IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Скопје најубавиот град во светот!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Скопје најубавиот град во светот!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 32>
Автор
Порака
devilish Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devilish Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Скопје најубавиот град во светот!
    Испратена: 27.Октомври.2005 во 00:08

Ајде да си ги фалиме градовите

Што ти се допаѓа, а што не во Скопје?

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 00:13
gadno e,bev vo mn zmji i drzavi,ama makedonija e definitivno edno od naj-gadnite na svetot...plastidonija bi bilo naj ubavoto ime za nasata drzava......
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 00:15

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

gadno e,bev vo mn zmji i drzavi,ama makedonija e definitivno edno od naj-gadnite na svetot...plastidonija bi bilo naj ubavoto ime za nasata drzava......

Sto mozebi se sramis deka si od makedonija?

was ist los?
Кон врв
devilish Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devilish Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 00:18
LowWeed Ова е тема за фалење на Скопје  и Македонија, ај кажи што ти се свиѓа, можда Скопјанките, Македонките  
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 00:19
Jas si go sakam SKOPJEVO I NE GO DAVAM I MENJAM ZA NISHTO.Kakvo i da e mene mi e vo SRCETO.
Me nervira samo nechistotijata,toa sto nema dovolno zelen prostor i toj sto go imame e zolt.Me nervira otpadot okolu kontejnerite i seushte sto ne se selektira otpadot:(
Drugoto e taka taka.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 00:46
Makedonkite se sredeni devojki,nema da ni najdat nas mana,nego na ona VO NAS:)
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 19:06
Skopje e se poubavo i poubavo...nedostasuva higiena i cist vozduh inace onaka e licno!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 19:35
Nesto sto mi se dopagja i onaka koga vrvam tuka na ploshtad se dechkite koj se stalno pokraj kej do mostot koi redovno vezbaat so skirol.Kako da mu davaat poseben sarm na gradot so nivnata mladost.
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
SINO Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SINO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 20:02
Хууууу-лааааа ....

Одамна ме нема на форумов, не дека не сакам да пишувам ама многу работа овие денови.

И сега немам многу време но, за СКОПЈЕ, хм-хм-хм-хм, еве наоѓам.

СКОПЈЕ е дефинитивно град по моја мерка.
Го сакам.
Најмногу заради луѓето и заради можностите кои ги нуди (секој паметен човек ги КОРИСТИ можностите до максимум наместо да се жали дека му фали ова или она, дека му смета ова или она, дека ова или она неваља, наместо да оговара, кука и очајува, паметниот го користи и умее да ужива во она што му се нуди, колку што му се нуди, паметниот е таков баш поради тоа што умее од тоа што му се нуди да направи повеќе).

Не сакам да го споредувам со другите градови од Македонија или со другите градови од светов во кои сум била ...

затоа што ...

Скопје е мојот ДОМ.
Скопје е мојата независност.

Тоа се вредности кои, за мене, се непроценливи.

Каква забава, какво одлично поминато време покрај кејот на Вардар, на падините на Водно, на Матка, во кафанчињата во Дебар маало ... и што уште не.

Баш го сакам Скопје.

Имам истомисленици?

Би сакала да ги прочитем нивните искуства од прекрасното СКОПЈЕ.

(За останатите ... има малку, збор-два, погоре во постов!)
Нешто сум збесната деновиве
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 20:44
Grad ko grad sekoj si ima svoja ubavina i nedostatoci... zabava, moznosti ovo ono da Sk e ok, ama haosot e katastrofalen, 2 raboti ne mozes da zavrsis vo tekot na denot, ne daj boze da zivees na partizanska (nema spanje)..inace ok e, a i koj za sto e...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 22:18
E nesti sto me nervira i mene e metezot vo soobrakjajot i nepocituvanjeto na pravilata.Nedostatokot na parking prostor osobeno vo delot kaj sto rabotam,pa obavezno naiduvam na problem okolu parkiranjeto osobeno koga ne mozam da vlezam vo sopstvenoto vozilo poradi prilepuvanjeto na drugo vozilo do mene pa nemozam ni od ednata nitu drugata strana da vlezam.E togash sum strashno luta:(
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 22:29
maja ,pa toa e kultura na lugeto kaj
was ist los?
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2005 во 22:31
da, zato rekov- koj za sto e, ako nekoj saka pomiren-ne tolku dinamicen zivot, nema da mu se sviga skopje, bi mu se svigal nekoj pomal grad, toj sto e za dinamika frka guzva i so debeli zivci..Sk mu e super okolu 15-16h :))u guzvata
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2005 во 18:18
sranje.posle budimpesta skopje mi  e 0. ali pak si go sakam..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.