IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 55>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2008 во 17:04
JA GOLTNA???

oti sum cul kako kazuvat

lele so ubo odis kako  motka da goltna
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2008 во 17:42


Соновите најчесто функционираат "нормално" .... Еве пр., .....Вчера утрото слушнав една малку непријатна вест за еден познаник.... и вечерта го сонував ... и тоа во онаква приказна, како што самиот тој раскажуваше пред неколку дена како си поминал на некоја прослава..... Кога се разбудив утрото, си помисли.... да не можеби му се влошила ситуацијата или не дај Боже нешто се случило, што јас така го сонувам.....    У ствари, нема врска, се си е во најдобар ред.... тоа што сум го слушнал ми било само "инспирација" за да сонувам таков сон..... Но ова е во доменот на свесното.... другите соништа најчесто се несвесни и поврзани со некоја симболика ....











Изменето од james dean - 03.Јуни.2008 во 17:54
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 18:27
Sonuvam da patuvam vo
VSELENATA.....
Mnogu baram...????!!!!!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 19:20
обично не сонувам ништо.... ама пред некое време сонував како огромно куче,.... ме нападнало.... збунетост што значи ова ?? збунетост
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2008 во 20:57
da povnimavas na nekoj blizok ili prijatel
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 18:56


Вчера ја сонував мојата сакана    .... Што значи тоа Астра ??? ..... Или да се досеќам сам ...



Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 21:13
Чинам сам ќе се досетиш
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 00:14
Сонував мала змија и и реков на керка ми да внимаваме и тогаш таа извади од земја едно јајце од змија и ми реше, стварно треба да внимаваме....што значи сонот? змија знам дека не чини ,ама јајцево???
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 08:34
Toa se verojatno mali grizi(ili osobi koi ne vi se nakloneti), a jajceto verojatno nesto sto e vekje vo zacetok.
Ima i drugo znacenje, no zasega ove e poverojatno. Vidi vo prethodnite postovi kade imam pisuvano za zmii.
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
M.Dudulovski Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај M.Dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 03:18
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by Astra Astra напиша:

Ok eve eden pomiruvacki predlog.Podeli del od materijalot pa i jas ke citam so tebe..



Астра, ај не ме дриблај сеа ...... не ме мести !!!    

Немам време весник да прочитам, а не нешто друго!

Него, ......... а јас тебе да ти ги дадам материјателите, па ти после се да ни објасниш! (Не се секирај, не се големи )   

Се разбира.. можеш ако сакаш и да ме отераш ....   ...... е знаеш де каде !    

Ама ај....... In the name of science





Малку збунувачки делува... Слика од Јул Бринер, а се претставуваш како Џемс Дин...А замисли да ставеше слика од Стив Меквин...
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 08:42
Ne e zbunuvacki, samo treba da se razmisli.
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 18:06
Originally posted by Astra Astra напиша:

Ne e zbunuvacki, samo treba da se razmisli.



Астра.... ај сеа не ми откривај тајни ....

А + тука збориме за сон, а не за James Dean !



Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2008 во 20:33
Taman rabota james.ne sum ja izdaica krastaica...
E, okolu sonistata vcera sonuvav deka me brkaat policajci, site vo crno obleceni kako specijalci...hmmm. Nekoe tolkuvanje?
help?
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2008 во 04:46
Originally posted by Astra Astra напиша:

Taman rabota james.ne sum ja izdaica krastaica...
E, okolu sonistata vcera sonuvav deka me brkaat policajci, site vo crno obleceni kako specijalci...hmmm. Nekoe tolkuvanje?
help?


Ај да пробам...Многу често непознатите лица од нашите соништа, всушност,претставуваат некои аспекти на нашата личност. Полицајците би можеле да значат сила, ред, власт, контрола. Дали можеби сонот со полицајците што те бркаат во сонот, значи дека некои делови од твојата потсвест се обидуваат да те дисциплинираат, да те изведат на прав пат, да ти покажат каде си погрешила? Секако, ова е само едно толкување. Може да биде од големо значење дали те фатиле или не, дали си се исплашила од нив или ти било интересно што те бркаат, дали во сонот си сфатила дека се во право и не те бркаат без причина?

Изменето од dudulovski - 12.Јуни.2008 во 05:00
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3637383940 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.