IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Широк сокак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Широк сокак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2009 во 22:55
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

ааааа забеган извини, ама не си во право другар

на широк сокак, капа и симнувам... посакав да живеам во битола само поради таа улица

големо%20гушкањеSamo da znaes kolku si propustila ako ne si se doselila vo Bitola намигнување
Ic da ne cekas odma doseluvaj se голема%20насмевка
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2009 во 16:30
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

ааааа забеган извини, ама не си во право другар

на широк сокак, капа и симнувам... посакав да живеам во битола само поради таа улица


Така мислиш додека не се преселиш и шеташ секој ден по таа улица и ти стани се досадно и глупо , ко ќе ги видиш некој пуфли со 2 тона пудра на нив и 10 кила целулит дека се прат манакенки , и некоја ропачана набилдана со ланци од кај ѓупците од пазар купени се прат некој господа, и ќе ти се здосади и ќе ти оглупи одма улицата. голема%20насмевка
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2009 во 17:14
абе сега,... бев во битола неколку пати и сум задоволна од виденото не мора да ми се свиѓаат минувачите, самата улица има некој посебен дух

п.с. на секого му здосадува во сопствениот град
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2009 во 22:05
Што знам има трачарски дух според мене :) и цаурски .
Повеќе пати кога ќе поминиш ќе осетиш дека е тоа :)
голема%20насмевка
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2009 во 21:12
Originally posted by Flix Flix напиша:

Што знам има трачарски дух според мене :) и цаурски .
Повеќе пати кога ќе поминиш ќе осетиш дека е тоа :)
голема%20насмевка

Se lazes druze голема%20насмевка
Se gleda deka zapazuvas nekoj finesi koj ne treba voopsto da gi gledas
Smeni go pogledot koga ke si na sitoksokak i ne gledaja onaa strana koja ne sakas da ja vidis намигнување
Gledaj malku i i optimistickiнамигнување
Uste da te prasam od kade vese ti ?(koj grad)голема%20насмевка
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2009 во 14:15
Originally posted by igi 3 igi 3 напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Што знам има трачарски дух според мене :) и цаурски .
Повеќе пати кога ќе поминиш ќе осетиш дека е тоа :)
голема%20насмевка

Se lazes druze голема%20насмевка
Se gleda deka zapazuvas nekoj finesi koj ne treba voopsto da gi gledas
Smeni go pogledot koga ke si na sitoksokak i ne gledaja onaa strana koja ne sakas da ja vidis намигнување
Gledaj malku i i optimistickiнамигнување
Uste da te prasam od kade vese ti ?(koj grad)голема%20насмевка


Од Битола сум брат и одамна овие работи јас не ги ни гледам, ја игнорирам цела ропачана, и пуфлана :) трачарење и такви работи веќе ми се здосадени, стандард е тоа .  Јас не сум од оние битолчани кои го фалат својот град, јас само ја кажувам реалноста, не сум од оние кој не излегле од Битола и мислат дека тие се незнам што дека Битола е преубаво и слично, сум прошетал баги сум видел што е како е .
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2009 во 16:58
Originally posted by Flix Flix напиша:



Така мислиш додека не се преселиш и шеташ секој ден по таа улица и ти стани се досадно и глупо , ко ќе ги видиш некој пуфли со 2 тона пудра на нив и 10 кила целулит дека се прат манакенки , и некоја ропачана набилдана со ланци од кај ѓупците од пазар купени се прат некој господа, и ќе ти се здосади и ќе ти оглупи одма улицата. голема%20насмевка



hahahhahahaгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 23:08
Originally posted by Flix Flix напиша:

Originally posted by igi 3 igi 3 напиша:

Originally posted by Flix Flix напиша:

Што знам има трачарски дух според мене :) и цаурски .
Повеќе пати кога ќе поминиш ќе осетиш дека е тоа :)
голема%20насмевка

Se lazes druze голема%20насмевка
Se gleda deka zapazuvas nekoj finesi koj ne treba voopsto da gi gledas
Smeni go pogledot koga ke si na sitoksokak i ne gledaja onaa strana koja ne sakas da ja vidis намигнување
Gledaj malku i i optimistickiнамигнување
Uste da te prasam od kade vese ti ?(koj grad)голема%20насмевка


Од Битола сум брат и одамна овие работи јас не ги ни гледам, ја игнорирам цела ропачана, и пуфлана :) трачарење и такви работи веќе ми се здосадени, стандард е тоа .  Јас не сум од оние битолчани кои го фалат својот град, јас само ја кажувам реалноста, не сум од оние кој не излегле од Битола и мислат дека тие се незнам што дека Битола е преубаво и слично, сум прошетал баги сум видел што е како е .

