IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Крав Мага
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Крав Мага

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Крав Мага
    Испратена: 23.Август.2009 во 12:01
Ваши сознанија за вештината,искуство,клубови низ Македонија и критики!

Изменето од Предраг - 23.Август.2009 во 12:04
Кон врв
Ikom Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ikom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 20:49
Ok si e vestinata, koj si se naogja tamu slobodno neka si vezba. Koristat kombinacii na nekoi tehniki i soznanija od drugi vestini i nesto od aikido.
Pozdrav,
Iko
www.aikido.org.mk
Кон врв
bucko 00 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bucko 00 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 21:02
Jas poodamna treniram borecki vestini i sum zapoznaen so Krav maga , spored mene izvoredna mnogu surova Izraelska vestina ima dosta klipovi na you tube ednostavno super vestina
Pozdrav
Кон врв
bucko 00 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bucko 00 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 00:31
Vo okolinata ima skoli, organizacii koi se naogaat vo Srbija , Bugarija ,Grcija i Hrvatska . Eve nekoi linkovi :
www.kravmaga.hr
www.krav-maga.org.yu
www.kravmagagreece.gr
Pozdrav
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 16:55
Нема школи во Македонија???
Кон врв
bucko 00 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bucko 00 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 18:31
Jas kolku sto znam nema ,eventualno da vidis vo osnovno 11 Oktomvri ima kancelarii na Akademija za Bezbednost do balonot i instruktor e Ilija se vika , toj e obucuvan vo Izrael i drzi skola za bezbednost , eventulno toj moze da drzi drug kolku sto sum zapoznaen nema
Pozdrav

Изменето од bucko 00 - 24.Август.2009 во 18:31
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 20:36
гледам дека последната порака е доста стара...ме интересира дали нешто се променило од тогаш...со оглед на фактот дека има нови членови на форумов што можеби се запознаени со оваа тема...

international security academy israel e дефинитивно една од најдобрите академии од таков тип во светот. во македонија постои од пред некое време.колку што знам раководена е од илија илиев единствената личност со титула инструктор на нашите простори.(мислам дека тој е исто така сопственик на академијата)
на академијата има дводневен к*рс преку кој може да се запознаете со крав мага.

Времетраење: 2 дена

ЦЕЛИ НА к*рСОТ:

Подготвителен тренинг кој се однесува на зголемување на способноста на студентите да се заштитат себеси и нивните семејства, преку професионален и единствен тренинг. Тие ќе постигнат ниво на самоодбрана и способност за реакција, потребни за да се спасат себеси или некој друг. Недостатокот на самодоверба ги прави луѓето да бидат можни жртви кои што изгледаат и се однесуваат така.
Учење и употреба на менталните техники веродостојни на реални ситуации под висок ризик и голем притисок
“Однесување на жртва” во живот и превземање на превентивни мерки
Учење на техники за подобрување на концентрацијата и самоконтролата
Идентификување на потенцијалните агресори и превземање ефективни мерки
Учење низ стимулативни практични методи за самоспасување во различни ненадејни ситуации
Запознавање со Говорот на Телото
Учење и вежбање на методи кои помагаат за подобрување на физичкиот и менталниот склоп.
Практично совладување на различни форми на закана и насилство

МОДУЛ 1-ФИТНЕС И САМООДБРАНА (КРАВ МАГА)
Вежби за сила
Вежби за издржливост
Вежби за брзина
Вежби за одлучност
Агресивност
Видови на напад
Техники на удар со нозе
Техники на удар со колено
Техники на удар со раце
Техники на удар со лакти
Ослободување од захват на раце, коса и разни ситуации на давење
Основна одбрана на земја

Лесно за учење, употреба, ефективност и паметење

МОДУЛ 2-ОСНОВИ НА ВООРУЖЕНАТА ЗАШТИТА
Сигурносни иструкции
Запознавање со оружјето и неговите делови
Оперативна проверка на оружјето
Метод на инстиктивно пукање


к*рсов е ОК..но мене ме интересира дали некој знае дали (и каде) на друго место има нешто слично на ова...бидејки во два дена не се учи тоа што ми треба на мене...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,158 секунди.