IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Спортови со гаѓање
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спортови со гаѓање

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Спортови со гаѓање
    Испратена: 05.Ноември.2005 во 11:47
Овдека има повеќе врсти на спортови со гаѓање:Стрелаштво,Пикадо,Билијар,Куглање и ако има уште некој кој не сум го спомнала надополнете ме...
 
Мој омилен спорт (кој овој период ми е во застој) е стрелаштвото но од пиштол!
Додека во секое време Ве предизвикувам на Билијар затоа што го обожавам(школо од брат ми)!
Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 16:24
Сум гаѓала со пиштол многу одамна,потоа со воздушна пушка обично кај баба ми во село цртавме мета и се такмичевме
Додека Билјар сум играла едно време кога беше во мода па на секое ќоше имаше билјарди низ Скопјево така и во мое маало и некако го засакав!
Куглање НЕ
Пикадо НЕ(освен ако се важи она детското по дома)
„Чувствувам дека ќе полудам оваа пролет,заради една далечна убавина!“
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 19:27

MNOGU MNOGU MNOGU SAKAM PISTOLI, I VOOPSTO VATRENI ORUZJA

ALI OD ZIMSKI SPORTOJ BIATLON NAJMNOGU SAKAM

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2006 во 10:56
SO LAK I STRELA JAS SUM BRAT, SE ZANIMAVAM VEKE PODOLGO VREME, AMA ZNAJS SI REKOV CEKAJ SA NE KE VADAM STRELITE DA SE TEPAM SO NEKOJ I ZATO PREMINAV NA VATRENO ORUZJE INAKU DA SI STRELAM I SO TO, ABE COEK JAS OBOZAVAM ORUZJA!!! BEZ OGLED KAKVO, ALI NAJMNOGU SAKAM: DAGGERS (NOZINJA), Desert Eagle, M16 CARBINE, AK-47, SPRINGFIELD sniper rifle (II WW), MAGNUM SNIPER RIFLE! TIE NAJMNOGU GI SAKAM, ABE SITE ORUZJA GI LJUBAM VERVAJ, DA MI NUDAT 2 CRNI DESERT EAGLE ILI NEKOJA UBA ZENA, VERVAJ PISTOLITE KE GI ZEMAM
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2006 во 14:52

Originally posted by Corporal^^ Corporal^^ напиша:

SO LAK I STRELA JAS SUM BRAT, SE ZANIMAVAM VEKE PODOLGO VREME, AMA ZNAJS SI REKOV CEKAJ SA NE KE VADAM STRELITE DA SE TEPAM SO NEKOJ I ZATO PREMINAV NA VATRENO ORUZJE INAKU DA SI STRELAM I SO TO, ABE COEK JAS OBOZAVAM ORUZJA!!! BEZ OGLED KAKVO, ALI NAJMNOGU SAKAM: DAGGERS (NOZINJA), Desert Eagle, M16 CARBINE, AK-47, SPRINGFIELD sniper rifle (II WW), MAGNUM SNIPER RIFLE! TIE NAJMNOGU GI SAKAM, ABE SITE ORUZJA GI LJUBAM VERVAJ, DA MI NUDAT 2 CRNI DESERT EAGLE ILI NEKOJA UBA ZENA, VERVAJ PISTOLITE KE GI ZEMAM

ако не се шегуваш  , би ти пишал на ЛП

Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2006 во 20:17
Originally posted by Delfin Delfin напиша:

Originally posted by Corporal^^ Corporal^^ напиша:

SO LAK I STRELA JAS SUM BRAT, SE ZANIMAVAM VEKE PODOLGO VREME, AMA ZNAJS SI REKOV CEKAJ SA NE KE VADAM STRELITE DA SE TEPAM SO NEKOJ I ZATO PREMINAV NA VATRENO ORUZJE INAKU DA SI STRELAM I SO TO, ABE COEK JAS OBOZAVAM ORUZJA!!! BEZ OGLED KAKVO, ALI NAJMNOGU SAKAM: DAGGERS (NOZINJA), Desert Eagle, M16 CARBINE, AK-47, SPRINGFIELD sniper rifle (II WW), MAGNUM SNIPER RIFLE! TIE NAJMNOGU GI SAKAM, ABE SITE ORUZJA GI LJUBAM VERVAJ, DA MI NUDAT 2 CRNI DESERT EAGLE ILI NEKOJA UBA ZENA, VERVAJ PISTOLITE KE GI ZEMAM

ако не се шегуваш  , би ти пишал на ЛП

E OTI SA DA TE LAZAM, NE SE SALAM OZBILNO TI VELAM

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2006 во 18:21
Е ми го погоди спортот билјад обожавам(може кога сакаш одно две партии)а стрелаштво ама со воздушна пушка!

Изменето од kiki.g - 13.Октомври.2006 во 18:22
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2006 во 14:57
bilijard, strelastvo so pistol i lak i stela, mnogu sakam da odam na kuglanje
Don't drink and drive, just walk and fly
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2006 во 16:19
Da definitivno i kuglanje e super mada sto na pamet zboruvam zatoa sto nikogas ne sum kuglala so vistinska kugla tuku so imitacija igracki LOL
dodeka biljard i pukanje da ,bas e kul!
Кон врв
SURFAC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SURFAC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 23:14
и тоа со стрели хехеLOL
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.
Кон врв
ronson Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ronson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 15:59
bi zamolil nekogo da mi kaze nekoe sportsko strelacko drustvo od skopje,navistina bi sakal da se zaclenam.
Кон врв
ivankale Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivankale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 19:40

nezam da znam ke ti kazam ama ne znam

Ivan
Кон врв
ivankale Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivankale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 19:40
боленбубачка
Ivan
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 22:57
Мене омилено ми е пикадо , онака кога гаѓам и кога нема да погодам среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.