IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Соопштение!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Соопштение!

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Соопштение!
    Испратена: 28.Август.2009 во 00:23
Бидејќи во официјалниот преведувач на Google (Гугл) сега е внесен и македонскиот јазик, односно може да се вршат преводи на македонскиот јазик, непишаното правило на “Историја”  за постирање две-три реченици на јазик различен од македонскиот престанува да важи,а сите постови треба да се напишани на македонски јазик, додека пак материјали на други јазик се остава само линк кој треба да биде напишан на македонски, со објаснување дека материјалот е на друг  јазик!

Пример:Ѓорѓи Пулевски (на англиски)

Во однос на оригинални ( фототипни ) документи, се продолжува како и досега независно на кој јазик се напишани, со кус коментар на македонски!

Модераторите на историја!

Изменето од Македон - 29.Август.2010 во 23:16
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.