IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Болка во колено
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Болка во колено

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
gorjan_svetlo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gorjan_svetlo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Болка во колено
    Испратена: 09.Јули.2009 во 03:22
Trcam treta godina a i planinaram istovremeno imam 36 godini i odednas mi se pojavi bolka vo desnoto koleno od desna strana baram sovet ako imal nekoj slicen problem posle prilicno podolg period na trcanje.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 11:09
Opishi go problemot poopshirno...
Dali bolkata e poitenzivna pri svitkuvanje na kolenoto,pri kachuvanje po skali,dali ima otok  vo predelot na  bolkata itn...
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 09:08
Mozebi se raboti za stara povreda koja se aktivirala pod napor
Mozno e nekoja povreda na ligamentite ili razlabavenost na istite
Konsultiraj se so soodveten lekar,mozebi kje treba i snimka na kolenoto
Pozz
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2009 во 20:02
1.krvna slika
2.rtg na dvete kolena
3.imunoloski testovi
4. pa ke vidime sto terapija
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2009 во 19:28
Shto znachi poimot voda vo koleno?
Кон врв
CICAMACA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CICAMACA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 15:19
ЕЈ, и мене ми е отечено коленото, ама не ме боли.Не одам на лекар..........
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 16:55
taka treba cicamaca da ne odish na lekar.....i koga ke ti stane naaaaaaa naaaaaaaa ke se chudish shto te snashlo...изненадување
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 17:13
Originally posted by CICAMACA CICAMACA напиша:

ЕЈ, и мене ми е отечено коленото, ама не ме боли.Не одам на лекар..........


Не си играј со здравјето иако немаш болка,не го игнорирај проблемот.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 12:03
Originally posted by renatax renatax напиша:


Originally posted by CICAMACA CICAMACA напиша:

ЕЈ, и мене ми е отечено коленото, ама не ме боли.Не одам на лекар..........
Не си играј со здравјето иако немаш болка,не го игнорирај проблемот.

Па и не секогаш пациентите си играат со здравјето...Од стара повреда сега имам некои проблеми.
Од матичен само еден куп апчиња за болки добив и ливче за понатамошно третирање на проблемот дури на трети март.
Истото ми се случуваше кога ми се активираа синусите...па се средував со бабини деветини,диви краставици инхалации итн...
Па и сега ќе си барам чаре по масери и масти оти некој друг си игра со моето здравје,а нема да заборави да два мееци брцне во мојата бруто плата.
А најголема иронија е написот на шалтерот за книшки во Румунска болница...."НИКОЈ НЕ МОРА ДА ВЛЕЗЕ ХИТНО,САМО КАСНИ"...Малце можеби го харикирав али тоа му е смислата

Изменето од Орка - 14.Јануари.2011 во 12:05
Кон врв
alek89. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Декември.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alek89. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2014 во 06:38
Zdravo dali nekoj moze da pomogne, imamate bolki vo desnoto koleno samo koga me zgaznam na nego i bolki imam samo vo kolenoto a ne MI e udreno,navitkano I SL sto moze da bide.
Кон врв
lady-gagana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lady-gagana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2016 во 11:10
Za bolki vo koleno preporacuvam vezbanje i zadolzitelno pojas ili stegac.
Mu kupiv na maliot od edna prodavnicka vo Boris Trajkovski pa ke vidime kako ke se pokaze
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2016 во 12:49
За болки во колено, на кичмата, препорачувам една крема се зима во аптека, од коњска срж, германска, зелена е. Името и го заборавив. :) Кажете таму така и ќе ви ја дадат
Одма исчезнуваат болките... Како некој да ви ја влечи болката, кога се става од таа крема, се осеќа голема не болка туку ладно на местото...
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,406 секунди.