IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Константин Кајшаров - Тино
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Константин Кајшаров - Тино

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Константин Кајшаров - Тино
    Испратена: 11.Јуни.2009 во 00:42
Што мислите за овој човек? Во чие име, со каква сила и на кој начин ги прави своите терапии, егзорцизми или сл?
Еве ви неколку клипчиња од него:
 
http://www.youtube.com/watch?v=NhAS-0N-Fr0&NR=1
 
 
Според мене, дечково е опседнат од демони и воедно медиум преку кого демоните си ја вршат својата работа врз пациентите.
Кое е вашето мислење?
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Highlander969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2009
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Highlander969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 00:46
www.konstantin.com.mk

Кон врв
Highlander969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2009
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Highlander969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 00:56
Evangelos i tuka ima komentari za Tino od Lugje koi bile kaj nego ili slusnale za nego:

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15920
Кон врв
Highlander969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2009
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Highlander969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 01:06
http://www.youtube.com/watch?v=z7VuAuVgDM0
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 11:42
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Што мислите за овој човек? Во чие име, со каква сила и на кој начин ги прави своите терапии, егзорцизми или сл?
Еве ви неколку клипчиња од него:
 
http://www.youtube.com/watch?v=NhAS-0N-Fr0&NR=1
 
 
Според мене, дечково е опседнат од демони и воедно медиум преку кого демоните си ја вршат својата работа врз пациентите.
Кое е вашето мислење?


Ништо не мислам. Паметен дечко, физиотерапевт, кој направил успешен спој на своето знаење од физиотерапијата но и наивноста, ниската свесност а со тоа и сугестибилност на простите маси.
Плус талентиран за творење музика. Делува смирено, уверливо, и тоа е тоа.

Мислам, би отишла кај него на масажа за кичмава и толку.
Наплаќа грдно за тие сеанси за оддемонизирање, исцелување, што е секако доказ плус дека секако тоа што го работи го прави воден од Мамонотголема%20насмевка.

Инаку порано, имам отидено на биоенергија кај Филев и кај еден Џемо во Дебар Маало. Нит сум осетила нешто, нит топлина нит енергија а уште помалу да се клатам и припаѓам.
Дури, размислувам, и јас да почнам некоја ваква уносна дејностголема%20насмевка


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 12:41
Mnogu vreme lecam edna голема%20насмевка ...i pak se nesto i fali
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 18:12
Maria, ќе отидеш за масажа на кичмата, ќе се вратиш со 2-3 демони у тебе среќа
Луѓето после некои сеанси кај него, почнувале да имаат кошмари и да повраќаат нонстоп, а овој опседнатиов им вика дека тоа е нормално и дека всушност со повраќањето, пази ова молимте, пациентот се чистел од демоните. Не знаев дека демоните се всушност повраќаници голема%20насмевка
Оф море, не е за смеење работава.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 18:16
неможам да се начудам дека ова постои и тоа легалноизненадувањеизненадувањеизненадување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Highlander969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2009
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Highlander969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 18:45
04.09.2007

NA FILMSKIOT FESTIVAL VO AJDAHO


Dokumentarecot "Iscelitel" vo konk*rencija


Dokumentarniot film "Iscelitel" na rezhiserot Vladimir Petrovski-Karter e izbran vo oficijalna konk*rencija za nagrada na godineshniot internacionalen filmski festival "San Valej spirichual film festival", koj kje se odrzhi od 14 do 16 septemvri vo Ajdaho, SAD. Filmot kje se natprevaruva vo konk*rencija so filmovi od SAD, Kanada, Rusija, Izrael, Turcija, Shvajcarija, Danska, Germanija, Filipini itn. Poradi strogata selekcija od golemiot broj pristignati filmovi samo triesetina kje bidat prikazhani vo oficijalnata konk*rencija. Ova e prvo uchestvo na makedonski film na ovoj filmski festival. Vo filmot "Iscelitel" se zboruva za iscelitelnata mokj na mladiot magister Konstantin Kajsharov, koj se zanimava so energoterapija i ima razvieno posebna tehnika na dejstvuvanje i isceluvanje, narechena "svetlina". Scenite shto dosega ne se videni vo eden dokumentaren film i potresnite ispovedi na lugjeto shto spasot od svojata maka go baraat vo iscelitelnata mokj na Konstantin go pravat ovoj film vozbudliv za gledanje. Montazhata na filmot e na Keti Petrovska, a muzikata na Venko i na Vasko Serafimovi.
Изменето од Highlander969 - 11.Јуни.2009 во 18:46
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 18:52
доказ до каде може да не одведе човечката глупост.
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 21:23
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Maria, ќе отидеш за масажа на кичмата, ќе се вратиш со 2-3 демони у тебе среќа
Луѓето после некои сеанси кај него, почнувале да имаат кошмари и да повраќаат нонстоп, а овој опседнатиов им вика дека тоа е нормално и дека всушност со повраќањето, пази ова молимте, пациентот се чистел од демоните. Не знаев дека демоните се всушност повраќаници голема%20насмевка
Оф море, не е за смеење работава.


Море ај...
Ја ваквите ги јадам. Кај на попот жената бев, кај Филев, кај Џемо,и кај Иван отидов за кичма и глава, како бе јас не доживеав откровење, исцеление на кичма, глава? Како не доживеав некоја реакција, макар да повратев бе?
Овие луѓе се подложни на хипноза, луѓе до кои лесно се продира на ниво на потсвест.Таквите секој што ќе излезе ги исцелува, секој гледач им помага....

Ми остана уште запис да ми направи некој хоџа, ако ми помогне тоа-одох ја у ислам.


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Highlander969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2009
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Highlander969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 21:38
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 21:51
Originally posted by Highlander969 Highlander969 напиша:Што се смешкаш, да ен знаеш записи да правиш?среќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Highlander969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2009
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Highlander969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 21:52
jok dzanam
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,170 секунди.