IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - nov canon 7D
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

nov canon 7D

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака Обратен редослед
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 13:06
Originally posted by dimi dimi напиша:

Cisto kolku za info - koristam Eos 40D i Eos 5D

7-kava go dozivuvam kako bezvezen marketinski poteg na Canon na pravenje na fotoaparat sto izgleda kako pro-Canon, ama vsusnost ne e pro aparat!

 

PS: 18 mp na APS-C e premnogu!


Jas mozebi bev malku pogrub, se izvinuvam, no koga ke procitam takvo nesto, kako sekoj poteg na Canon e glupost... Zatoa, zaradi tie cisto marketinski gluposti EOS-ite se najprodavani SLR-i so decenii nanazad.

I demek 5D e extra samo zatoa sto e FF? Vo sto e poveke pro aparat 5D?
A zasto bi bil podobar D300s? Ili A850?
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 12:53
Tochno e ogledalo
jas demek se razbiram vo fotografija i sum isfrustriran
 
Cisto kolku za info - koristam Eos 40D i Eos 5D
7-kava go dozivuvam kako bezvezen marketinski poteg na Canon na pravenje na fotoaparat sto izgleda kako pro-Canon, ama vsusnost ne e pro aparat!
 
PS: 18 mp na APS-C e premnogu!


Изменето од dimi - 01.Септември.2009 во 12:56
Кон врв
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 12:44
Originally posted by dimi dimi напиша:

http://www.dpreview.com/news/0909/09090105canoneos7d.asp



 
neznam dali e do mene...


Sto moze drugo da bide

Demek sega x1.5 ili x1.6 e za gjubre.
Pa, bolji e ovoj 7D otkolku Sony A850.
Кон врв
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 12:41
Ne mi se veruva sto slusam

I toa od lugje sto demek se razbiraat vo fotografija.
Eh, frustracii.
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 12:02

toa e vrvot na gluposta...

ocekuvam deka naskoro kje izvadat 7D's i deka toj kje bide FF. Toa moze da bide dopar aparat
 
 


Изменето од dimi - 01.Септември.2009 во 12:16
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 11:49
Originally posted by dimi dimi напиша:

neznam dali e do mene ili ova e edna sosema nepotrebna nasminkana glupost na Canon koja ne nosi nikakva novina samo saka da go dostigne nivoto na opremenost sto ja ima konk*rencijata

101% се сложувам. Па уште кроп... Свашта.
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 10:57
http://www.dpreview.com/news/0909/09090105canoneos7d.asp
 
neznam dali e do mene ili ova e edna sosema nepotrebna nasminkana glupost na Canon koja ne nosi nikakva novina samo saka da go dostigne nivoto na opremenost sto ja ima konk*rencijata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.