IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Константин Кајшаров - Тино
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Константин Кајшаров - Тино

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 12:29
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Што мислите за овој човек? Во чие име, со каква сила и на кој начин ги прави своите терапии, егзорцизми или сл?
Еве ви неколку клипчиња од него:
 
http://www.youtube.com/watch?v=NhAS-0N-Fr0&NR=1
 
 
Според мене, дечково е опседнат од демони и воедно медиум преку кого демоните си ја вршат својата работа врз пациентите.
Кое е вашето мислење?
 
A od shto lechi ovoj tipov? збунетост  Spored snimkive izgleda kako NEGO da mu treba lechenje. намигнување  Edna samo vidov i jasno mi e nema potreba za drugite.  Ovoj ne e nishto drugo tuku tochno taka OPSEDNAT od demonite i tie rabotat preku nego, t.e. IM JA VADAT DUSHATA NA LUGJETO, kako nivna hrana.  Pa neli go slushate shto pravi celo vreme, kakvi krici ispushta...kako se smee vo sekoj moment koga izgleda kako dushata e gotova da izleze, t.e. da im ja izvadi. изненадување Ovoj treba pod hitno da se strpa vo zatvor! намигнување
 
 
Кон врв
Goran71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goran71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 13:01
Bravo za topikot, toj sto go napisal svaka cast.

Inaku "magister" Tince, taka go vikavme, ordinirase vo moja zgrada vo skopskata naselba Michurin kaj zel. stanica.
Godina i kusur bese haos pred zgrada, mitinzi, djubrista, sekakvi bolni lugje, koi cekaa na red, "iscelitelot" da gi primi. Megju masata narod se setaa bas tie zeni koi gi ima i na dvd-to sto pagjaat vo nesvest. Tie mu bea glavni informatori za lugjeto koi tek trebase da gi primi, se muvaa megju narodot napaten, slusaa, sobiraa informacii, mu gi prenesuvaa na Tince, i ovoj gi nacekuvase na gotovo koga ke vlezea. Kako ovci pred volk. Jako razrabotena sema, nogu dobro se snasol covekot so majka mu, koja bese alfa i omega na celiot proekt. Otprilika so negovite tarifi dnevno vadese preku 100 iljadi den. Greota za narodot, posledna slamka za spas bara i ne zali pari. A ovoj so majkamu popara gi napravija.
Ednas mu vikam i mene da me frli u nesvest kako tie na filmot, a ako ne me frli jas da go frlam u nokaut. Toj se nasmea i mi vika so komsii ne rabotam.
Ne znam dali ima gjavol kako sto vika biblijata, ama ako Tino ne e gjavol togas mu e eden od slugite.
Apeliram do site lugje koi barem malku imaat dostoinstvo, da se batalat od vakvi probisveti i prevaranti, spasot da si go baraat na drugo mesto.
Pozdrav do site
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 15:54
исцелители, натприродни моќи, магии! кој уште верува на тие ствари бе збунетост
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 16:19
Originally posted by Goran71 Goran71 напиша:

Bravo za topikot, toj sto go napisal svaka cast.

Inaku "magister" Tince, taka go vikavme, ordinirase vo moja zgrada vo skopskata naselba Michurin kaj zel. stanica.
Godina i kusur bese haos pred zgrada, mitinzi, djubrista, sekakvi bolni lugje, koi cekaa na red, "iscelitelot" da gi primi. Megju masata narod se setaa bas tie zeni koi gi ima i na dvd-to sto pagjaat vo nesvest. Tie mu bea glavni informatori za lugjeto koi tek trebase da gi primi, se muvaa megju narodot napaten, slusaa, sobiraa informacii, mu gi prenesuvaa na Tince, i ovoj gi nacekuvase na gotovo koga ke vlezea. Kako ovci pred volk. Jako razrabotena sema, nogu dobro se snasol covekot so majka mu, koja bese alfa i omega na celiot proekt. Otprilika so negovite tarifi dnevno vadese preku 100 iljadi den. Greota za narodot, posledna slamka za spas bara i ne zali pari. A ovoj so majkamu popara gi napravija.
Ednas mu vikam i mene da me frli u nesvest kako tie na filmot, a ako ne me frli jas da go frlam u nokaut. Toj se nasmea i mi vika so komsii ne rabotam.
Ne znam dali ima gjavol kako sto vika biblijata, ama ako Tino ne e gjavol togas mu e eden od slugite.
Apeliram do site lugje koi barem malku imaat dostoinstvo, da se batalat od vakvi probisveti i prevaranti, spasot da si go baraat na drugo mesto.
Pozdrav do site


Уф се наежив од постов
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Some Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Some Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2009 во 15:37
Go imam sretnato tipot licno i dosta sum upaten vo ovie raboti.

Ako razmisluvate dali da odite kaj nego treba da se prasate kakov vid na licnost ke vi zeme 3500 denari za 3 sesii (ne znam kolku bese tocno) ili 1500 denari za 'konsultacija' od 10 minuti.. bez razlika dali ke ve izlekuva ili ne. So ogled na prosecnite plati vo makedonija toa e cista eksploatacija na lugje koisto ne razbiraat mnogu (a toj ne im kazuva mnogu raboti sto gi znae). Koi i da bilo energii da rabotat niz nego.. ne se mnogu od svetlata strana.

