IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > ИДИВИДИ > Забелешки и коментари за ИДИВИДИ > Форум информатор
  Активни теми Активни теми RSS - Информации, новини, промени
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Информации, новини, промени

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Информации, новини, промени
    Испратена: 29.Октомври.2007 во 14:05

Од денес имаме нови модератори на MAXarena Gaming: Arkan_Insomnia, rus mkd

Тие веќе одамна ги администрираат серверите на MAXarena (http://maxarena.idividi.com.mk/) и се најдобар избор за тој подфорум.

Кон врв
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 11:50
1. направив реорганизација на "MaxArena gaming" подфорумот со цел да биде попрегледен.
 
2. Ја деактивирав опцијата:
email notification
Allows users to receive notification of replies to their posts or new posts in forums.
Таа ни зафаќаше многу ресурси за испраќање email пораки, особено со оние email адреси кај кои е надминат лимитот.


Изменето од Перун - 12.Ноември.2007 во 13:54
Кон врв
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2007 во 12:57
Корисничкото име kalendar стои како модератор на Забелешки и коментари за ИДИВИДИ.
 
Тој служи само за банирање на злонамерни членови на форумот кои оставаат коментари на www.idividi.com.mk.
 
Не му обрнувајте внимание.
Кон врв
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 08:58
Правев мали измени во подфорумот за фотографија, кој сега е „Фотографија, камери и видео“.
 
Модераторот на „Камери и видео“ (подподфорум на фотографија), Александар_А сега е модератор на сите подфоруми за „Фотографија, камери и видео“.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 13:16
Хуманоста на дело -  еден нов подфорум за темите на кои се апелира за помош.
Кон врв
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 19:57
Од денес, Мире доброволно се повлекува од модератор на подфорумот за фотографија и наместо него модератор ќе биде Zoran K.
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2008 во 10:13
butel2
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 26.Јули.2005 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 3512
Цитирај butel2 Одговорbullet Испратена: Денес во 09:13
i pak ke gi prasam administratorite,

zosto nie obicnite clenovi ne mozeme da vidime pravilnik za moderatori, ne deka tie nam treba da ni snosat odgovornost, no da znaeme sto smeat i kade gi krsat pravilata. Moira iljada pati dosega prekrsila pravila na normalno i fer moderiranje , pa vas administratorite bas vi e gajle

IP IP: 77.28.49.0 Измени%20порака Избриши%20порака Сокриј%20порака Премести%20порака
Мислам дека е потребно да објаснам . На Форумот постои јасна хиерархија . Сопственик - Администратори - Модератори  . По таа хиерархија едните ги бираат другите врз основа на нивна проценка . Постои ,,Кодекс  на етика за модераторите на форум Идивиди,,  кој се наога таму каде што му е местото и јасно им е предочен на модераторите . Цениме дека тие се однесуваат во согласност со него .
  На администраторите им е важно да има хармонија на Форумот и секогаш кога ке проценат дека е нарушена во помал или поголем обем реагираат и ке реагираат без разлика дали е во прашање корисник или модератор .  За сите проблеми контактирајте не . Ке реагираме секогаш кога ке процениме дека е потребно . 
   
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 19:49
Нема да се толерираат теми за ,, Оценување ,, на модераторите  .За сите модератори кои моментално го носат тој статус се подразбира  дека ја уживаат поддршката на Администраторите . Секогаш кога некој член има одреден проблем со некој модератор ,и не информира ,сериозно го разгледуваме тоа . Така ке остане и во иднина .
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2008 во 09:38
Почитувани ,
 
Форумот секогаш се прилагодувал и еволуирал према актуелните потреби на вас корисниците . Направивме мала измена во досегашната организација  на Љубов и секс . Погледнете, се надевам дека ке ви се допадне промената .
 
ЈА КОРИСТАМ ПРИЛИКАТА ДА ВИ ЈА ЧЕСТИТАМ НОВАТА ГОДИНА  И ДА ВИ ПОСАКАМ ДОБРО ЗДРАВЈЕ  , ГОЛЕМИ ЛИЧНИ УСПЕСИ ВО 2009  И УШТЕ МНОГУ ПРИЈАТНИ МОМЕНТИ НА ФОРУМ ИДИВИДИ  !
 
Со голема почит !
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2009 во 15:03

Почитувани  ,

би сакал да ве информирам дека од денес  mamamd  и Dogi  ги назначуваме во Администратори .
 
Како што порано ,кога се појави потреба од уште еден Администратор , Перун го покани и назначи Делфин а се со крајна цел за подобрување на квалитетот на Форумот . Така денес од истите причини одлучивме да ги поканиме и назначиме ним за Администратори .
 
Сигурен сум дека ке имате добра соработка со нив .
Кон врв
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 18:10
Бојан81 се откажа од модераторската функција.

На подфорумот политика од денес модератор ќе биде Златник.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 19:07
Отворен нов подфорум во Стил на живот : Дом и градина
многу теми од другите подфоруми кои се однесуваат на ова проблематика се префрлени тука
Кон врв
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2009 во 22:55
Од денес, Марија1000 и Зен се модератори на „Дом и градина“
Кон врв
Перун Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2005
Локација: МК
Статус: Офлајн
Поени: 1141
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Перун Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2009 во 14:44
На нивно барање, kejt-d-grejt и zidarski веќе не се модератори.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,468 секунди.