IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Кои песни ве потсеќаат...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кои песни ве потсеќаат...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кои песни ве потсеќаат...
    Испратена: 27.Октомври.2005 во 17:20

koi pesni ve potsekjaat na ubavi nesta?
primer...koja pesna ve potsekja na ljubeniot / ljubenata.....

ili primer...koja pesna ve potsekja na nekoe patuvanje...na prijatel...na so bilo!



Изменето од anastea - 05.Август.2008 во 13:35
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
WORHOLL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 17:21
..pink floyd...the dark side of the moon...
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 18:09

WORHOLL na so te potsekja taa pesna???

aj jas kje pocnam:

pr.mene It must have been love od Roxete, Fly od Crematory i cel album Heaven od Dark Tranquallity me potsekja na toj so go sakam...

cel album Toxicity od System of a down me potsekja na edno zimuvanje vo Kopaonik.......

eheheee ima mnoguuuu pesni so me potsekjaat na mnogu raboti!, ama aj vie kazete nesto, pa jas kje prodolzam...:)

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 21:12
If you're not my number one od Daniel Bedigfild me potsekat na ljubenit. Alekta samo da ti kazam ednas sedev do pet satot sabajle za da ja slusnam pesnana poso ja nemam doma a znam deka ja pustet na antenna 5 ah ljubov ljubov
Точачиња.
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 21:15

mene pesnite od Tzziano Ferro me potsetuvaat na ubavi raboti.

Postojat poveke pesni koi se povrzani so vazni slucki vo mojot zivot ,pa sega da gi pisuvam nema smisla

was ist los?
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 21:44
loosing my religion-rem koga ja slusam ova pesna sum za second pak 16.god stojam na podium na edna zurka i gleam nekoja plavka so mi se smee........
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 21:49

lou imas pravo taa e dosta ubava pesna.

Bidejki se bavis so muzika i sviris na gitara dali mozebi i komponiras pesni ili sum mnogu neugerig?

was ist los?
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 21:56
Originally posted by angelce angelce напиша:

lou imas pravo taa e dosta ubava pesna.


Bidejki se bavis so muzika i sviris na gitara dali mozebi i komponiras pesni ili sum mnogu neugerig?



ic ne si neugierig.......
bidejki go vide sajtot,i znaes sea koj sum (koj sliki gi vide so dolga ili kratka kosa???)..ke ti kazam neso.
eve na 1.10.05 ja imavme promocijata na nasiot vtor album "kein scheiss jetzt schätzchen" na koj ima 11 pesni,od tie se 8 moj pesni ili jas go mestev fundamentot za pesnata...taka da mozam da kazam...
da komponiram pesni
Кон врв
laura Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Октомври.2005
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laura Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 22:01
karmina Burana,ne e pesna,ama jak film mi pravi.Me potsetuva na tesnite i temni hodnici na mojot fakultet,strashna atmosfera i nikako pogodna za vljubuvanje
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 22:08
Thorn - Natallie Imbrugllia, me potsekja na poslednite veceri od avgustot, koga so drugarka mi vozevme roleri....na site ubavi raboti, t.e. na sekoja minuta od tie veceri.....
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2005 во 21:11
From the cradle to enslave - Cradle of Filth me potsekja na zimata pred dve godini....:) koga bev sedmo i koga po zimskiot raspust sleduvaa tri nedeli strajk....:) hehehehe ovaa pesna sekogas kje me potsekja na tie tri ludi ii nezaboravni nedeli.....:)
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2005 во 21:24

Ameno - Era me potsekja na knigata Veronika resi da umre...dodeka ja citav knigava ovaa pesna postojano vrtese....i den denes koga ja slusam pesnava me potsekja na knigata...:)

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ana^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ana^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2005 во 23:17
Wind of change - scorpions me potseka na prviot baknez
MeSs WiTh ThE BeSt,DiE LiKe The ReSt!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2005 во 15:57
Cemetary Gates - Pantera me potsekja na dve raboti....na toj so go sakam:) i na edna drugarka...:)
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.