IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Nikkor VR
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Nikkor VR

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
radem1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај radem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Nikkor VR
    Испратена: 17.Септември.2009 во 14:16
Dali nekoj moze da mi objasni kako i koga se koristi VR opcijata na Nikkor objektivite. Vo upatstvoto na aparatot kazuva deka nesmee da se vklucuva, isklucuva teloto ili da se vadi objektivot dodeka VR e aktivno. Dali toa znaci deka prvo moram da go vklucam aparatot pa VR pa posle da go isklucam VR pa na kraj aparatot. Malku mi e nelogicno toa i cesto ke zaboravam. Dali moze da bide celo vreme vkluceno VR?
Do not turn the camera off or remove the lens from
the camera while vibration reduction is operating.

Изменето од radem1 - 17.Септември.2009 во 14:26
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 15:06
ostavi go VR uklucen sekogas koga ne si na tripod. Vadi stavaj... Vadi stavaj objektivi, sto sakas pravi. Nema vrska. VR e aktivno samo koga ke go pritisnes kopceto za okinuvanje do pola, odnosno koga pocnuva da raboti avto fokusot, a pretpostavuvam deka vo toj moment, nikoj normalen ne go vadi objektivot...
P.S. Slobodno gasi ja kamerata so postojano vklucen VR, nema da ima nikakov problem. Normalno deka ne bi napravile da e tolku komplicirano, neli?

Изменето од mdeni - 17.Септември.2009 во 15:07
Кон врв
radem1 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај radem1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2009 во 17:18
Ako e taka togas blagodaram na informacijata, a bas ne mi bese jasno nisto.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.