IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 55>
Автор
Порака
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2009 во 20:04
ич не ми е јасно зошто толку брзо соновите се забораваат..на ништо не се сеќавам што сум сонувала дене..
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2009 во 20:59
sonot mu e pomaliot brat na smrta
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 00:51
kosmar imav zatoa se raazbolev
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
centurion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 386
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај centurion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 08:15
chak noris go sonvav... ..so mozi da znaci to...??
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2009 во 18:27
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

kosmar imav zatoa se raazbolev
pak
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 02:18
of sto ke li me strefiiiiiiiiiiiiiiii?
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
IdiBegaj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IdiBegaj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 16:35
vcera sto son sonuvav hm ako vi kazam ke se isplasite zatoa ke si prekjutam ama nesto slicno na ova sonuvav .....kolku da ne mislite eve vi kazav
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 22:23
moze li sepak podetalno za sonot "idi begaj"?
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 23:22
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

sonot mu e pomaliot brat na smrta


,...интересно..може ли нешто повеќе да наведеш за ова, баш ме заинтересира..
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 02:20
Sekoja nok sonuvam od mala ,ama nema den da pomine a jas da ne sonuvam i toa se dolgometrazni sonovi ...nekogas so realni formi i licnosti a nekogas totalno nepoznati i cudni..........
Nokeska sonuvav vo edna soba kako nekoe letnicko mesto jas,tatko mi i nekolku nepoznati luge a okolu nas moze bi 10 pitoni i kako na kupce sekoj zamotan imase crveni i zolti ama mnogu golemi i debeli i celo vreme sme se cudele kako da gi odbegneme no kaj i da se svrtis niv gi ima.Znam deka se cudev vo sonot kako moze lugeto da znaat deka tuka ima zmii i pak da doaagat na odmor.Posle toa kako na nekoja terasa majka i dete i eden od pitonite go kasnal deteto i jas veke se uplasiv i potoa tatko mi sakajki da me odbrani od eden koj navodno se navedna da me kasne,go udri po glavata no sepak pitonot uspeal malku da me cepne so zabite na rakata....tolku bese so pitonite znam deka rekov deka ne mi e nisto,ama za malku....i potoa prodolziv vo sosema drug son ..........

Ve molam nekoj da mi go protolkuva sonov????
Gledav po sonovnici ,se razlicni tumacenja ima i veke neznam sto da mislam...
Кон врв
nukem Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nukem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 19:34
Pa vaka sega:snegot oznacuva deka bi mozelo da imas neprijatnosti no ako na sonot pagal sneg toa ozna4uva deka ke bides radosna
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 00:53
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

da ti ja frlat burmata na son sto znaci?
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 12:47
CONTESSA-
Spored Sonovnikot so horoskop
sto jas go poseduvam,pitonot oznacuva nov poznanik,znaci mnogu pitoni=mnogu novi poznaniciсреќа
znaci mnogu novi lica okolu tebe
a so samoto kasnuvanje na deteto u sonot
se indicira nekoja neprijatnost...od nov prijatel,
nekoe moe tolkuvanje
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 12:47
Burma,Moon
znaci vernost
znaci so samoto otfrlanje na istata
ja gubis vernosta na nekoj covek
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.