IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Омилен Max Arena сервер
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омилен Max Arena сервер

 Внеси реплика Внеси реплика
Прашање: Koj ви е онлен Max Arena сервер?
Одговор Гласови Статистика
0 [0,00%]
0 [0,00%]
1 [10,00%]
0 [0,00%]
0 [0,00%]
1 [10,00%]
2 [20,00%]
1 [10,00%]
1 [10,00%]
2 [20,00%]
2 [20,00%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
kiko555 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Омилен Max Arena сервер
    Испратена: 21.Март.2010 во 16:16
CS MAPS I NIS DR
Дури дојдеш на ред сите правила ќе се променат Т.Е никогаш нема да стасаш на ред xD
Кон врв
AleX_VeleS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AleX_VeleS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 23:13
Max awp Arena e najubav
Кон врв
kiko555 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 21:58
jas prv pat pochnav da igram cs 6.7.2007 godina dobro go pametam ovaj datum bideki mi ja sibnuvase cs edno dete bese leto i prv pat vlegov na max_cs maps igravme edno 2 stazi jas imav 15 godini i tie traea po 25 min i me viknaja drugarite vo 8 casot da igrame mizi topka (eden mizi na topkata drug ja puca i site sekrijame vo maloto a jas sum od pp i naseto malo e edno do najgolemite a nie kaj mene doma sedime) ne barat jas i dva drugari i poslem vo 9 casot izlegovme i ne prasuvaja kaj bevme skrijani nie rekovme deka bevme na balkon ( tresalna od edna zgrada) i ne mozea i taka toa mi ostavi vpecatok po toa ja pametam mojata prva staza i sega sum redoven na cs maps :D...ako ne razberete a sigurno deka nema da razberete bideki ova treba da pisuvav mn ama mnogu kratev :D i aj zz :P

Изменето од kiko555 - 17.Февруари.2010 во 22:40
Дури дојдеш на ред сите правила ќе се променат Т.Е никогаш нема да стасаш на ред xD
Кон врв
tomislav96 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomislav96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2009 во 15:33
Originally posted by ZokY ZokY напиша:

Прв пат кога заиграв CS беше на 3.Феб.2009 на MAX Zombie by T-Home.mk и првото нешто што го забележав беше едно зелено чудовиште :D:D и така ми беше интересно и си започнав да тепам зомби и да јадам луѓе :):).......и за серверов нема ШО...........во иднина ќе си играм и на домашен терен хахаха :D



Zombies forever :D:D.............и нема ШО за Анкетава br. tomislav
Fala Fala so me spomna za anketava xD :)
Кон врв
ZokY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2009 во 06:21
Прв пат кога заиграв CS беше на 3.Феб.2009 на MAX Zombie by T-Home.mk и првото нешто што го забележав беше едно зелено чудовиште :D:D и така ми беше интересно и си започнав да тепам зомби и да јадам луѓе :):).......и за серверов нема ШО...........во иднина ќе си играм и на домашен терен хахаха :D



Zombies forever :D:D.............и нема ШО за Анкетава br. tomislav

Изменето од ZokY - 31.Август.2009 во 06:23
Кон врв
tomislav96 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomislav96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 00:10
Кој е вашиот омилен Max Arena сервер и зошто ви е токму тој сервер омилен ?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.