IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Болка во колено
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Болка во колено

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака Обратен редослед
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Болка во колено
    Испратена: 22.Јануари.2016 во 12:49
За болки во колено, на кичмата, препорачувам една крема се зима во аптека, од коњска срж, германска, зелена е. Името и го заборавив. :) Кажете таму така и ќе ви ја дадат
Одма исчезнуваат болките... Како некој да ви ја влечи болката, кога се става од таа крема, се осеќа голема не болка туку ладно на местото...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
lady-gagana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lady-gagana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2016 во 11:10
Za bolki vo koleno preporacuvam vezbanje i zadolzitelno pojas ili stegac.
Mu kupiv na maliot od edna prodavnicka vo Boris Trajkovski pa ke vidime kako ke se pokaze
Кон врв
alek89. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Декември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alek89. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2014 во 06:38
Zdravo dali nekoj moze da pomogne, imamate bolki vo desnoto koleno samo koga me zgaznam na nego i bolki imam samo vo kolenoto a ne MI e udreno,navitkano I SL sto moze da bide.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 12:03
Originally posted by renatax renatax напиша:


Originally posted by CICAMACA CICAMACA напиша:

ЕЈ, и мене ми е отечено коленото, ама не ме боли.Не одам на лекар..........
Не си играј со здравјето иако немаш болка,не го игнорирај проблемот.

Па и не секогаш пациентите си играат со здравјето...Од стара повреда сега имам некои проблеми.
Од матичен само еден куп апчиња за болки добив и ливче за понатамошно третирање на проблемот дури на трети март.
Истото ми се случуваше кога ми се активираа синусите...па се средував со бабини деветини,диви краставици инхалации итн...
Па и сега ќе си барам чаре по масери и масти оти некој друг си игра со моето здравје,а нема да заборави да два мееци брцне во мојата бруто плата.
А најголема иронија е написот на шалтерот за книшки во Румунска болница...."НИКОЈ НЕ МОРА ДА ВЛЕЗЕ ХИТНО,САМО КАСНИ"...Малце можеби го харикирав али тоа му е смислата

Изменето од Орка - 14.Јануари.2011 во 12:05
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 17:13
Originally posted by CICAMACA CICAMACA напиша:

ЕЈ, и мене ми е отечено коленото, ама не ме боли.Не одам на лекар..........


Не си играј со здравјето иако немаш болка,не го игнорирај проблемот.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 16:55
taka treba cicamaca da ne odish na lekar.....i koga ke ti stane naaaaaaa naaaaaaaa ke se chudish shto te snashlo...изненадување
Кон врв
CICAMACA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CICAMACA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 15:19
ЕЈ, и мене ми е отечено коленото, ама не ме боли.Не одам на лекар..........
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2009 во 19:28
Shto znachi poimot voda vo koleno?
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 20:02
1.krvna slika
2.rtg na dvete kolena
3.imunoloski testovi
4. pa ke vidime sto terapija
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 09:08
Mozebi se raboti za stara povreda koja se aktivirala pod napor
Mozno e nekoja povreda na ligamentite ili razlabavenost na istite
Konsultiraj se so soodveten lekar,mozebi kje treba i snimka na kolenoto
Pozz
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 11:09
Opishi go problemot poopshirno...
Dali bolkata e poitenzivna pri svitkuvanje na kolenoto,pri kachuvanje po skali,dali ima otok  vo predelot na  bolkata itn...
Кон врв
gorjan_svetlo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorjan_svetlo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 03:22
Trcam treta godina a i planinaram istovremeno imam 36 godini i odednas mi se pojavi bolka vo desnoto koleno od desna strana baram sovet ako imal nekoj slicen problem posle prilicno podolg period na trcanje.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,242 секунди.