IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ПОП - лошо или добро искуство со него?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОП - лошо или добро искуство со него?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 22:31
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Citiram : ,,Аман бре луѓе читате ли нешто вие или само мавтате со пропаганден материјал, ко за избори да се спрематезбунетост ,,

ova bronhi mil em drag ne e  diskucija kako velish ti......
ova e meshanje na babi i zabi ...
nizok udar mesanje na dva razlicni poima politika i religija.......
tiiiii...... koj se udirash vo gradi deka znaes sve........
za da posle mi kazuvash toa shto ne go pravish ti.......
Citiram :,,Не знаев дека некој треба да победи, ова е ФОРУМ, значи место за дискусии, а не натпревар.,,
na izbori bronhi sekogash ima pobednik.....

Samiot fakt shto mi davash obrazlozenje vo tocki....
ti go zapoznavam karakterot na apsolutizmot vo tebe......
toa e diskucija bronhi??нека%20ти%20е%20срам   ......neeeeeeee !!!
taka samo se pisuva ultimatumi...kapitulacija.....naredbi.... !!!

Citiram : ,,.........а самиот со прст не мрднал да дознае нешто повеќе од надворешната форма на религијата која ја исповеда.,
dragi moj bronhi ti si mrdnal so prst ..i si ja zel biblijata ?? i si naucil sve??
a shto pred biblijata?? koj ja napishal biblijata?? dali toj bil obicen covek .....??
potreba vo toa vreme da se dovede vo red evolucijata na covekot ......
covekot so negoviot dezorientiran haos bil pred istrebuvanje....??

sekoj si ima svoj nacin na razbiranje i poshtovanje.....
kon toa shto ni ti ni jas ne go vidovme ....
pa i ne mozeme ni da tvrdime deka e ili ne taka....

Pocituvaj go i tugjoto mislenje.......!!!
tvoeto tolkuvanje niz tvoite oci ne znaci i niz moite ili drugite...

ne znam zoshto ne sakas ili ne mozesh mil moj bronhi da me razberes......
citiram: ,,...одговарав на сите твои тези..,,,

dali znajs so e teza koga se koristi toj termin.......
pa jas dragi moj ti rekov deka temata e tamu dole na najnisko nivo....
tamu dole kade e narodot ....
obicniot covek koj milsi dali 1+1 e dva ili ne !!

Namesto da  komentirate prijatelski Vie ripnavte so razni dokazi ,izrazi napadi ....
pa oladite malku......
ne mora da pokazuvate kolku ste ograniceni!!

Citiram moderator ,,
bijonse1, kako sto ti kazha Bronhi popovite se sveshtenici i mislam deka podobro e ponatamu da go koristime toj termin. ,,

Vo ist stil....
Gledas kako pisuvash?? znajs na kogo e svojstveno vakvo megjuredovi apsolutisticko nareduvanje i nasocuvanje??
Pa jas moj drag moderatoru ne branam doktorat ovde pa strucno me popravate...
citiram:.....,,Od druga strana, mozhat da se navedat mnogu mesta od Biblijata kade shto Gospod gi nagraduva......,,

Dali samo toa znaete .??
.....samo Biblijata...tamu gospod go pronajdovte so negovite dela???

Veke nema da komentiram.......!!!
....Jas Vozvisheniot vo bilo koja forma dimenzionalna vremenski i prostorno go nosam vo srce i nikoj ama bash nikoj ne moze toa da mi go odzeme....

* * *
Razmislite dali sakate na ovoj forum na ovaa tema na ovaa podtema....
razlicni mislenja na edna trkalezna masa.......
ili Samo Vashe mislenje bash kako Vie mislite deka ja tolkuvate Biblijata ili slicno....


i ushte neshto....
ako bide sve ova izbrishano kako off topic .....
toa krajno ke bide potvrduvanje na sve shto rekov...



1. Бијонсе, пишувам во точки и кратки реченици со ЕДНА ТОЧКА  на крајот, бидејќи така постот ми е краток и разбирлив, а воедно и се држам до темата од интерес.
2. Никаде не спомнав ултиматуми, ниту пак некој друг освен тебе, така што сум збунетзбунетост
3. Namesto da  komentirate prijatelski Vie ripnavte so razni dokazi ,izrazi napadi ....
pa oladite malku......
ne mora da pokazuvate kolku ste ograniceni!!
Сите коментари на твоите текстови се пријателски.

