IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 55>
Автор
Порака
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 12:55
Вал, па ти си знаела нешто за соништата... ама јас имам слушано дека соништата не се кажуваат, ако си сонувал лошо, па кажеш, ќе се оствари, а ако си сонувал нешто убаво, па го кажеш, немало да се оствари, бла бла... има ли вистина во тоа? Некој ова ми го кажа одамна, ама не се сеќавам кој...
а пред некое време сонував нешто убаво, и сакам баш тоа да ми се оствари
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 22:26
se se toa gluposti..dobro,loso....itn...ama najgolema od site e da ne se kazuval sonot pred 12h nikako
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2009 во 18:49
Еве нешто интересно од јаху.

http://news.yahoo.com/s/time/20090616/hl_time/08599190456100;_ylt=AoH_7CUNeQ_qVnvWfIb.DRyCfNdF
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2009 во 23:46
  Сонував сон... си одев право по патот и одеднаж пропаѓам во една провалија. Отварам очи, така испружена на земјата, и гледам една птица над мене како врти круг.Си мислам ,жива сум или не...да не се собираат мршојадци околу мене, како на филмовине, и ги чекам и другите птици.Но не дојдоа, а и таа едната си замина. Станав, се искачив по угорнината, дојдов до патот и си продолжив, како ништо да не се случило.....само бев, крваво изгребана, по рацете и нозете ...но не чувствував никаква болка.
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2009 во 00:12
Стоев на брегот на Нил. И одеднаш седум дебели и убави крави излегоа од Нил и пасеа низ трските. По нив излегоа седум други крави, но овие беа слаби, многу грозни, со костенлива боја. Никогаш не сум видел толку грди крави во целата Египетска Земја! И седумте слаби и грозни крави ги изедоа првите седум дебели крави. Па иако ги проголтаа, не се гледаше дека имаат нешто во утробата. Беа грозни како и порано. Тогаш се разбудив.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2009 во 01:53

Ti da ne si faraonot na Egipet?

Da ti go viknam Josif , sinot na Jakova, toj znae da tolkuva sonista

                    


P.S. Ova se odnesuva za Evangelos i negoviot post

Изменето од KINGDAVID - 22.Јуни.2009 во 01:57
Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 10:54
sve sonvav crno belo ,
oti ne e vo boja ??
Кон врв
Stojadin Lord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јуни.2008
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Stojadin Lord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 23:12
neznam ljudi sta je bilo
u stali je sve vrilo,

probudila se sva stala
zarivala mi stara krava..

kozica mi glasno mjechi
pred nogice joj prc kljeci

i ovchice i petlovi
sve se glasno smejali
nasta opshta buna
popala je sva ovchja runa

I ja se sv uzruja
dal mi neko nju otima
dal je neko drugi ljubi
ooo sn ili jave che da im sudi.


Trijem ochi
trljam ruke
niko neznam
moje muke

u mojoj kozi najbolje disem....
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 23:16
....јас сепак мислам дека е само сон размислување
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 05:10
...a mozhe i momentalen zanos. размислување
 
 
Кон врв
cupeto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cupeto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 08:33
Kupi eden petel crven ubav kako slika ,
da go pustis vo taa stala malku da kuk*rika ,
ke vospostavi red i disciplina ,
tvoja stala ke bide milina ,
pa ke imas selska idila prava ,
ke go sredi prco , koza , krava ,
stojadine ne si veke vo frka,
brzo se otkaza od paricnata trka,
gledam ostana i bez jambolijata bela ,
prepoznatliv znak vo zemjava cela ,
od glavna faca tvoja ostana samo malo maze ,
toa cupeto bitolsko ti veli i ne laze
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 09:29
газење%20од%20смеење  Cupeto, carica si. голема%20насмевка
 
 
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 13:34
Чевли, чевли многу женски чевли сум сонувала, ама во последно време секој втро сон ми е со чевли. И така јас се радувам на сите а сепак не можам да се решам кои да ги одберам. Што че е ова? Хелп!
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 13:37
kje patuvas samo ne mozes da se odlucis kade среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.