IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3839404142 55>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:04
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Хеј, гледам овде имало еден човек, налик на Јосиф од Стариот Завет кој мошне убаво ги толкува соновите...со ник дудуловски.трепкање
 
Па во тој контекст, јас би те замолила почитуван форумџијо, кога ќе имаш време да ми напишеш нешто и за мојот сон.
Имено, имам 3-4 “филма“ кои се повторуваат во разни верзии, но воглавно се се сведува на исто. Еден таков сон, кој никако неможам и не умеам да си го протолкувам, а често ми се сонува е следниов:
 
Треба да се мажам, за некој човек (секојпат е тоа некој безвезе лик од секојдневието), и пази сега, треба да се омажам за него, а јас сум всушност мажена, и пот ме облева, како да му го кажам тоа на овој, што ќе ме “жени“, и така се будам на тоа место. (Инаку приватно, сум омажена).
 
Што е ова, мајко му стара, со години ме мачи?
 
Поздрав....
 
 
"Сонот доаѓа од многу грижи"
(Библијата, Проповедник 5:3)
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
n1k0La Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ride To Live Live To Ride

Регистриран: 31.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај n1k0La Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:18
u pm eve veke 2 veceri sonuvam nekoi zmii po drvja ovo ono mi pagaat begam ja sto li e neznam.
Otvori Se Zezame ! Da Ne Vlezeme Sose Vrata!
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:25
Дали некој може да ми го протолкува следниов сон:
 
Кип, голем лик, многу блескав лик стоеше пред мене. Изгледот му беше страшен. Главата на ликот беше од чисто злато. Градите и рацете од сребро, стомакот и бедрата од бронза, нозете од железо, а стапалата делумно од железо, делумно од глина. Одненадеж се стркала камен од планината, па удри во кипот, во стапалата од железо и глина и го скрши. Тогаш наеднаш се здроби железото и глината, бронзата, среброто и златото, и сè стана како плева на летно гумно, ветрот ги однесе и трага однив не остана . А каменот што удри во идолот стана голема планина и ја наполни сета земја.
 
Балтазар, што ќе кажеш ти на ова? голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 01:17

сјајниот бог има ахилова пета ... ќе ја преиспитуваш својата вер(б)а ...










Изменето од filmadzijka - 15.Август.2008 во 11:47
Кон врв
black v Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 02:25
И ако повторно, во почетокот имаш тешка борба, немој да се обесхрабруваш, туку напротив знај дека непријателот со своето илјадагодишно искуство сфатил дека ќе напредуваш, затоа се обидува да те испаничи со своите закани, виденија во "сонот" и на јаве, и слично на тоа, за да те уплаши и поради тоа да го запоставиш својот подвиг.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 11:00
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Дали некој може да ми го протолкува следниов сон:
 
Кип, голем лик, многу блескав лик стоеше пред мене. Изгледот му беше страшен. Главата на ликот беше од чисто злато. Градите и рацете од сребро, стомакот и бедрата од бронза, нозете од железо, а стапалата делумно од железо, делумно од глина. Одненадеж се стркала камен од планината, па удри во кипот, во стапалата од железо и глина и го скрши. Тогаш наеднаш се здроби железото и глината, бронзата, среброто и златото, и сè стана како плева на летно гумно, ветрот ги однесе и трага однив не остана . А каменот што удри во идолот стана голема планина и ја наполни сета земја.
 
Балтазар, што ќе кажеш ти на ова? голема%20насмевка
 
газење%20од%20смеењеНе си нормален.... 


Изменето од maria_magdalena - 12.Август.2008 во 11:01
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 23:33
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Дали некој може да ми го протолкува следниов сон:
 

Кип, голем лик, многу блескав лик стоеше пред мене. Изгледот му беше страшен. Главата на ликот беше од чисто злато. Градите и рацете од сребро, стомакот и бедрата од бронза, нозете од железо, а стапалата делумно од железо, делумно од глина. Одненадеж се стркала камен од планината, па удри во кипот, во стапалата од железо и глина и го скрши. Тогаш наеднаш се здроби железото и глината, бронзата, среброто и златото, и сè стана како плева на летно гумно, ветрот ги однесе и трага однив не остана . А каменот што удри во идолот стана голема планина и ја наполни сета земја.


Балтазар, што ќе кажеш ти на ова? голема%20насмевка

да внимаваш и да не веруваш во лажни богови и идоли, господ е насекаде околу тебе и во тебе.

