IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Олдтимер моторцикл
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Олдтимер моторцикл

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Олдтимер моторцикл
    Испратена: 01.Септември.2009 во 15:51
Навистина би сакал да почнам да реставрирам и еден моторцикл пошто ми е протреба превозното средство а уште неможам да положам за кола. Гледам дека низ мудбаци и гаражи се држат моторцикли што само збираат прашина со страшен потенцијал да станат фаци. Ако има некој што се занимава со таа работа добро ќе ми дојде секаков совет за репарирање или за набавување на моторцикл.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 16:17
добра идеа, кога се работи за реставрација, поддржувам среќа
но на што конкретно мислиш, мене на памет ми паѓаат моторите на БМВ, на пример:

и легендата среќа

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2011 во 22:26
Ауу... се пронајдов себеси во светот на моторциклите...

Се бркавме вчера троа јас со ТLC-то и другар ми со PUCH-от... Погоди кој водеше цело време напредтрепкање Пред се заради совршената состојба на мојот моторцикл.... Едноставно си се заљубив во тоа што го имам веќе година дена... на 15ти мислам прај година од ко е кај мене...
изуви, 4 брзини, едноставен принцип на работа и лесен за преправки... Кутриот, мојот што се нема претрпено до сеа...голема%20насмевка  љубов


Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2011 во 08:26
 e jas malku jok ., od dve trkala ., 4 si se 4 ., levata klucha ksk.... mi e nekako chudno iskrivena ., i sega si sedam mirenтаганамигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.