IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Комбинација на боречки спортови
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Комбинација на боречки спортови

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Комбинација на боречки спортови
    Испратена: 27.Мај.2009 во 17:51
Што мислите која е најдобрата комбинација за боречки спорт?
Мене омилена ми е карате и џиу џитсу.
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 19:12
Ultimate Fight....spored mene najsilen kombiniran borecki sport.

A eve go najdobriot Fedor Emelianenko

http://www.youtube.com/watch?v=6jgDmhY0K4g

Fedor - The Baddest Man on the Planet - Part 1


Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 19:15
Bunty hunter...треба да ја препознаеш техниката кај федор....после треба да кажеш комбинација .
 
За мене нај добра комбинација е Аикидо...Кик бокс...и борење
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 22:54
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Bunty hunter...треба да ја препознаеш техниката кај федор....после треба да кажеш комбинација .
 
За мене нај добра комбинација е Аикидо...Кик бокс...и борење


E ajde kazi koja kombinacija ja koristi?????????????????????
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 07:00
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

Bunty hunter...треба да ја препознаеш техниката кај федор....после треба да кажеш комбинација .
 
За мене нај добра комбинација е Аикидо...Кик бокс...и борење

Аикидо и борење?
Кик бокс и борење така и така супер е, ако си од далечна дистанца со удари, а од блиска со боречки зафати.
Но аикидо и борење се многу различни техники што значи дека ако знаеш аикидо нема потреба да се трудиш да се напињаш и даваш отпор за борење.
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2009 во 07:01
Федор користи нај веројатно кик бокс и џиу џитсу.
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 14:51
Федор користи Самбо.Жими Се!
Кон врв
Ikom Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ikom Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 20:53
Predrag e vo pravo Fedor koristi sambo, kako i mnogu ruski ultimate sportisti.Koga bev vo Moskva samboto bese na prvo mesto po popularnost od borbeni vestini, iako tamu moze da se najde se. Druga popularna vestina koja e ruska e sistema.
Pozdrav,
Iko
www.aikido.org.mk
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 20:09
Koga bi se nashol na arenata za UFC ili MMA bi rabotel najmnogu na moite race i levata noga... T.E ke praktikuvam povekje kick box.
Shto se odnesuva do zahvatite kje gi koristam vekje dobro prouchenite od borenje.
Bi stoel na distanca od 1 i pol metar na protivnikot!
Кон врв
Strenght Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Strenght Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2011 во 14:36
Обично сите борци во UFC,MMA практикуваат бокс со џиу џитсу.. Кик бокс не толку пошто нема некоја ефективност во ударите со нозе но и тоа може да се види..

Исто така и џудо е доста употребен.. Треба од се да се знае неможеш да елиминираш нешто ако се бориш 1 на 1 без правила :)
Never Give Up
Кон врв
trendafil. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trendafil. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2011 во 12:17
Ke ve molam za pomos. VAka: sakam da se zapisam na kik boks no sum zensko i ziveam vo karpos, pa sega moze li a mi kazete kade mozam da najdam kik boks klub vo karpos i dali go posetuvaat zenski? Ako znaete ve molam napisete i informacii za klubot.
Кон врв
trendafil. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Септември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trendafil. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2011 во 12:40
Ve molam kaze te mi kade vo sopje no podobro vo karpos ima kik boks ili boks klub i informacii za klubot. Fala odnapred.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.