IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Законот за внатрешни работи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Законот за внатрешни работи

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Законот за внатрешни работи
    Испратена: 01.Јули.2009 во 06:58
Edni za, drugi protiv. Spored ednite zakonot ke ne pretvori vo policiska drzava, spored drugi ke se stavi red vo drzavata. Komu li da mu veruvame nie obicnite smrtnici?
Монструмот во УБК
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 08:18
More ne e losho da ne chuvaat policajci. Deka vo stranstvo bash vo tie "razvieni" zemji policijata e zakon, zatoa si nemaat problemi so sekakvi kriminalci ili simlivi tipovi - odma tie za sekunda ke ja reshat rabotata.  Nulta tolerance - they say. голема%20насмевка
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 23:17
Не може овој предлог Закон, што е пишуван од квази-експерти, кои имаат "цели" три години работен стаж во МВР, да биде совршен и да одговара на секојдневните потреби на нашава држава. Ниту еден од вистинските актуелни експерти од областа на Безбедносните науки не бил вклучен во подготвувањето на овој Закон, па затоа сега и самите вмровци го стагнираат и пробуваат да направат козметички измени во него...
Не се прави Закон на тој начин што ќе го препишеш од законодаството на друга држава, па макар тоа била и Франција, кога знаеш дека состојбите и уредувањето во Македонија не соодествуваат со тие во Франција.
Меѓутоа за жал тоа е капацитетот и стилот на работа на нашава "владичка"...па после Уставниот суд не им чини...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
eptendosadno Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1185
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 23:59
За да се заштитите од полицијата

Зашто истата е репресивен орган , и доколку не си ги знаете правата , ќе си имате мака во животот .


               Закони
     

ЗАКОН ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ПОЛИЦИЈА И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ОРУЖЈЕТО И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА НАДЗОР НА ДРЖАВНА ГРАНИЦА И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ДРЖАВЈАНСТВО НА РМ И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ПАТНИТЕ ИСПРАВИ И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ЛИЧНАТА КАРТА И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА МАТИЧНАТА ЕВИДЕНЦИЈА И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ЛИЧНОТО ИМЕ И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА ЖИВЕАЛИШТЕТО И ПРЕСТОЈУВАЛИШТЕ И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА МАТИЧЕН БРОЈ НА ГРАЃАНИНОТ И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА СООБРАЌАЈОТ НА ПАТИШТАТА И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ПРЕКРШОЦИТЕ ПРОТИВ ЈАВНИОТ РЕД И МИР И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ПОЖАРНИКАРСТВО И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА СТРАНЦИТЕ И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА АЗИЛ ПРИВРЕМЕНА ЗАШТИТА И ПОДЗАКОНСКИ АКТИ

ЗАКОН ЗА ПОСЕБНИТЕ ПРАВА НА ПРИПАДНИЦИТЕ НА БЕЗБЕДНОСНИТЕ СИЛИ И ЧЛЕНОВИТЕ НА НИВНИТЕ СЕМЕЈСТВА

ЗАКОН ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ЛИЦА И ИМОТ

ЗАКОН ЗА ДЕТЕКТИВСКАТА ДЕЈНОСТ

ЗАКОН ЗА ЈАВНИТЕ СОБИРИ

ЗАКОН ЗА СКЛАДИРАЊЕ И ЗАШТИТА ОД ЗАПАЛНИ ТЕЧНОСТИ

ЗАКОН ЗА ЗАШТИТА ОД ЕКСПЛОЗИВНИ МАТЕРИИ

ЗАКОН ЗА ПРОМЕТ СО ЕКСПЛОЗИВНИ МАТЕРИИ

ЗАКОН ЗА ДОБРОВОЛНО ПРЕДАВАЊЕ И СОБИРАЊЕ ОГНЕНО ОРУЖЈЕ, МУНИЦИЈА И ЕКСПЛОЗИВНИ МАТЕРИИ И ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ОРУЖЈЕТО

ЗАКОН ЗА СЛЕДЕЊЕ НА КОМУНИКАЦИИТЕ

ЗАКОН ЗА КРИМИНАЛИСТИЧКО-РАЗУЗНАВАЧКА БАЗА НА ПОДАТОЦИ

Изменето од eptendosadno - 13.Декември.2009 во 00:01
Дали говорот во Пиринска обогатен со бугаризми е македонски дијалект ?
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2019 во 15:21
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Komu li da mu veruvame nie obicnite smrtnici?
Монструмот во УБК


морам да признаам други батки да ни чуваат потајно гајба немаме, што е тоа е, НО се’ додека Народ нема здрав увид не само собраниски туку и експертски и граѓански никогаш нема да се стапне на опаш на корупцијата во безбедносните служби, за жал удбашана не само што шиткаат државни интереси или пак пуштаат низ вода пиони како би си оправдале табиетот односно се прикажат како неутрални (последниот пример со Катица и Боки кои межу другоѕо ете ги жртвувале бидејќи угледот на агенгијата за контраразузнавање е озбилно урнисан та ни шпиони ни кодоши веќе не им веруваат) туку пуштаат низ вода и Души кои без проблем ги обработуваат та и беспари за да им угодат на нивните по професија постари браќа во евроатланскиот котел а кои пак се папетс на месонските папет мастери, да е посмешно не се работи за криминални души туку вонаби-монаси, ако не ви е познато ако некој им затресуе nwo агенда на месоните тоа е токму Монаштвото кое Православна Артилерија па не само што се таргетираат Монаси туку и потенцијални кандидати особено доколку се покажале како нескротливи со стандардни шеми за ресетирање Христов Воин, ете во мојот случај како вонабимонах дури си склепаа и фракинг ријалити шоу, ех удбашана кај ќе ви горат вашите души само незнам!

инаку Народ ко Народ што му дробеле тоа ќе си срка бидејќи просто и веруе на удбалитичарските мастадонти кои од старт се не само масло туку удбашка семка! интересно е дека имало обиди да се позиционира некоја трета опција во земјава посреди македонскиот политички спектрум, но ако не е удбашки учипена ниту ја пуштаат да гукне, во случајот со ДА пак откако Џиле одработи пак му удрија секира бидејќи полесно им е да си ги возат веќе утврдените клановски бастиони!

е сега она линкот колку е смешен а еве 10 години подоцна и тогашната опозиција сега на власт која си стори свој ветинг нели на сите неподобни клановски ботови, а по некој и лустрираа ко мијалко&ко, сето ова пак дополнително е дозачинето со централизација во едикоја нова убашка збирштина која бидејќи демек почнуе наново та ајде преку Катица да се покажат како ревносни законски пазачи, мислиш следно нема ни зајковци да ги пуштат топтан низ вода кога за тоа ќе се создадат услови! кланои ко кланои кому како ако стегне поише чалам еа-елитите ќе му дојде редот, дали!? НО токму бидејќи нашите удбаши се еа-приврзок еве ви ози-блупринт кој треба да си го меморите здраво по вијуги, бидејќи полис-стејт мора да е наштимана за да полесно лесно си се вклопи апаратот во nwo збирштината и евроатланскиот внатрешнобезбедносен апаратчук!


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.