4. a shto pred biblijata?? koj ja napishal biblijata?? dali toj bil obicen covek .....??
potreba vo toa vreme da se dovede vo red evolucijata na covekot ......
covekot so negoviot dezorientiran haos bil pred istrebuvanje....??
На ова што да ти одговорам побрзозбунетост Еволуција во времето кога е пишувана Библијатазбунетостзбунетостзбунетост
5. Namesto da  komentirate prijatelski Vie ripnavte so razni dokazi ,izrazi napadi ....
pa oladite malku......
ne mora da pokazuvate kolku ste ograniceni!!

Докази, изрази нападизбунетост
6.
Dali samo toa znaete .??
.....samo Biblijata...tamu gospod go pronajdovte so negovite dela???
збунетост
Тема ти се свештениците се што работат се темели на Библијата.

7. ....Jas Vozvisheniot vo bilo koja forma dimenzionalna vremenski i prostorno go nosam vo srce i nikoj ama bash nikoj ne moze toa da mi go odzeme....
Никому ни на крај памет не му е да ти го земе, напротив ако навистина е така многу се радувам за тебе, малкумина успеале да се удостојат Христос да го имаат во себе. НО, проблемот е во тоа што го имаш во „форма димензионална временски и просторно“искрено не знам за што зборуваш, но што за тебе е ОК и за мене еголема%20насмевка
8.
Razmislite dali sakate na ovoj forum na ovaa tema na ovaa podtema....
razlicni mislenja na edna trkalezna masa.......
ili Samo Vashe mislenje bash kako Vie mislite deka ja tolkuvate Biblijata ili slicno....

Токму тоа и го сторивме, изнесовме став, мислење по твојот вовед во темата, но тебе не ти се допадна што НИЕ мислиме со наши глави и не како тебе. Во случајов Ти си оној кој не сака туѓо мислење.

9. Начинот на кој го изразуваш своето незадоволство што никој не почна да плука по свештениците заедно со тебе ме тера да мислам дека воопшто и не си христијанин. Да беше немаше воопшто да ја почнеш темава или, пак, истата ќе ја започнеше на сосема поинаков начин. Впрочем самата го велиш тоа: Dali samo toa znaete .??
.....samo Biblijata...tamu gospod go pronajdovte so negovite dela???

Христијанин не би си дозволил ваков коментар.
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 23:41
ahhhh Bronhi ......
najteshko e koga nekoj ne znae za toa shto go znae deka ne go znae.......

Jas sakam..... ete..sveshtenicite da imaat pogolem rejting kaj narodot so nivno odnesuvanje koe ke bide unificirano ......
vecerva ne mozam da Vi polemiziram......
megjutoa vi vetuvam deka ke ja prodolzam temata so argumenti.....
na koe nisko nivo ni e toj del od zivotot.....
jas sakam samo da se podobri...
krajnata recenica ti e krajno navredliva....
i dokolku ne ja izbrishesh.......
ili izvinish........
ti pozeluvam
cela nok da bidam tvoj koshmar....
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 00:11
Јас немам ни добро ни лошо искуство со православните свештеници, ниту пак ми треба некакво искуство со нив.
Пред некоја година едно од дете ми затропа на врата и ме праша дали сме сакале свештеник да ни ја осветел водата. Јас му реков дека супер ни е водата (од Рашче мерак) и дека воопшто не ни треба некакво осветување на истата. Потоа почнав да го закачкам среќа и го прашав која вода ја осветуваат, дали само таа во кујната, или пак и онаа во купатилото, во лабавото, во кадата итн. Он ми рече дека сите води ги осветувале. Си реков бреееј овие и од тоалетот ќе ти ја "осветат" само за да земат некој динар.
 
Сепак знаејќи дека тоа не е библиска пракса (осветувањето на вода), а и моето закачкање исто така не беше библиска особина, па затоа го поздравив.
 
Значи ова е мое индирекно искуство со православни свештеници, а имам и дирекни, ама ме мрзи да пишувам... сума сумарум, моето искуство со нив е комично среќа
 
 
А околу нивните тарифи и ценовници сметам дека тоа е небиблиска т.е. нехристијанска особина. Во Библијата пишува: "Бесплатно добивте, бесплатно давајте", а средствата за ткн. "свештеници" треба да се исклучиво на доброволен прилог (кој има и сака да даде, нека даде колку сака, а кој нема, Господ да ми придаде).
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.