IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - ОРУЖЈЕ - колекционерство, потреба, луксуз...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ОРУЖЈЕ - колекционерство, потреба, луксуз...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2012 во 00:43
кулako treba ke pravime
vivi
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2012 во 00:44
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

u lov na zajaci ke odite posleголема насмевка

 
 ,,, neeeee ,,,,na zajachici ke odime ,,,,vo ,,,,lov de,,,,голема насмевкаголемо гушкање
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2012 во 00:46
hahaaaгазење од смеење
vivi
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2012 во 12:58
Baikal Drozd MP 661 automatic CO2 rifle.


Ова пиштолче е добро за зајачина,канаринци,а можи и за декорација на фасади да се користи...
Кон врв
love nikon Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај love nikon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2012 во 11:54
moze li da mi objasni nekoj za plaslivec pistol.kade moze da se najde,kakov e zakonot za nego (ako go imaa voopsto i da lie legalno)koja cena e i kakvi marki se najdobri ili modeli nivni
sakam da zemam izainteresiran sum?
blagodaram onapred
Кон врв
4NHK0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4NHK0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 13:52
Здраво.Јас сум нов на ИдиВиди.Ме интересира каков е законот во Р.М. во врска со ладното оружје.Сакам да знам се во врска со поседување и носење на ладно оружје.Ако немате целосен одговор,сакам да знам:

-Колкава треба да биде максималната должина на сечилото,на рачката
-Дали има некаква врска тежината на оружјето
-Какви видови на ножеви е дозволено да се носат,поседуваат(пр.нож со фиксирано сечило(fixed blade knives);ножеви на затварање(folding knives)и нивниот начин на отварање,затварање и механизам за закочување на сечилото)

Би го ценел вашиот искрен одговор и ако имате нешто да прашате во врска со ножевите,слободно прашајте
P.S. Еве ви помош ако се обидувате да ми одговорите на некое прашање-Поседувам Cold Steel Ti-Lite 4"
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 17:41
Нема да се обидам да ти одговорам на прашањата, туку напротив ќе ти поставам : Зошто? 
Што не си земеш пиштол, пушка, топ .... ко нормален човек? 
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 18:07
Originally posted by 4NHK0 4NHK0 напиша:

Здраво.Јас сум нов на ИдиВиди.Ме интересира каков е законот во Р.М. во врска со ладното оружје.Сакам да знам се во врска со поседување и носење на ладно оружје.Ако немате целосен одговор,сакам да знам:
.....

Според постоечките Закони,не постои ограничување и категоризација на начин на кој ти прашуваш.....
Еве ти го тука Законот...


http://psm.du.edu/media/documents/national_regulations/countries/europe/macedonia/macedonia_law_on_private_security_1999-macedonian.pdf
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 18:13
Уште да можеш и да му нацрташ (како потреба за оние 19 години од профилот) дека е ЗАБРАНЕТО (дури и како опција за к**чење)  .... и таман ..... 

Изменето од Blue Scarlet - 20.Јуни.2013 во 18:14
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 18:19
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Уште да можеш и да му нацрташ (како потреба за оние 19 години од профилот) дека е ЗАБРАНЕТО (дури и како опција за к**чење)  .... и таман ..... 

ќе му стане јасно оној момент кога ќе ја сфати онаа стара јапонска поговорка, дека: "Не постои опасно оружје, туку постојат опасни луѓе" .....среќа

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 18:23
и шрафцигерот е само шрафцигер за мајсторот, но може лесно да влезе во категоријата „ладно оружје“ .... среќа
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 20:29
Originally posted by 4NHK0 4NHK0 напиша:

Здраво.Јас сум нов на ИдиВиди.Ме интересира каков е законот во Р.М. во врска со ладното оружје.Сакам да знам се во врска со поседување и носење на ладно оружје.Ако немате целосен одговор,сакам да знам:

-Колкава треба да биде максималната должина на сечилото,на рачката
-Дали има некаква врска тежината на оружјето
-Какви видови на ножеви е дозволено да се носат,поседуваат(пр.нож со фиксирано сечило(fixed blade knives);ножеви на затварање(folding knives)и нивниот начин на отварање,затварање и механизам за закочување на сечилото)

Би го ценел вашиот искрен одговор и ако имате нешто да прашате во врска со ножевите,слободно прашајте
P.S. Еве ви помош ако се обидувате да ми одговорите на некое прашање-Поседувам Cold Steel Ti-Lite 4"
,,,,,,

,,,,i ,,skarlet ,,,i ninja,,,ubavo ti odgovorija ,,,i ti dadoa soodvetni odgovori,,,no spored boldiranoto se javi tuka samo za kazhesh kakov nozh poseduvash,,,i mislish deka nekoj ke padne vo nesvest zaradi toa,,,prashuvash,,,za da te prashuvaat,,,
,,,aj dete  vnimavaj so toa shto go imash,,,,ako ne si znael ,,mozhesh i ko so kujnski nozh da se raskrvarish,,,намигнување
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
4NHK0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4NHK0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2013 во 21:00
fala vi na site...ostanete mi so zdravje
Кон врв
4NHK0 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 4NHK0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2014 во 01:14
инаку гледав некое време како сте пишувале на темава некои работи што намам поим всушност и ЗОШТО сте ги пишувале...без навреди,ама гледам како некој прашува од каде може да купи калашников или м4 или м16...или пак сте ваделе информации од википедија,сте ставале некои слики од Science fiction пиштоли со еден куп ласери,електричиња и еден куп разни пластики на нив...па си викам ајде малку да ја живнам темава(ако можам)...барем ќе се обидам...не ми е јасно зошто не пишувате нешто што вие лично го знаете...кога прашав во врска со законите во р.м. само ninja35 се обиде да ми помогне со тоа што ми даде линк од законот...милион пати претходно го прелистав глупавиот закон и не најдов ништо подетално.но сепак го ценам неговиот обид да ми помогне за разлика од другите што ме ,,учеа''дека можам да се раскрватам и со срчка или со штрафцигер или незнам со што...и за уште поголемо 19(сега 20 годишно)ѓубре да испаднам ќе ви кажам дека поседувам:
cold steel ti lite4(како што горе се имав пофалено)
mora topq
mora heavy duty companion
cold steel tuff lite
wenger soldier
victorinox fieldmaster
leatherman ps style
uzi tactical pen 6
...уште 1 нож од мене правен,алуминиумски електрик со прилагодувачки фокус и чекам да ми стигне титаниумска мини хебла како привезок...ако сакате да сум најголемото ѓубре што можете да го наречите и ако ,,саката да пандете во несвест''(го цитирам pajser) ќе ви пратам слика од цела моја колекција на орушје што ЛИЧНО ГО ПОСЕДУВАМ.

Изменето од 4NHK0 - 09.Април.2014 во 12:24
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,360 секунди.