IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Последна прочитана книга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последна прочитана книга

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 48>
Автор
Порака
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2006 во 16:58
Life of Pi - Yann Martel
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
walker_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај walker_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 01:43
Последна книга вчера ја прочитав драмата "На дното" од Максим Горки
Кон врв
DeVojKa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DeVojKa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 08:50

 Роберт Ладлам е одличен...можете да прочитате се што ке најдете од него.....

"Софиин свет" е прекрасна книга....а "Моќта на потсвеста" е нешто што се чита повеќе пати...секогаш кога нешто ви оди наопаку...секогаш кога мислите дека неможе да биде полошо

Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 09:03
Originally posted by DeVojKa DeVojKa напиша:

 Роберт Ладлам е одличен...можете да прочитате се што ке најдете од него.....

"Софиин свет" е прекрасна книга....а "Моќта на потсвеста" е нешто што се чита повеќе пати...секогаш кога нешто ви оди наопаку...секогаш кога мислите дека неможе да биде полошоСУПЕР ИЗБОР НА КНИГИ..МАДА СЕ ОД РАЗЛИЧНИ ЖАНРОВИ...

ЛАДЛАМ Е НАПНАТ ТРИЛЕР, КНИГА ШТО НЕ МОЖЕШ ДА ЈА ОСТАВИШ КОА ЌЕ ЈА ПОЧНЕШ,
А СВЕТОТ НА СОФИЈА АКО ЈА ПРОЧИТАШ У ЕДЕН ЗДИВ НИШТО НЕМА ЗАПАМТИШ, ДА НАУЧИШ....
Motivation is game in my hands
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 17:13

posledna procitana kniga - Sidarta - Herman Hese

ma malku e so i da recam za knigava.....fenomenalna e....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
leonard Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Декември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leonard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 20:09
jazovec pred sud
Кон врв
mane_bre Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mane_bre Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 12:58
ja posledna kniga sto ja imam procitano e INTIMNI DIJALOZI ali zaboraviv avtorot da go zapamtam zaso mnogu jako bese.a zaboraviv DEVOJKATA SO PORTOKALITE.TOP!!!!!
птичји грип
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 12:06
sidarta-herman hese
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 19:00
Procitav se od Dan Brown....Ja procitav istoricarka(zakon kniga)....
"kujna"
"devojkata so portokali"
"mojata borba"
"Avtostoperski vodic niz galaksijata"
"100 godini samotija"
etc
etc...

Zaklucok: OBOZAVAM DA CITAM DOBRI KNIGI!!!
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2006 во 12:53
DaVincieviot kod
Silmavilion (Tolkin)
Кон врв
mende Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 801
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mende Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2006 во 13:41
ne ja pametam koja bese
mbm
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 13:35
ЗОКИ ПОКИ
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2006 во 22:50
Iskra zivota- za zivotot na Van Gog-prekrasno
covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
walker_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај walker_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2006 во 23:53

Најголемиот трговец на светот - Ог Мандино

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.