IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали би посадиле цвеќиња
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали би посадиле цвеќиња

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали би посадиле цвеќиња
    Испратена: 30.Јуни.2009 во 12:22
Znaci mislam jasna e temava, dali bi posadile  cveke vo vasata gradina dokolku imate ili dokolku sakate da imate ili dali ako ste vo  stan sakate na balkonot da imate cvekinja ?
 
Jas mnogu sakam da imam cvekinja dokolku bi imala kuka i gradina, no jas na balkonot mnogu sakav da imam cvekinja, i imav porano zasadeno i sega pak ke sadam, pa ajde i vie nesto napisete za ova.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16451
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 01:33
jas ako najdam frleno grance ili ili cvetce.......
odma vo voda........pusta korencinja........
go sadam vo saksija....
a beeee odma se fakja.....
i go poklonuvam na komsivka....

licno nemam na balkon cvekinja.....
pogledot od nego mi e vo dvorot kade gi ima.....среќа
Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2009 во 16:54
Da ako mi kaze nekoj kako treba oti sum trup za sadenje cvekinja.Neli treba ne znam kakva dupka,pa gjubre da se stavi ,pa voda.....
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2009 во 13:18
Купив две саксиички со минијатурни рози, дрвца и денс же си ги засадам во саксии и ќе си ги ставам во двор
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25680
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 11:08
Почнав.голема%20насмевка Сенеска од сабајле рано си ги исфарбав со мрсна боја држачите за цвеке. Сега ке почнам да ги редам саксиите. Многу си сакам балконот да ми биде вака.
user%20posted%20image
 Само тогаш кафето на балкон ми се фаќа за срце.голема%20насмевка
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 16:12
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 17:05
jas dobiv za 8mi mart edna ljubicica vo saksija, tolku bese ubava i rascvetana i za nekolku dena doma odma mi ovenaлутина....i sum zaboravila da ja navadam pa se isusila skros, i sega ne e za gledanjeглупчо
zaklucok: podaleku od cvekinja...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25680
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2010 во 22:06
Мириснетеголема%20насмевка


photo%201420

Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 23:18
Мммм, mamamd сакам во дворот да имам плантажа од јорговани и тоа десетици километри квадратни!
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2010 во 00:18
Temava me potsekja na edna pesna...

Drugarice Posadimo Cvijece
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 18:23
Нема ништо поубаво од цвеќе ( освен љубов).
Фрезијата има можеби најубав мирис од сите.Неа задолжително ја садам секоја година.Прекрасни се и боите, но сепак мирисот е незамисливо прекрасно убав.
Антуриумот некако слабо ми оди.Но и тоа имам.
Стрелициите само за подарок на посебни блиски.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 13:43
На балконската ограда посадив петунии бели и лила и неколку рози во саксија. Пред малку баш досадив уште 4 петунии.

Розите веќе почнаа да цветаат.

Ги пресадив и афричките љубичици, бааги се размножиле сега на сите прозори ги имам, лила и бели, многу ми се убави.

Ќе видам уште нешто ќе боцнам деновиве.

Изменето од maria_magdalena - 22.Април.2010 во 13:45
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2010 во 10:54
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Нема ништо поубаво од цвеќе ( освен љубов).
Фрезијата има можеби најубав мирис од сите.Неа задолжително ја садам секоја година.Прекрасни се и боите, но сепак мирисот е незамисливо прекрасно убав.
Антуриумот некако слабо ми оди.Но и тоа имам.
Стрелициите само за подарок на посебни блиски.
kako mislis "sadis frezija"?????
Jas freziite gi obozavam, no gi imam videno samo kako rezano cveke vo cvekarnica za buket...pls kazi mi... go obozavam mirisot...голема%20насмевка
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25680
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 16:15
Дааа

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.