тагаAj me tak ti hisa vraga голема%20насмевкаZa kaj si to rekal? газење%20од%20смеење
Abre taka kazi deka si Bitolcanec jas naj iskreno te mislev deka si od Kicevo ama nema vrska намигнување
Jas sum samo na 5min. peski od doma do Epinal
Ama i toa nema vrska . Tuka vo ovaj grad sum roden i ako moite se doseleni od OH uste 48god.
Ama ne znam sto gledas loso deka nekoja debela ili so 100kg pudra seta niz siroksokak i sto ima loso vo toa deka nekoja se krevala :pufla" Da ti kazam za takvite jas sum poveke krenat od nivнамигнувањеi sekoj ke si go puli svojot pat
Ama sekoj si ima pravo na svoe mislenje намигнување Jas iskreno ti kazuvam deka ja sakam Bitola i SIROKSOKAKголемо%20гушкање
Кон врв
NaturalBlonde Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Doll Domination

Регистриран: 20.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NaturalBlonde Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 11:47
би се преселила во Битола само поради Широк Сокак
Our bodies are prisons for our souls. Our skin and blood, the iron bars of confinement. But fear not. All flesh decays. Death turns all to ash. And thus, death frees every soul.
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 15:38
Originally posted by igi 3 igi 3 напиша:


Originally posted by Flix Flix напиша:


Originally posted by igi 3 igi 3 напиша:


Originally posted by Flix Flix напиша:

Што знам има трачарски дух според мене :) и цаурски .Повеќе пати кога ќе поминиш ќе осетиш дека е тоа :) голема%20насмевка
Se lazes druze голема%20насмевкаSe gleda deka zapazuvas nekoj finesi koj ne treba voopsto da gi gledas Smeni go pogledot koga ke si na sitoksokak i ne gledaja onaa strana koja ne sakas da ja vidis намигнувањеGledaj malku i i optimistickiнамигнувањеUste da te prasam od kade vese ti ?(koj grad)голема%20насмевка
Од Битола сум брат и одамна овие работи јас не ги ни гледам, ја игнорирам цела ропачана, и пуфлана :) трачарење и такви работи веќе ми се здосадени, стандард е тоа .  Јас не сум од оние битолчани кои го фалат својот град, јас само ја кажувам реалноста, не сум од оние кој не излегле од Битола и мислат дека тие се незнам што дека Битола е преубаво и слично, сум прошетал баги сум видел што е како е .
тагаAj me tak ti hisa vraga голема%20насмевкаZa kaj si to rekal? газење%20од%20смеењеAbre taka kazi deka si Bitolcanec jas naj iskreno te mislev deka si od Kicevo ama nema vrska намигнувањеJas sum samo na 5min. peski od doma do Epinal Ama i toa nema vrska . Tuka vo ovaj grad sum roden i ako moite se doseleni od OH uste 48god.Ama ne znam sto gledas loso deka nekoja debela ili so 100kg pudra seta niz siroksokak i sto ima loso vo toa deka nekoja se krevala :pufla" Da ti kazam za takvite jas sum poveke krenat od nivнамигнувањеi sekoj ke si go puli svojot pat Ama sekoj si ima pravo na svoe mislenje намигнување Jas iskreno ti kazuvam deka ja sakam Bitola i SIROKSOKAKголемо%20гушкање


Брат јас ја сакам Битола ептен, плус сега како ми се пие едно кафе на широк сокак уф уф :) ко ќе си далеку од градот после многу послатко е кафето.
А за таквите глупи луѓе ми смета тоа што прават лошо лице за градот, го паѓаат на културно ниво. Баш и на еден друг форум се дискутираше за тоа како Битола е падната на културно ниво.
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 22:33
Брат јас ја сакам Битола ептен, плус сега како ми се пие едно кафе на широк сокак уф уф :) ко ќе си далеку од градот после многу послатко е кафето.
А за таквите глупи луѓе ми смета тоа што прават лошо лице за градот, го паѓаат на културно ниво. Баш и на еден друг форум се дискутираше за тоа како Битола е падната на културно ниво.
Aj koga si vo BT jas te castam kafe na sirok sokak намигнување
Кон врв
munti Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај munti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 12:40
Neznam neznam sto se bi dal za eden konzulski bal bitolski star obicaj toj prekrasen bal sirok sokak i carsija gradski pajton i kamera 300 Inace jas vo posledno vreme ne setam mnogu na sirok sokak toa zadovolstvo mu go prepustam na selanite malku sega tie neka uzivat na sokakot

Изменето од munti - 10.Декември.2009 во 12:40
Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 16:05
Originally posted by munti munti напиша:

Neznam neznam sto se bi dal za eden konzulski bal bitolski star obicaj toj prekrasen bal sirok sokak i carsija gradski pajton i kamera 300 Inace jas vo posledno vreme ne setam mnogu na sirok sokak toa zadovolstvo mu go prepustam na selanite malku sega tie neka uzivat na sokakot

A ti kade odis pred KOPERACIJA голема%20насмевка
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2010 во 23:27
Me интересира зошто мешате локација со народ.

Ако сте од Битола прошетаа улицата рано на сабајле да видиш каков дух има таа.Каков е спојот на времињата,каква архитектура има.


А дебели,грд има на секое место




Битола е мојот роден крај и сум шетал секаде на светот но како дома нема
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.