IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 535455
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:24
Originally posted by pHp pHp напиша:

Lucid Dreaming
.... најдобриот сон што може да се доживее


Тоа мислиш после џоинт одма спиење и lucid dreams ? плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2011 во 19:05
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by annaja annaja напиша:

Пред 8 месеци почина мајка ми....сонувам како ја среќавам на улица,као на лекар била,ја прашувам што направила и она почна да ми вади нешто од торбата, ама гласот не и го слушав.
Јас тогаш почнав да ја гушкам, така како вистински да ја гушкам.Знам дека нечини она да ме гушка....а јас, незнам дали има некое значење.


Среќа , успех на некој план (потфат , на работа), безгрижност , здравје
Ако е точно би требало досега се тоа да ти се случило среќа 
Да се сонува починатата мајка се толкува како долг живот 
Дај Боже да е така.....мајка и кога е ТАМО мисли на добро за своето дете.
Е сега незнам дали е така,ама мислам дека сакаше да ме извести за нешто што го очекував,имено тој ден дојде девер ми,после 20 год. (ова до тогаш беше нешто што е невозможно)
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2011 во 03:24
Originally posted by annaja annaja напиша:

Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by annaja annaja напиша:

Пред 8 месеци почина мајка ми....сонувам како ја среќавам на улица,као на лекар била,ја прашувам што направила и она почна да ми вади нешто од торбата, ама гласот не и го слушав.
Јас тогаш почнав да ја гушкам, така како вистински да ја гушкам.Знам дека нечини она да ме гушка....а јас, незнам дали има некое значење.


Среќа , успех на некој план (потфат , на работа), безгрижност , здравје
Ако е точно би требало досега се тоа да ти се случило среќа 
Да се сонува починатата мајка се толкува како долг живот 
Дај Боже да е така.....мајка и кога е ТАМО мисли на добро за своето дете.
Е сега незнам дали е така,ама мислам дека сакаше да ме извести за нешто што го очекував,имено тој ден дојде девер ми,после 20 год. (ова до тогаш беше нешто што е невозможно)

Соновите секогаш се поврзани со она што ни се случува во секојдневието, понекогаш немаат значење а понекогаш веќе сме го доживеале тоа што сме го сонувале или пак се случуваат ситници наредниот ден.Повеќето соновите се исполнуваат за краток период од 2-3 дена.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Klara-D Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klara-D Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2011 во 08:20
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by annaja annaja напиша:

Пред 8 месеци почина мајка ми....сонувам како ја среќавам на улица,као на лекар била,ја прашувам што направила и она почна да ми вади нешто од торбата, ама гласот не и го слушав.
Јас тогаш почнав да ја гушкам, така како вистински да ја гушкам.Знам дека нечини она да ме гушка....а јас, незнам дали има некое значење.


Среќа , успех на некој план (потфат , на работа), безгрижност , здравје
Ако е точно би требало досега се тоа да ти се случило среќа 
Да се сонува починатата мајка се толкува како долг живот 
 
...annaja ... koga majka ti pocinala , te ostavila bez odgovor na mnogu prasanja ,
mozebi ne sakala da te zagrizuva. Ne e bas ubavo da se guskas so pocinat covek тага
no bi sakala da e vaka kako sto napisal Santijago ...!
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2011 во 11:23
Originally posted by Santijago Santijago напиша:


Originally posted by pHp pHp напиша:

Lucid Dreaming
.... најдобриот сон што може да се доживееТоа мислиш после џоинт одма спиење и lucid dreams ? плазењеЕден џоинт не ти врши работа, барем 3 за да влезеш во phase состојба
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2011 во 10:53
SON retrospektiva na realnosta vo poinakva forma.....kako e mozno - no mozno e ?!
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2016 во 19:04
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2017 во 14:51
Поврзана слика
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12712
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2017 во 19:30
back to the future love GIF
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 535455
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.