IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Последна прочитана книга
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Последна прочитана книга

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 49>
Автор
Порака
krumcek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krumcek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Последна прочитана книга
    Испратена: 28.Октомври.2005 во 19:02
Se nadevam deka lugevo citaa kaj nas. Pa aj da vidime, samo ke se razocaram ako mi napishe nekoj Alhemicarot:)

Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 22:50
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2005 во 00:13

Zahir - Paulo Koeljo

a so ???? kje se razocaras?....alhemicarot e prekrasna kniga...

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
WORHOLL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2005 во 14:38
...SAMEC..MOMO KAPOR...AJ DA TE SLU6NAM SEGA???
Кон врв
krumcek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krumcek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2005 во 17:13
Sekoja cest, mada mislam deka Kapor e podobar slikar otkolku pisatel, Samec ne e losha kniga. Samo edno pojasnuvanje, jas temava ne ja postaviv za da komentiram koj so proctal, samo napomenav za Alhemicarot...nisto poveke.
Eve jas posledna ja peocitav "Krikot na Helidon" od Ludlum
Кон врв
krumcek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krumcek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2005 во 15:24
Ne Alekta, ja nemam citano, mada mi ja nudese devojkata u Matica imav podobar izbor "Deception point" Dan Brown. Strashna kniga. A za papata ima vreme:)
Кон врв
Caligula Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Caligula Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2005 во 17:40
Electroshoc od Laurent Garnier - zakon !
http://www.myspace.com/boldrik
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2005 во 12:54
EVGENIJ ONEGIN
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2005 во 12:55
ПЕСНА

Од Оскар Давичо
(при кај сум де,не сум ја прочитал цела)
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2005 во 12:55

Книга која од секогаш била и засекогаш ќе остане EverGreen е Светото Писмо. ја читав, ја читам и ќе ја читам

А побарајте ја и За секого по нешто, за некого ништо (нетеолошка) може да Ви се допадне (раскази)

Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
Zoki_S Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoki_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2005 во 12:57
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Книга која од секогаш била и засекогаш ќе остане EverGreen е Светото Писмо. ја читав, ја читам и ќе ја читам


А побарајте ја и За секого по нешто, за некого ништо (нетеолошка) може да Ви се допадне (раскази)Браво
секој кој не ја прочитал библијата
(без разлика на вероисповест) многу изгубил

ама никогаш не е касно
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2005 во 13:09
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Книга која од секогаш била и засекогаш ќе остане EverGreen е Светото Писмо. ја читав, ја читам и ќе ја читам


А побарајте ја и За секого по нешто, за некого ништо (нетеолошка) може да Ви се допадне (раскази)Ja imam procitano i toa 5 pati
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2005 во 13:37
Линија на животот - Велко Неделковски
Прекрасна реалност!
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/8615001359/202-05 48199-0786204#product-details
Кон врв
krumcek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krumcek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 01:28
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Книга која од секогаш била и засекогаш ќе остане EverGreen е Светото Писмо. ја читав, ја читам и ќе ја читам


А побарајте ја и За секого по нешто, за некого ништо (нетеолошка) може да Ви се допадне (раскази)


Pa dobro PRAVOSLAVIE, ne moze da e losha kniga napishana od grupa avtori:) Se so necinelo so vekovi bilo isfrlano, taka da ja citame vo prifatliva forma. Mozda i nema da ti se dopadne vistinskata forma ako nekogash izleze na videlina. MNogu raboti falat...
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2005 во 14:58
EROTSKI PRIKAZNI OD DZUMERKO
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 49>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.