
„Треба да знаете да ги поставите граници на сопствената амбиција, лудост е да се сака она што не може да се има.“ - Пиндар

„Вие ги гледате работите и се прашувате „зошто“, а јас сонувам за работите коишто не постојат и се прашувам „зошто пак не?“ – Џорџ Бернард Шо
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12873
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Август.2019 во 09:38
,,,i za zhegata vo Avgust nikogash ne sme spremni isto ko za snegot vo Januari,,,
,,/ sgtkvdinflent/,,,

Изменето од pajser - 07.Август.2019 во 12:44
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14154
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2019 во 00:13
Историјата не учи дека народот никогаш ништо не научува од историјата - Хегел
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102430
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2019 во 21:14

„Сиромашните се најбогати – секогаш тие плаќаат“ – Непознат автор

„Сиромаштијата е мајката на криминалот, а благосостојбата мајката на неморалот“ – Аристотел

„Кога богатите војуваат, сиромашните умираат“ – Жан Пол Сартр

„Смртната казна е темелно погрешна како казна за злосторството, како што е милостината погрешен лек за сиромаштијата“ – Хенри Форд

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102430
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2019 во 21:15

Осаменоста и чувството дека си непожелен се најголемата сиромаштија“ – Мајка Тереза

„Еден ден нашите внуци ќе одат во музеј за да видат како изгледала сиромаштијата“ – Мухамед Јунус

„Во сиромашна куќа и Бог е гладен“ – Корејска народна поговорка

„Подобра е сигурноста во сиромаштијата, отколку грижата за богатството“ – Федар

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 102430
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2019 во 21:15

„Богатиот човек никогаш не е стар за ниту една девојка“ – Француска народна поговорка

„Милостината подеднакво го понижува и оној што ја прима како и оној што ја дава“ – Анатол Франс

„Оној што има малку пари си вели: Што да правам со нив?, а оној што има многу вели: Господе, дај ми повеќе!“ – Арапска народна поговорка

„Без разлика дали е крал или селанец, најсреќен ќе биде оној што ќе пронајде мир во својот дом“ – Јохан В. Гете

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12873
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2019 во 09:28
,,,parite se otepuvachka
,,,ama se lek protiv nervozi,,,
,,,_narodna pogovorka,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12873
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2019 во 11:11
,,,umetnosta e sovrsheno mesto za begstvo od realnosta,,,-Kijanu Rivs,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 94959697>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.