IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - Кошарка ЕП во Полска 2009
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кошарка ЕП во Полска 2009

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кошарка ЕП во Полска 2009
    Испратена: 07.Септември.2009 во 11:47
Gruppe A - Poznan

- Grcka
- Hrvatska
- Makedonija
- Izrael


Gruppe B - Gdansk

- Rusija
- Germanija
- Letonija
- Francija


Gruppe C - Warschau

- Spanija
- Slovenija
- Srbija
- Velika Britanija


Gruppe D - Wroclaw

- Litvanija
- Turska
- Polska
- Bugarija

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 11:48
Ajde Deneska MAKEDONIJA - GRCKA    16:30!!!!!!!!!!!!!!!

Da go zapocneme evropskovo prvenstvo so edna pobeda!!!!!!!

Napred Makedonija!!!!!!

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 11:56
uste 4:30 h
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 14:28
Македонија против Грција

Македонската кошаркарска репрезентација денеска во Познањ со почеток во 16асот и 30 минути против Грција ќе го има својот премиерен настап на Европското првенство што се одржува во Полска.

Натпреварот од „Арена Познањ“ ќе се следи организирано на скопскиот плоштад „Пела“ каде што  Агенцијата за млади и спорт постави видеобим.     

Македонија по пауза од 10 години по вторпат ќе учествува на ЕП, а ќе игра во групата А, во која покрај Грција, се и Израел и Хрватска.

Селекторот Јовица Арсиќ е свесен за силината на денешниот противник, но ветува максимално залагање од сите наши кошаркари кои ќе се појават на паркетот.

- Ги советував играчите да не ги совладаат емоциите и какви било други мотиви кои немаат врска со спортот. Знаеме какви ни се односите со Грција, но попладнево ќе биде само кошаркарски меч и ништо повеќе. Грците дојдоа во Полска со многу изменет состав и подмладени, но и покрај тоа се фаворити што не значи дека ние нема да ја искористиме секоја шанса за победа, изјави македонскиот селектор пред денешниот историски натпревар со јужниот сосед.

Од 19:15 часот во нашата група играат Хрватска и Израел.


НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!!!!!!!
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 14:31
pulsot mi se diga, uste 2,00 h


tepame, utre slavime den na nezavisnosta....i se ke ni bidee ramno

Изменето од LouWeed - 07.Септември.2009 во 14:31
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 14:34
Каков поклон би било една победа,абе мерацисреќасреќасреќасреќасреќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:18


Ma mene uste pomilo bi mi bilo da im pokazevme na tribini koj e pojak!!! Ali neznam izgleda nema mnogu nasi da ima!

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:21
Originally posted by Vardar1947 Vardar1947 напиша:Ma mene uste pomilo bi mi bilo da im pokazevme na tribini koj e pojak!!! Ali neznam izgleda nema mnogu nasi da ima!


ima, ima
Кон врв
гoстин Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гoстин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 16:26
grmi salata.... MAKEDONIJAAAA MAKEDONIJAAA!!!!!! Ne ima mnogu poveke od grciteeee..... i kako im go pustivme staroto znameeeeee!!!!!!!!!! ogromno

UNITED UNITED UNITED MAKEDONIJA!!!!

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 16:32
abe pocna kosarka
so se drapame tuka
caos
големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 16:51
odlicno
posle prvata cetvrtina ni ostanuva dobro da se zabavuvame
nervozata zamina голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ss_derIvat_ss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 113
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ss_derIvat_ss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 17:20
Koja patetika, igranje bez srce. Odma neka se vratat.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 17:43
Како фатени да се во рацете...со е работава...толку ли се уплашија..бог да чува..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 17:52
Ajde da Sletameeeee...

Ka-ro-lina, Ka-ro-lina!
DeepBlue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.