IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Што е тоа Женственост?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е тоа Женственост?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што е тоа Женственост?
    Испратена: 03.Септември.2009 во 09:35
 Ме интересира вашето мислење ,што е Женственостзбунетост
 
Дали жената е женствена само кога носи сукња и штикли илине%20знам
 
 
Би ве замолила да се воздржите од постирање слики.среќа
 
 
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 10:03
zenstvena e dokolku ne e 'maskulin' vo smisol na fizikata
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 10:45
zenstvenosta e blisku povrzana so blagodatta smirenieto i opustajneto.pa taka tie raboti ako se akcentiraat preku garderoba taa ke izgleda uste pozenstveno no ottuka proizleguva eden problem psiholoski koj se pojavuva kaj mazestvenite licnosti koga se vo   nivna blizina   nivnata maskost se rastopuva a toa sozdava eden vid odbivnost-zatoa porano zenite zadolzitelno trebalo da se pokrivaat.pa taka zenstvenite zeni si zemaat zenstveni mazi-homo a drugite zeni -normalni moze da imaat zadovolstvo so vistinski maz.
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 10:53
no   postoi   hristijansko resenie za toj maski problem.a toa e kazuvajneto na pofalnata pesna na presveta bogorodica   i taka nejzinata blagodat ke se vseli vo vasata dusa i ke bidete ramnopravni so zenite.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 10:59
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

no   postoi   hristijansko resenie za toj maski problem.a toa e kazuvajneto na pofalnata pesna na presveta bogorodica   i taka nejzinata blagodat ke se vseli vo vasata dusa i ke bidete ramnopravni so zenite.


Кој дабиде рамноправен со жените?збунетост
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 11:13
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

no   postoi   hristijansko resenie za toj maski problem.a toa e kazuvajneto na pofalnata pesna na presveta bogorodica   i taka nejzinata blagodat ke se vseli vo vasata dusa i ke bidete ramnopravni so zenite.


Jas nishto ne razbrav.....sakash da kazesh mashkite imaat problem zaradi zenstvenosta koja ja poseduva ponezniot pol i  ima hristijansko reshenie sprotivniot pol  da dobie na zenstvenost?збунетост

Popravi me ako gresham,ama ova nekako nastrano mi deluva na mene!
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 11:33
Ја па не разбирам како може да не се бира и да не се размисли пред да се напише нешто???
Бива ли од старт да се упропастува речиси секоја новоотворена тема?
 
Delicia
Модератор
Модератор
Лик
*dream catcher*
Регистриран: 20.Ноември.2007 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 11263
Цитирај Delicia Одговорbullet Тема: Што е тоа Женственост?
    Испратена: Денес во 09:35
 Ме интересира вашето мислење ,што е Женственостзбунетост
 
Дали жената е женствена само кога носи сукња и штикли илине%20знам
 
 
Што не е јасно тука?
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 11:38
jас одма ке одговора:
штиклата придава на нозете неповторна елегантност и финес .
Jас според случаjот носам штикли и сукнjа / таа треба да има строго определена должина/, но обично се носам спортски.
Знам од сигурни источници дека и во двата случаjа сум неодолива.трепкање


Изменето од pagane - 03.Септември.2009 во 11:40
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 11:51
somebody ...asked:

"Дали жената е женствена само кога носи сукња и штикли илине%20знам"


- pa,...ako se vodish sprema suknjata...togash,od shkot nema ...pozenstven!....dodeka ne duvne....veter! намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 12:01
според мене, дефиниција за женственост е жена, секогаш перфектно облечена,... со високи потпетици, додека оди да се слуша туп-тап ,... некако тука ми оди и жена со марама и големи очила за сонце и фенирана коса...

но, во женственост не спаѓа само надворешниот изглед, се разбира, некои тоа го имаат внатре, некоја таква ѕвезда... едноставно изгледаат убаво без ништо посебно... а другите... епа, другите треба да поработат малце на тоа

п.с. заборавив да допишам - и манирите се голем дел од женственоста
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 12:05
стил и држење ...... понашање ........... бадијала редовно ги бричи брковите и ги шиша потколениците и се скубе на лицето , бадијала високи штикли и мини сукњи ако сетоа тоа не знае да го “ носи “ ....... бадијала се ако кога ќе отвори уста како да го кренала капакот од шољата или како да го вклучила миксерот па само дроби , дроби и дроби ............. треба да знае да е “ носи  “ женственоста а не да глуми жена ......
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 12:37

Женственоста доаѓа "од внатре". Секоја жена ја носи својата женственост во склад со својата личност.Ако си задоволна со себе,токму тоа задоволство се чита на лицето, блага насмевка на усните, мил поглед,умерени движења.Облеката,штиклите,шминката само ја потенцираат вродената нежност и грациозност.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 16:31
Ispraven stav,graciozen od na visoki potpetici,ubavo stokmena ,nenapadna shminka ,bez grimasi i nagli dvizenja ,se nekolku vazni  faktori zenata da izgleda pozenstveno.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 17:20
прирдност а не вештачко држење ...... НЕ ГЛУМА и  извештаченост дури и при говорот и изразувањето ...... како на пример , некоја провинцијалка која “ заглавила “ после факсот во некоја метропола па сега изигрува аристократија болен ....... демек , ееееј “ сељанчуријо моја “ , видете ме каде сум и со кого се дружам ..... јас сум бре веома важен фактор како оној во шампоните газење%20од%20смеење.... без мене не се може ....... женственост и грациозност се вродени нешта а никако не се учат .... или , ако веќе се учат , се учат од МАЛИ НОЗЕ а не после факс нека%20ти%20е%20срам

Изменето од МАРШАЛ - 03.Септември.2009 во 17:24
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.