IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Автомобили и моторцикли
  Активни теми Активни теми RSS - Омилена марка на автомобил?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Омилена марка на автомобил?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 21:21
Абе, просто морав да го кажам...инаку не дека не е добро ауто...фолксвагенот.
Никогаш не сум поднесувала гастарбаjтерската популарност на мерцедесот.


Изменето од pagane - 26.Август.2009 во 21:23
Кон врв
да бе Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
О’ Дабштајн

Регистриран: 10.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5367
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај да          бе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 21:22
Ммммммазда, црвена
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 21:23
а, може, може...голема%20насмевка

фина техникаплазење


Изменето од pagane - 26.Август.2009 во 21:24
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 21:31
FIAT 500
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 21:33
Zs be luge ne go svajkate mercedes??? So BMW uzivanjeto zavrsuva mnogu porano odkolku kaj merdzo, posto bara full capnata pedala, a niz grad toa e bajgi tesko. Mercedes dozvoluva vrvno uzivanje i na 30km/h i na 230km/h. Toa e mercedes filozofijata.

pagane , onaka od rakav velish za mercedes ili ...?


edit: Ne da e dobro, VW e najdobro

Изменето од volkswagen - 26.Август.2009 во 21:34
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 21:35
зашто бе од ракав?
па сум се возила во скоро сите популарни марки...е, брате, не ми е посебен мерцедесот...
е, има и субективна причина- многу еснафски ми е. секоj гастарбаjтер се вракjаше со мерцедес, да покажува демек благополучие, а всуштност нема и пет кинти во джеп да си плати  кафето.


Мегутоа, те приметив и те чекав да се уклучив...да, добро ауто е фолксвагенот...по секоj джеп.плазењеголемо%20гушкање


Изменето од pagane - 26.Август.2009 во 21:36
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 22:00
Vidi, pomina odaaaamna toa vreme koga sekoj serko se vrajkase so mercedesot od svalerkata ovde, a normalno svalerkata go kupila posto znaela sto e kola

Abe mercedes e brend koj prael koli dodeka nasiov narod sonuval za da se vozi vo pajton
Prv proizveduvac koj vo 1976 vgradi ABS (i toa vo srednata luksuzna klasa, a ne vo visokata - se raboti za modelot W123), a (za zal) seuste ABS kaj mnogu novi koli ne e standardna oprema.

I USTE NESTO ( i naj bitno) MERCEDES I BMW ODAT VO RAZLICNI NASOKI - SPORT i KOMOCIJA (nemoj da demantirate za ova oti i naj glup coek znaj deka BMW e sinonim za sportist, a mercedes za komotna limuzina)


Aj te molam napraj mi sporedba (tvoi viduvanja) mercedes v.s. bmw (tie 2 marki se podrazbiraat pod tie popularni marki kolku sto znam)

Nema da ni odi lesno muabetot za mojata favorit-marka pa zatoa ke go izostavam

Изменето од volkswagen - 26.Август.2009 во 22:01
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 12:33
Што се тиче за првак света во автомобилната индустриjа ----само Форд!!!
но Форд не е популарен по една причина - скапи делови.

Мерцедес- комотност, луксуз, елегантност, но некако не можат да избегаат од првиот мерцедес.
БМВ- комотност, луксуз, елегантност, брзина, развоj во секоj еден однос.
каде беше БМВ ..каде е сега. но не е по секоj джеп.

БМВ замени мерцедесот. Веке не е актуелна приказната дека има Мерцедес и други.намигнување


Изменето од pagane - 27.Август.2009 во 13:38
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 13:36
кубење%20косаBMW..........молитва
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 13:44
Originally posted by pagane pagane напиша:

Што се тиче за првак света во автомобилната индустриjа ----само Форд!!!но Форд не е популарен по една причина - скапи делови.Мерцедес- комотност, луксуз, елегантност, но некако не можат да избегаат од првиот мерцедес.БМВ- комотност, луксуз, елегантност, брзина, развоj во секоj еден однос.каде беше БМВ ..каде е сега. но не е по секоj джеп.БМВ замени мерцедесот. Веке не е актуелна приказната дека има Мерцедес и останати автомобили.намигнување
ФООООРД???
Форд нема премиум класа колку што знам,а во компакт нуди име без историја. По тоа дали е развиен во сите сегменти се суди дали е првак или само прај интересни модели.

Со тоа Мерцедес- комотност, луксуз....итн..., а БМВ...комотност ...итн... Ми ги нацрта главните линии на брендовите. Дај кажи со каков мерцедес си се дружела и со какво БМВ и напрај ми споредба на завршна обработка, опременост, прегледност, постаеност, лежење на пат, понуда итн за да го оправдаш рамнењето на Светскиот владетел со баварскиот шармер


едит: не е дека не сакам БМВ, ама ако одбирам тогаш ќе биде мерцедес

Изменето од volkswagen - 27.Август.2009 во 13:46
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 14:03
Мерцедес голема%20насмевка поготово комби и дизел - штедлив.

За подолги вожњи ненадминлив. Комфорен пред се...


Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 14:08
Nesto kako R klasa???
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 14:16
За Форд- jавно не се изразив jасно ...првиот произведен автомобил е Форд, не Мерцедес. Толку за тоа.
Мерцедес не е направил ни корак од првиот произведен мерцедес. банални се.
Ами, што да ти кажам- доволно е да спомена скоростна кутиjа. Тоа е тоа.
Да не зборуваме за сите екстри односн заштита- пат, невреме...
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2009 во 14:18
 не Ц класа или Е класа

мојот е Е класа трепкање


Ваков:PS. morav da ja simnam slikata тага


Изменето од ultra - 27.Август.2009 во 14:26
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.