IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Константин Кајшаров - Тино
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Константин Кајшаров - Тино

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 10:12
Ќе го земиш неговото цд и од дома се лечиш. 

Само сургун за овие. И тоа во анадолија.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 14:34
На многу луѓе не им се допаѓа. Многу луѓе тврдат дека е измамник. Дека е вуду, дека е не знам што. Искрено и мене ми е чуден. Но, факт е дека човекот има цел енергетски центар во Маџар Маало. Факт е дека оние кои отишле со некаква мака кај него - излегле среќни и задоволни. Тврдат дека им помогнал. Во секој случај, се што прави е со добра намера. И има ефект.
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 14:41
Има паричен ефект.А на болниот човек и простиот и ампула со вода дај му ќе мисли дека е лекот за спас.
Арам да му е се на сите кој се богатат на маката на немоќниот.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 15:42
Ах сега и ти, не е баш така. Луѓето сериозно паѓаат во транс кога се на енергетски третман кај него, башка што и сите кои имале органски болести, лекарите кренале раце од нив, по третман кај него се излекувани и за тоа и лекарите се чудат. Конкретно, мој комшија кој имаше рак на дебело црево отиде кај него. Сите лекари кренаа раце од него, на жена му и рекоа да си купи гроб, оти метастазирал и бил во четврта фаза и му немало спас. Дури и изјава имаше од лекар (човекот имаше проблем со дефекација и столица) демек поарно да не му прават операција па да умрел на масата во измет. Отиде човекот кај овој Тино, по 3 третмана, ни една карциномна клетка во него. Ај сега...
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
mkd76 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 02.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mkd76 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 15:43
Исцелувања,лечење и останати работи,
Го полнат џебот на таканаречените Исцелители
Со тоа се добива контра ефект негативна сугестија која е основа за сите болести.
Најдобриот лекар е Човечкиот мозок и Срцето тука е лекот за сите болести
Само добра волја малце смеење радост љубов во срцето и нема веќе Болести.
Не Ви треба ни Лекар ни Професори ни Исцелители . Само Знаење
Благодарам
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 23:33
Originally posted by pHp pHp напиша:

Ах сега и ти, не е баш така. Луѓето сериозно паѓаат во транс кога се на енергетски третман кај него, башка што и сите кои имале органски болести, лекарите кренале раце од нив, по третман кај него се излекувани и за тоа и лекарите се чудат. Конкретно, мој комшија кој имаше рак на дебело црево отиде кај него. Сите лекари кренаа раце од него, на жена му и рекоа да си купи гроб, оти метастазирал и бил во четврта фаза и му немало спас. Дури и изјава имаше од лекар (човекот имаше проблем со дефекација и столица) демек поарно да не му прават операција па да умрел на масата во измет. Отиде човекот кај овој Тино, по 3 третмана, ни една карциномна клетка во него. Ај сега...


Зарем сите до еден се излекувани? Доколку беше така, досега ќе слушневме некоја потврда од лекар, професор на медицински факултет, онколог или за тоа на големо ќе се пишуваше. 

Една интересна студија за пристапот на луѓето и односот кон алтернативната терапија. 


Мошне интересна студија.

Со ова не сакам да сугерирам дека алтернативната медицина нема никаква моќ, затоа што сум бил сведок на нешта за кои лекарите ме убедуваа дека не се можни и не веруваа кога ги гледаа, иако имав снимки, но сепак сето тоа беше резултат на комбинација на методите класичната и алтернативната медицина. 

pHp, ме интересира, како реагираа лекарите на случајот на соседот, односно како се утврди дека нема ниту една карциномна клетка? Ако тоа било по пат на тумор маркери, тоа не секогаш е веродостоен тест.

Имам другарка која ги посетува сеансите на Тино, вели дека има голема промена кај неа, иако не стануваше звор за органска, туку психичка болест, која се јави како последица на смрт на ближен. Откако се запозна со него, се промени доста. 


Изменето од Македон - 17.Февруари.2012 во 23:38
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 23:46
pHp  не е хумано , и затоа нема да го спомнам името , но еден мој пријател редовно одеше кај оној ( што е на линија со господ ) од Хрватска , пред некое време беше и во Македонија , и по разговорите со него јасно е дека сите тие се само профитери. Ги тераат да купуваат нивни цедиња , ланчиња , емисии со нив , слики итн за да наводно ДУХОВНО ( да повратиш) останеле во контакт.

Реков и пак ќе се повторам  сите до еден на сиџим и сургун во Анадолија.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2012 во 23:52
Пред некое време фатив некоја емисија на МТВ нашата јавна, во која дечкото требаше да брка духови од напуштена куќа некаде по Скопје. Не знам кој е полуд, водителите во емисијата или дотичниот...Инаку лично немам сретнато човек на кој некој од овие преваранти му помогнал. Мислам на нормален и разумен човек.
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 11:41
Пред 5 години еден мој другар реши да оди на третмани кај Тино, па се решив да му правам друштво чисто од љубопитство. Пред третманот со масажа, дојде Тино трудејќи се да ни „погоди“ нешто, ама без многу успех. После тоа другарот отиде на масажа, а јас си чекав во чекалната. За време на тие 40-50 минути колку јас бев таму, од страна на разни муштерии беа платени 5000 денари. Другарот посака пак да дојде на масажа и мораше да чека за термин дури две недели, се беше зафатено. Така тој одеше неколку третмани и баш ништо Тино не му помогна. Другар ми е случај каде ни модерна ни алтернативна медицина не помага, а е многу духовен човек.
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 12:06
Случај 2.
Едни пријатели се вселуваа во стан и реновирајќи го вадеа паркетот. Под паркетот на влезот најдоа чуден црн замотан предмет и веднаш помислија да не е нешто за црна магија (претходниот власник на станот беше тип полн со малери и затоа и прилично ефтино го продаде станот). Од тој мал црн предмет се разви цела „паранормална“ случка. Пријателите беа во дилема што да прават со него, знаеја дека не треба да се фрли во ѓубре, но не знаеја кој ритуал да го направат. И се одлучија да одат кај Тино. Но, додека да стигнат кај Тино требаа да почекаат неколку дена, а дотогаш што со предметот? Им реков да го стават предметот во тањир со морска сол, информација која ми беше преземена од странска емисија за магиски ритуали. По некој ден пријателите се слушнаа телефонски со Тино, за да добијат совет што панатаму со предметот. Кога тој дозна дека предметот веќе го ставиле во морска сол, ги прашал кој тоа ги советувал, бидејќи стварно требало така да се направи...на крај им дообјасни на кој начин да го запалт предметот и случајот се заврши.

