IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Lady Gaga
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Lady Gaga

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
ennchexx Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ennchexx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 14:42
Проститутка, наркоманка, бисексуалка, стриптизерка, хермафродит, избегала од училиштето и вие сакате да ми биде идол ?
секаккоо..
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 21:28
па никој не бара да ти е идол,..
а и навистина ги жалам на оние кои им е!..
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 18:10
mn mi e ruzna, odvratna, nema so da pokaze dr pa ke se rasoblekuva po spotovine..droljetina..a za glas bolji i da ne zborime..
Кон врв
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2009 во 12:08
Strahotna plava mrsnica.Dobra e i pee nelose
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2009 во 20:27
 
 

Lady GaGa продолжи да ја шокира јавноста.Овој пат пред насобраната публика на конецертот се појави без гаќички покажувајчи го својот наводен пенис.

Неодамна,призна дека е хемафродит,а сега тоа и го докажа.
Lady GaGa на неодамна одржаниот концерт  пристигна со мотор,напоменувајчи и на публиката дека не носи гаќички.

Во моментот кога се симнуваше од моторот под нејзината ултра кратка кожна мини суќна  се гледаше нешто што виси на лик како пенис.Ваквиот нејзин потег кај многумина појави дилема,дали тоа е нејзин пенис или само е маркетинг-трик

Многумина велат дека Lady GaGa цело време игра игра и ги навлекува медиумите да пишуваат за нејзе што и успева.

Така да,можеби за оваа прилика посетила секси шоп во кој се набавува вештачки пенис кој го наместила под здолниптето,а со тоа да го скрене вниманието нагласувајќи дека не носи гаќички.
Други пак се уверени дека меѓу нозете на  Lady GaGa нешто се гледа што дефинитивно не е вагина,а дали е пенис тешко може да се заклучи.......

секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2009 во 23:55
морам офтопик...

под каква дрога е кутрава Лејди
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2009 во 23:48
Лејди Гага е сепак женско!

Популарната пејачка намерно се облекла толку провокативно за да ги...

запре шпекулациите дека е хермафродит

Лејди Гага, која годинава стана вистинска сензација во САД и светот, што дури некои медиуми ја споредуваа со младата Мадона, реши да ги згасне шпекулациите за нејзиниот пол. 

Во некои од светските таблоиди и интернет страници имаше информација дека Лејди Гага нема само женски полов орган, туку и има некој дел од машкиот. На една страна дури се појави интервју во која таа и го потврдува тоа.

Подоцна таа во неколку интервјуа демантираше дека е нешто друго освен вистинска жена, а според сликите од нејзиниот концерт во Вашингтон, Гага сака и да докаже дека нејзиниот полов орган е само женски.

Од сликите може да се забележи дека поранешната стриптизета покрај пеењето продолжува да се грижи за беспрекорниот изглед на своето тело.


..Живеам за да умрам..!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 11:31
go mrazam ovaj izrodovболен
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 16:59
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

go mrazam ovaj izrodovболен
јбг, тоа се продава, сите заборавија што е тоа уметност и паѓаат на обични монофони мелодии и трачеви на таблоидите


Изменето од Анастеа - 18.Ноември.2009 во 17:10
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 17:03
 
 
 
 Контроверзната пејачка повторно ја шокираше јавноста, овој пат со својот нов спот за песната Bad Romance, во кој има сè, од неизбежната голотија до алкохол и убиства. 

Лејди Гага за новиот спот го ангажираше познатиот музички режисерФренсис Лоренс, и како што признава, ова и е најчудната и најпсихотична идеја досега. 

Во спотот Bad Romance за некзиниот нов албум насловен The Fame Monster има се, од руска мафија, алкохолизам, провокативна долна облека и голи тела. 
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2009 во 20:03

Bravo za spotov!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 21:51
Преди неколку денови гледав порноклип со неja ,ама преди да биде известна......За жалост неможа да се разбере каква е баш ,пошто не ja дадоа надолу.....тагаСамо од крстот нагоре......
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2009 во 21:53
изненадувањеизненадувањеизненадување Девојкава ги преминува сите граници на нормала и ненормала.
Страшно..тага
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2009 во 13:44
Па јас мислам дека е пред се оригинална...Знае како да привлече внимание...можеби некогаш претерува ама тоа е тоа...
А инаку има прекрасен глас...Но тој и оди во заден план, поради сите тие електро миксови или што ти не, и целата нејзина екцентричност...

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.