IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - "Песма за Тошу"- од фановите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

"Песма за Тошу"- од фановите

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: "Песма за Тошу"- од фановите
    Испратена: 22.Август.2009 во 17:08

УШТЕ ЕДНА БАЛАДА ЗА БАЛКАНСКИОТ АНГЕЛ

Песма за Тошу од фановите

Во чест на празникот Свето Преображение, кој изминативе два дена се славеше во манастирот на Тоше Проески, обожавателите на балканскиот ангел на Интернет објавија линк со уште една песна посветена на него. Нежната и емотивна балада со наслов "Песма за Тошу", ја потпишува извесен Шпањолац и истата може да се слушне на бројните фејсбук интернет-страници, посветени на балканската мегаѕвезда, кои меѓудругото секојдневно се полнат со неговите фотографии, песни, спотови и снимки.
"Песма за Тошу" е снимена на хрватски јазик. Ова е уште една неофицијална творба на негов фан, бидејќи се што е поврзано со Тоше официјална потврда треба да добие од Фондацијата Тодор Проески. Песната може да се слушне youtube.

 
 
 
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,105 секунди.