IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Криза на средните години
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Криза на средните години

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 19:21
Ne im e lesno ni na niv, pa se pazi da ne prdne ili zdrigne pred nea, demek dzentlmen. A vaka, prdni si, zdrigni si, nema kaj da bega смеење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 20:14
Овде сигурно има љубов,абе 100%



Овај е Лари Кинг,а типката му е сопруга се вика Шон Саутвик


Дури и деца му има родено




Изменето од fiks - 29.Август.2009 во 20:14
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 20:31
E Fiks....i ovoj bara lokacijaголема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 20:34

тој не е во средни години .............. него господ го има заборавено а ЏЕБАРИЛ го изгубил списокот ................

Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 20:53
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ШТО СЕ СЛУЧУВА?ТОА СЕ СИТЕ ИНТЕЛЕГЕНТНИ, РАЗБРАНИ ЛУЃЕЗОШТО СЕ РЕШАВААТ НА ТАКОВ КРУПЕН ЧЕКОР?
ve citam i se mislam
no nishto ne izmisliv i ne mozam da razberam shto im fali vo mirna zaednica
shto ja imale poveke od 30godini
Кон врв
ana sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 22:29
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

ШТО СЕ СЛУЧУВА?ТОА СЕ СИТЕ ИНТЕЛЕГЕНТНИ, РАЗБРАНИ ЛУЃЕЗОШТО СЕ РЕШАВААТ НА ТАКОВ КРУПЕН ЧЕКОР?
ve citam i se mislam
no nishto ne izmisliv i ne mozam da razberam shto im fali vo mirna zaednica
shto ja imale poveke od 30godini

sex, ako moze nesto mlado da se legne sto da ne
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 22:55
ем младо ем туѓо .................
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2009 во 23:01


Многу сложена тема ...

сепак ќе ја прокоментирам на следниот начин ...

Секој човек си има своја димензија ...
имам пишувано дека е 93-димензинален простор ...

за да нема криза ...
потребно е секој човек да си ја има својата димензија ...
колкава е толкава е ...
но со текот на времето ...
неоправдано од нечија страна се узурпира нечија друга димензија ...

ќе го објаснам со пример ...
ако на пример некоја особа е створена за 100 м2 површина за живеење...
и некој ако узурпира само 1 м2 ...
особата на која и е узурпирана димензијата страда ...
затоа што некој(а) му го ограничува просторот ...

заради тоа ...
доадѓа до криза ...
варирање на притисокот ...
вадење на жилчка ...
чир на желудник ...

И ако има човек отповеќе ...
од тоа што му е димензијата ....
има јахта ... (а не му треба)...
има замок ... (кој исто не му треба) ...

и ке има криза ...
варирање на притисокот ...
вадење на жолчка ...
чир на желудник .... или слично ...

За да нема криза ...
секој треба да си ја има својата димензија ...
и никој нема право да му ја узурпира ...
дали мажот на жената ...
или жената на мажот ...
таткото на децата ...
и така натамо ...

теоретски гледано ...

а во обичниот живот ...
некои мислат дека се вечни ...
па прават разни екск*рзии во животот ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 13:32
Незнам што им се случува на тие луѓе во мозокот но ќе елаборирам од моја гледна точка.
Ми се гади и повраќа од „јаки влијателни интелектуалци„ што се сметаат за алфа мажјаци нешто како лавовите во Африка и сметаат дека целиот живот и сите околу нив треба да бидат подредени на нивните потреби во секое доба од животот.
За нив не важат природните закони ами за сите други важат особено ова се однесува на нивните партнерки, жени кои боже господе тешко нив кога ќе почнат да стареат, нека му се држат добро зашто секој момент можат да бидат заменети за некоја помлада.
Ако тоа е награда за една жена која му ги посветила сите нејзини години, душа и срце и му изродила деца и се грижела за сите, да биде така немилосрдно отфрлена поради зовриениот памет на исто толку „шугавиот дедо„ и да биде прогласена за бескорисна старица, тогаш не знам што е задоволството на животот.
А тие млади девојки што шетаат со деовци под рака не му ја ни мислат како што треба да прават, нивините „дедовци„ ќе им купат се, ќе им го наредат животот, а тоа дека и деца им раѓаат-голема работа!
Стварање семејство е од стратешко значење за некои луѓе, тоа не значи дека тие помалку ги сакаат своите деца.....итн.
Си мислам ако мене ме дочека нешто такво, да се кичмам 20-30 години за него и да ме мења старо за ново, ќе се погрижам животот да не му биде толку сладок како што си го замислува со новата.
Убаво рече Ивана Трамп во еден филм-Земете им све, све што можете!
И не ги жалете. Вас никој не ве жали.
За темава добро е да се погледне филмот- Клуб на „Првите сопруги„ со Голди Хоун, Дајан Китон и Бет Мидлертрепкање
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 15:27
Скокала лисицата по грозјето да го дофати и скокала и скокала и скокала, ама и’ било високоо. И кога се изморила си рекла :
 - Ај бе шо го ебам, ма ич не го ебам ионака е кисело.
-Кисело етага!


Изменето од mamamd - 30.Август.2009 во 19:35
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2009 во 19:41
Најсимпатично со овие алфа мажјаци е тоа што во 90% од случаевите завршуваат како старо железо односно искината кондура, на буниште. И покасно место алфата пред јавноста стои една руина која нема храброст да признае ни тогаш дека немал грам мозок кога го напуштал домот. Целата вина пак ја префрла на некој друг и бесрамно бара прошка. Колку ли е ведна сликата само да ја замисли човек, а камоли да ја гледа пред очи.
А хиената која легнала под алфа мажјакот набргу наоѓа друг алфа односно друга ранета лавица на која ке и го земе местото.
Затоа, арно вели мудрото мое девојче- земи му с ебрате, до ластикот на гаките, па нека се врзи со учк*р на пат кон ’’младата му невеста’’
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 09:55
Toa e simbolika na zelbata za vecna mladost
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 11:19
...im se saka...im se moze!
Vie izgleda ne mozete da se odlucite na takov cekor,pa vi e krivo..!vidi go Bucko..sto mu fali?lepota edna...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 16:31
а границите за средни години се...?
од - до...?размислување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.