Isto treba da se prasate kakov vid na licnost se narekuva sebesi 'master konstantin' a celo vreme govori deka ne trebalo da mu se podlegne na egoto. Voopsto ne me iznenaduva deka pisuva vo knigata da se bide human a toj gi brici lugjeto bez okoto da mu trepne.

Tipot inaku e dosta aroganten i so mnogu ograniceno znaenje od ovie oblasti. Od druga strana vistinski poseduva odredena energija i sposobnosti so koisto moze da vi vlijae vrz vasata svest i energetsko telo (pa duri i da vi 'gleda' vo minatoto)

Moja preporaka e da se rasprasate podobro i da gi najdete lugjeto sto istite raboti gi vrsat besplatno ili kako sto obicno se praktikuva 'ostaj kolku sakas i kolku mozes' sto e sosem ispravno.. sepak tie lugje 'investiraat' vreme i energija + znaenje na koesto isto potrosile vreme.
Кон врв
zlateris Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zlateris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 14:17
Не го пишувам ова за да влегувам во конфликт со оние кои не знаат и пишуваат невистини, толку за оние кои сакаат да знаат она што е реално односно вистина.
Јас побарав помош во центарот Константин поради тоа што имав сериозни проблеми. Еве го моето искуство за време и по енергетските терапии односно после примената на методот исцелување со светлина.
За време на терапијата се чуствува неизмерно блаженство душата се лекува и полни со светлина, во вас се раѓа мир, љубов, радост и се она што е прекрасно.
После терапијата се променува животот, се се менува на прекрасен начин, се подигнува свеста за себепостоењето и љубовта, се разбира доколку тоа е наш избор, затоа не е важно колку грешки сме направиле во минатото имаме избор и во секое време можеме да го направиме изборот да бидеме љубов. За оние кои не веруваат во ништо ова изгледа можеби невозможно и неприфатливо но тоа е само вистината и ништо друго.



Изменето од zlateris - 27.Октомври.2009 во 10:41
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2009 во 23:55
imam slusano go imam i licno zapoznato od porano
no ne veruvav deka ke bide ova shto e denes
mislev ke si bide peac
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2009 во 13:33
Го гледав завчера на Скај нет или некоја од тие телевизии.
Група луѓе со секаква мака (од кои и една жена навистина страшно, опседната) доаѓаа на сеанси кај Тино.
Он им кажа да вдишат/идишат, а потоа им ’ржеше зад нив, беше дури страшно и као некој паѓаа на земја, а една баба при падот се мислеше дал да ја стави раката над глава или на стомак.

За пејачките квалитети немам сомнеж, гласот му е како ѕвонче, го слушав во една ноќна програма.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 10:32
a dali ima neshto vistina i pomos na site tie jadni dusicki shto odat kaj negoзбунетост
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 10:35
jas licno go poznavam,
ama mislam poveke izigrava psiholog od kolku lekar....
i za toa na takvo nesto ne bi odela..


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
RORAIMA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RORAIMA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 22:34
Covekov ima energija sekako
znae i kako vizuelno da ja upotrebi. Ociglednoe toa .
SE DRUGO DRAGI MOI SE VIKA:

,,PLACEBO EFEKT,,
Stoe ponisko nivoto na intelekt i nivoto na obrazovanost efektot na placebo e fenomenalen.

Isto taka ovoj efekt e dosta rasiren kaj lica koi navistina imaat teskotii so svoeto zdravje.

Podobruvanjeto od Placebo efektot obicno trae od 4 do 7 dena.
Sled toa terapijata mora da se povtori.
Se do nedogled ili se dodeka teloto na bolniot ne ja vospostavi prvbitnata energija.
Vo sekoj slucaj covekot e interesen od aspekt na ENERGIJA.

So obicen jazik toa izgleda vaka :
TOA VI E KAKO POLNAC NA MOBILEN TELEFON.
IMA SVOJA MARKA I SVOJA FREKFENCIJA HZ
SEKAKO DEKA POLNI SAMO OPREDELEN TIP NA TELEFONI
primer marka nokija i toa samo nekolku od taa marka.

No dokolku energetskiot otvor odgovata toj moze da napolni i soni erikson no namesto baterijata da trae 3 dena istata se prazni po 1 saat

Ajt poz
se sto e so pari , e bez pari !
Кон врв
janevska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 13:22
Може ли некој ако знае да ми каже тел. број на Тино.
однапред благодарам
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 14:20
Искрено, тој човек е фрик...
Има некој чуден глас, ме ежиплазење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 20:19
јас баш сакам луѓе со фрики гласови и малку забегани.
а за братов сериозно треба да оди да си се лечи(И ТО ШО ПОБРЗО)
тој си мисли дека е исцелител ама само е забеган луд до тој степен шо ни доктор не му помага
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.