IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - НАШАТА ПОЛИЦИЈА ГИ ШТИТИ КРИМИНАЛЦИТЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НАШАТА ПОЛИЦИЈА ГИ ШТИТИ КРИМИНАЛЦИТЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: НАШАТА ПОЛИЦИЈА ГИ ШТИТИ КРИМИНАЛЦИТЕ
    Испратена: 01.Септември.2009 во 15:49
Ова ми се случи денес

Муштеривка влегува во дуќан, зема производ, го става во ташна и вели дека ќе си оди, зашто нема пари да плати и ќе плати во Декември
После жестока расправа, продавачката ја затвора вратата и викаме полиција
Доаѓа полицаецот, не' ислуша фино лепо, и` зеде податоци и ја пушти да си оди, а мене ми рече дека му е многу криво што е така, но тој нема право да ја претресува и ако сакам да ја тужам

Ви се верува ли?????????????????????????изненадување
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 16:43
sto vikas policija, self justice i kloca....
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 17:11
не знам како се прави тоа загриженост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 19:42
sdakash da kazesh deka ja pushtil so ...polna torba?...e pa, i ne e za veruvanje!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 19:51
a, mozebi,...i cajkanot bil eden od ...poglupavite vo ..."chetata"...pa, si pomislil deka nalog mu treba za da i zirne u chantata...pa,.....збунетост.
..a,koj da znae pa,shto mislel?!...glupavite i na ...poligraf ..lesno mozat da pominat!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 20:29
Originally posted by brza brza напиша:

sdakash da kazesh deka ja pushtil so ...polna torba?...e pa, i ne e za veruvanje!


кога замина женава и јас останав со прстот во устакрава
рече пошто била жена, немал право да ја претресува
а макар и да бил маж, му требало налог за претрес,
налог за претрес се издава само ако се покрене постапка,
а за роба до 10 000 ден, не се покренува постапка

ај сега биди паметен да те видамне%20знам

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 20:39
некој лаже ....... полицаецот или збунетост
јес да се пандурите глупи али до толку не верувам ...........
освен ако не биле во договор па овој само е облекол униформата од брат му или е изнајмил од некого ........ ама , затоа се дава понекогаш за садака .. токму поради вакви работи тага
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 22:54
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

sdakash da kazesh deka ja pushtil so ...polna torba?...e pa, i ne e za veruvanje!


кога замина женава и јас останав со прстот во устакрава
рече пошто била жена, немал право да ја претресува
а макар и да бил маж, му требало налог за претрес,
налог за претрес се издава само ако се покрене постапка,
а за роба до 10 000 ден, не се покренува постапка

ај сега биди паметен да те видамне%20знам

a, kako?.збунетост....koga ne sum ni chul ...niti videl...pogolema glupost....pa, i od ...makedonski djandar da e! газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

...shala na strana (ama ne za glupavosta na djandarotнамигнување)....dovolna mu bilo tvoeto svedoshvo za deloto , za da ja pretrese( barem chantata)!...kakvi nalozi,...i slichni bakrachi...mnogu filmovi gledal toj cajkan,...iako toa tamu shto go videl i e vistina....barem vo onie shto se snimani po vistinski nastani...намигнувањеголема%20насмевка


Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 09:21
...do 100 evra ne goni policija!ne e problem vo toa "sto gi stiti",takov ni e zakonot,a ako sakate da stopanisuvate vo uslovi na takov zakon,kade sto potrosuvacot e bog i batina...ova citaj go "pod zakrila na inspektorite"..ne za svoja polza ili prava....povelete!
Makedonija meka za investiranje...
Vo ovoj slucaj ,se razbira ako e realen ,mislam deka e nekoj-a od UJP..ili pazarna...!Na takov nacin si ja zemaat rentata..
Pa  sreka ne veruvam dela stanuva zbor za salon za avtomobili..kade li ti bil krajot..голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 16:50
не можев да поверувам на сопствените уши кога го слушнав ова...а го слушнав 15 минути по настанот...и бидејќи бев скептична во врска со сиот овој хаос ја прашав пријателката која моментално е началник на крим техника...бев запрепастена од закониве...и кого бре тоа ние народе дебело плаќаме да не штити???
да,цајканот не смее присилно да претресе никого без налог!!!!
не смее ни да те легитимира ако ти не сакаш да дадеш лична карта,може само да направи записникизненадување
и уште нешто-за кражба помала од 10 000 денари мораш да покренеш тужба преку суд па ај ќе се докажуваме...полицијата тука не може ништо
значи земајте торбите и сите по дуќани...5000...6000...само немојте над  10 000 зашто тогаш можеби и ќе ве претресат!
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 17:02
Ova mene mi e poznato . Slichna situacija imashe edna moja rodnina koja se sretna so kradecot vo nejzniata dnevna soba i go vide kako go zema bezzichniot telefon . Posle prijavata vo policija isto obrazlozenie deka se raboti za "neznachitelna" suma na pari okolu peese evra taka da oni za tolku ne pravele zapsinik i plus se rabotelo za registriran narko zavisnik taka se bi bili za dzabe .
Kaj mene vo dukjan ima edna mala palica za "indoor" borba i edna pogolema palica za "outdoor" ima lanec od 40sm. dupli (mnogu boli go imam probano na sebe ) i plus eftin after shave vo plastichna ambalaza i upaljach do nego za borba so povekje protivnici .
Jas policija ne vikam , mnogu se dosdni koga kje pochnat da se rasprashuvaat do utre sabajle kje pravime muabet i sekako jas kje bidam kriv
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 17:40
Кога сфатив дека стварно има намера да ја пушти женава да си оди,
ме фати лутина и му викам, Оваа жена со моја роба од дуќанов нема да излезе! Ако ти не и ја земаш ташната, ќе и ја земам јас!!!!
А полицаецот ми вика, Ве молам госпоѓо тргнете се од вратата, зашто казната за нарушување на јавниот ред и мир е многу поголема.

И што?????? Ништо!!! ми падна вилицата до земја, останав уште пет-шест минути зината, а таа си замина

кокошка

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2009 во 23:41
e zatoa draga moja taktika G6........
prevzemanje na kulturen nacin rabotite vo svoi race.........
ne znam sto asortiman imas.......ama psiholoski ke deluvas na ,,zemacot,,
deka ,,aram,, ke bide ......zavisi od situacija......za na kraj pokazes sila.....samo taka....плазење
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2009 во 09:02
Кражба е кражба, па макар и за 1 денар да се работи.
Од еден дуќан ќе си земе роба за 5 000 денари од друг, од трет, четврти итн. и на крај ќе ја продава робата на тезга за упола цена.

Штом полицијата не може ништо да направи, тогаш мора или Lou како што кажа self justice, или пак да му се подметне на крадецот роба над 10 000 денари голема%20насмевка во случај ако крадецот делува физички посилен.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,580 секунди.