Сега бидејќи ги знам „ритуалите“ за уништување на предмети наводно под дејство на црна магија можам комотно и јас дома да отворам ординација.
Што се однесува до ритуалите за егзорцизам кои ги гледав со жените под дејство на Тино, нешто посмешно немам гледано. Толку е тоа наместено, вештачки...Секој кој ги прател оние серијали на Дискавери за егзорцизмот, откако ќе ги гледа оние на Тино се пука од смеење.       
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 12:44
@saguro

se soglasuvam skoro potpolno so tebe..teska drama bea egzorcizmite na "majstor" Kresh,pogotovo onaa crnata zena so kratka kosa,abe cirkus bez pari..ili uste edna "wierd side" na you tube..ali ne bi se slozil i so tetkata od 60-70 godini..kako be uspea da se vitka taka ko prima-balerina..ona u svesno stanje da proba taka da "igra"..ne veruvam deka povtorno bi stanala od patos..Inaku restoto e cista dramska rezija na Tino Crush Test Dummies

Изменето од Novak Nastich - 18.Февруари.2012 во 12:46
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2012 во 19:18
Што се однесува до наплаќањето на духовни услуги, тоа знам дека не е дозволено од „повисоките сфери“. Овие услуги мора да се прават бесплатно. Вистинските духовњаци, ако можам така да се изразам, имаат обично друга професија од која заработуваат, а духовните услуги ги прават во слободното време.

Всушност еден од најважните критериуми за разликување на прави исцелители од оние шарлатаните, е бесплатната услуга. Значи чим некој ви наплаќа макар и 100 денари, подалеку од него.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 10:09
Originally posted by Македон Македон напиша:



pHp, ме интересира, како реагираа лекарите на случајот на соседот, односно како се утврди дека нема ниту една карциномна клетка? Ако тоа било по пат на тумор маркери, тоа не секогаш е веродостоен тест.

Имам другарка која ги посетува сеансите на Тино, вели дека има голема промена кај неа, иако не стануваше звор за органска, туку психичка болест, која се јави како последица на смрт на ближен. Откако се запозна со него, се промени доста. 



Говорам за карцином кој метастазирал и на црн дроб и на желудник, па може дури и со рентген да се види. Ти велам, нема ни трага од карцином. Не знам како утврдиле лекарите дека нема (не сум бил присутен, сепак ми е сосед), но еве го човекот и ден денес е пожив и од мене. А беше на смртна постела.
Искрено, мене не ми се допаѓа Тино, токму поради наплаќањето на услугите. Но, еве не знам дали сте запознаени со www.izue.org.mk.
Моја многу блиска другарка, баш на денот на свадбата, татко и доживеа мозочен удар. Го носеа по лекари, исто, сите го отпишаа, му немало спас, стар човек. По една недела го повтори истиот мозочен удар. Некако, се јави женава, дознала за овие луѓе. Замоли да го однесеме човекот, бидејќи нејзиниот сопруг не беше во земјата во тој момент. Не знам што му правеа на човекот таму, само знам дека се работи за некаков си енергетски трансфер на т.н. универзална енергија. По една недела, еве го човеков пожив од мојот 5-годишен внук, без никакви последици. Е тука, ми се допадна тоа што никој не побара ни денар. Токму поради истите причини, решив јас да пробам што е тоа. Отидов, ништо страшно не е. Само си седиш на столче и човеков прави некакви движења со рацете околу твоето тело. Одкако излегов од таму, прво, боите ми беа многу поживи на се што гледам, многу појасно слушав, едноставно сетилата ми беа многу многу изострени. Второ, чувствував неверојатен спокој и многу , би рекол радост во срцето, како дете кога се радува на животот. Имав енергија следните три дена, како да сум спиел цел месец на Алпите. Храната беше многу повкусна, едноставно некое чудно, тешко описливо чувство на среќа и спокој ме држеше цела недела. Потоа, престана. Никој не ми побара ни денар. Одкако помина се тоа, ми текна дека заборавив да го комплетирам мојот третман на заби. Кога отидов на забар, забарот ме праша што витамини сум користел, паста ли нова, дали сум бил на друг забар... Одкако одговорив на се негативно, ми кажа дека нема потреба да се чисти забот, туку само да го затвори, зошто бил здрав. Повторно, повторувам, никој не ми побара ни денар, а и не ми се ни претстави човекот кој е, самоме праша зошто сум таму и ми рече седни, правеше тоа со рацете, по 5 мин ми кажа готово.
Не разбирам што се случи искрено, ни зошто се случува, знам само дека се случи и дека има ефект. Затоа, би грешел душа, ако го негирам тоа "влијание".
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2012 во 10:20
Како може да се отиде кај овие од линкот што си го оставил?
Закажување, чекање ...... или ?
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.