IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Ми треба шема за FM Предавател
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ми треба шема за FM Предавател

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Ми треба шема за FM Предавател
    Испратена: 08.Јули.2009 во 09:15
малце разгледав по продавниците ама ништо не најдов од тоа што сакам па сакам да ве замолам да ми нјадете некоја проверена шема која функционира. Ми треба некое мало FM предавателче што фаќа у круг барем од 50 метра а и повеќе и ми треба да е стабилен т.е. да не варира фркфенцијата...

Изменето од Schumacher - 08.Јули.2009 во 09:16
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2009 во 23:46
Добро, темава е отворена од 8-ми јули, зарем нема толку некој да се најде, барем предлог некаков да даде.

Изменето од Schumacher - 23.Јули.2009 во 23:46
Кон врв
elektro Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 07.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2009 во 21:53
абе купи си едно кинеско радио 100 денари и крај хехех .
ете ти предлог.
и јас барам шеми за такви зае*анции   не само за фм предавател и за други раб ама полека полека се снајдувам позз
Кон врв
-Niki- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -Niki- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2009 во 23:34
сакаш еден предавател што се фака на 500m и тоа стерео за 1100 ден ?
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 16:31
Ники, јас непланирам да прам радио станица, мене ми е колку да го нервирам комшијата, со домет до 20-30 метра. Не е важно дали е моно или стерео.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2009 во 16:39
Па немаш до сега најдено ни една шема???
Појди во било кој сервис за техника и ќе ти даде мајсторот некое шемиче за предавател кое се состои од неколку елементи.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 13:20
абе најдов и напраив два модела, и ниеден не функционира, најголем проблем ми нправи соленоидот (намотката), никако неможам да му ја погодам, затоа барам некоја испробана шема со слика за да можам убаво да го напраам.
Кон врв
-Niki- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -Niki- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 23:21
друже, ако сакаш да му сметаш на комшијата ке треба да имаш по јак предавател оти како ке му го попречиш сигналот што го прима кој е 1000 пати по јак.
Ja поддржувам кампањата АБОРТУСОТ Е УБИСТВО и така треба да се третира. Вистинските жени не абортираат
www.abortionNO.org
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.