Изменето од moira - 12.Август.2008 во 23:54
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 09:32
zab, izronat, bez bolki збунетост
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 22:25
malku citav a mnogu filozofii,mozebi sonot i nee son
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 22:27
smenija pernicata milo
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 12:23
Originally posted by konan konan напиша:

malku citav a mnogu filozofii,mozebi sonot i nee son

Kolku sto jas znam sonot e nesvesna astralna proekcija, a koga ke staneme svesni deka sonuvame veke sme na pola pat da doziveeme svesna astralna proekcija. Gi imam doziveano i astralnite proekcii, a i svesnite sonista. Sonistata ne se nesto posebno, no sepak mnogu pomagaat ako sakame da doziveeme svesna astralna proekcija.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
Ani4ka_xxxxxxxx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ani4ka_xxxxxxxx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 12:40
Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by konan konan напиша:

malku citav a mnogu filozofii,mozebi sonot i nee son

Kolku sto jas znam sonot e nesvesna astralna proekcija, a koga ke staneme svesni deka sonuvame veke sme na pola pat da doziveeme svesna astralna proekcija. Gi imam doziveano i astralnite proekcii, a i svesnite sonista. Sonistata ne se nesto posebno, no sepak mnogu pomagaat ako sakame da doziveeme svesna astralna proekcija.


астрална проекција како онаа од Пру од волшебнички?!?
или ова е некој друг вид, лелее значи имаме маѓии ние !
St|Ll wA|t|nG f0r mY pR|nCe ChArm|nG...
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2008 во 12:48
Originally posted by Ani4ka_xxxxxxxx Ani4ka_xxxxxxxx напиша:

Originally posted by neo_wmaster neo_wmaster напиша:

Originally posted by konan konan напиша:

malku citav a mnogu filozofii,mozebi sonot i nee son

Kolku sto jas znam sonot e nesvesna astralna proekcija, a koga ke staneme svesni deka sonuvame veke sme na pola pat da doziveeme svesna astralna proekcija. Gi imam doziveano i astralnite proekcii, a i svesnite sonista. Sonistata ne se nesto posebno, no sepak mnogu pomagaat ako sakame da doziveeme svesna astralna proekcija.


астрална проекција како онаа од Пру од волшебнички?!?
или ова е некој друг вид, лелее значи имаме маѓии ние !

Kako ovaa na Pru. Ima tema za Astralna proekcija na forumov. Citni i ke vidis sto e kako e.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
speed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 803
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај speed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2008 во 02:18
Originally posted by anastea anastea напиша:

Jas vo princip ne veruvam vo nikakvi pretskazuvanja (gledanje na kafe, na karti, na sliki, gatacki, bajacki.. i slicni budalastini)!..
Ama koga se sonovite vo prasanje, mnogu cesto pred nesto loso da se sluci, sonuvam nekoi cudni sonovi, koi sekako imaat nekoe znacenje ili ne znam sto e... ne mozam da si objasnam!.. I toa otkako mi se sluci nesto sto me pokoleba vo moeto neveruvanje!...
Bev vo osmiot mesec od bremenosta, koga edna vecer go sonuvav mojot dedo, kogo mnogu si go sakav i bev mnogu povrzana so nego. Vo sonot mi se pojavi taka visok i stroen kako sto si bese, oblecen vo eden bel kostum, beli konduri... prosto svetese! Kolku sto se sekavam nisto ne mi prozbore, samo me gledase so eden spokoen i prodoren pogled, kako so ocite da sakase da mi kaze nesto!... I tolku!..
Utredenta se javiv kaj majka mi da prasam dali e se vo red, me uspokoi deka dedo mi e zdrav i ziv i deka nema za sto da se sekiram.
Posle 2 dena od mojot son, dedo mi pocinal ama mene ne mi javija od strav poradi bremenosta, da ne mi se sluci nesto, zatoa sto znaeja deka tesko ke ja primam vesta!..
Mi kazaa duri posle 3 meseci... I toa taka sto majka mi samo me potseti na mojot son... i veke znaev!..
Ne mozam da si objasnam kako e mozno vo sonot da ni se pojavuvaat vakvi raboti, so elementi na PRETSKAZUVANJE, kako sto vika Dudulovski, koi se odnesuvaat na idninata?.. Se vo red so sonistata koi se odnesuvaat na naseto minato ili segasnost, od psiholoski aspekt mozat ubavo da se objasnat i da ni prenesat vazni informacii... ako znaeme da si gi protolkuvame !
Ama sonot da ti prenese poraka za nesto sto ke se sluci vo idnina?.. Za sto se raboti?.. Intuicija li e vo prasanje?.. Kolku tuka ima vlijanie kolektivnoto nesvesno?.. Ili nesto sosema treto???...збунетост
 


pa da tuka si vo pravo.eve ina mene mi se ima slucno da sonivam nesto i posle nekolku dena da se ostvari ama bas 100 posto istoto imam mn primeri nekam da nabrojuvam sega i se cudam so e dali e nekoe setilo toa sonot koe sto ne e poznato za naukata ili nesto drugo vrska nemam...
speed
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3839404142 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.