IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Претсобјето - огледало на домот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Претсобјето - огледало на домот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Претсобјето - огледало на домот
    Испратена: 22.Мај.2009 во 08:25
Кога ќе видам добро средено претсобје, популарниот ходник срце ме боли. Кај нас дома претсобјето никогаш не  екако што треба. Секогаш има барем 3 пара патики завртени лево/десно кои како да се спремни за веднаш тргнување.тага Никој не сака да ги тргне на балкон или во плакар бидејки  кај нас сите се раководат по ситемот  ’’веднаш ке излезам’’.
На малата табла за информации стојат/ висат неправилно скинати ливчиња со најчести пораки ’’Срц остај 500 ден’’ а на радијаторот секогаш има некое парталче кое носи прашање ’’ е што ти смета?’’ Сијалицата задскриена зад една грда плафоњерка секогаш прегорува бидејки и таа има душа па после 24 часовно нон стоп светење прегорува.
засега нашето претсобје не е некое огледало на нашиот домизненадување
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2009 во 13:27
И мојот ходник/претсобје е таков. Џабе ја си везам цело време, сама се фаќам како оставам патики и кондури по неколк саати откако ќе влезам дома.
Добрата вест е не мора да значи дека останатиот дел од домот е несреден. Сепак претсобјето е многу транзиционен дел од секој дом.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2009 во 15:53
Recisi sekade go ima toj problem so neurednosta na pretsobjeto. I kaj nas ima po nekolku para cevli rasfrlani niz hodnik, na ogradata na skalata baba mi obavezno si ostava po nekoj dzemper za da ne go bara koa ke odi nekade, na ogledaloto koj so stignal toa ostavil, dedo mi cesel si ima ostaveno, tatko mi boja za cevli, e delot od koa ke ja nakacis skalata e nesto posreden, tamu poretko ima rasfrlano raboti.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 10:11
Ме утешивте. Пена ми фаќа устава од зборување, неврвирање, ама просто немам соработка на ова полетага

Изменето од maria_magdalena - 09.Јуни.2009 во 10:11
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2009 во 12:05
pa koj vi e kriv shto imate shiroko predsoblje....
ili znete kako??? izvadite sijalicite da bide temno....
nishto da ne se gleda.....i nishto nema da se ostava....
oti nema da se pronajde...
Кон врв
AcaRank. Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AcaRank. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 17:40
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Кога ќе видам добро средено претсобје, популарниот ходник срце ме боли. Кај нас дома претсобјето никогаш не  екако што треба. Секогаш има барем 3 пара патики завртени лево/десно кои како да се спремни за веднаш тргнување.тага Никој не сака да ги тргне на балкон или во плакар бидејки  кај нас сите се раководат по ситемот  ’’веднаш ке излезам’’.
На малата табла за информации стојат/ висат неправилно скинати ливчиња со најчести пораки ’’Срц остај 500 ден’’ а на радијаторот секогаш има некое парталче кое носи прашање ’’ е што ти смета?’’ Сијалицата задскриена зад една грда плафоњерка секогаш прегорува бидејки и таа има душа па после 24 часовно нон стоп светење прегорува.
засега нашето претсобје не е некое огледало на нашиот домизненадувањеАко ти е утеха..
секаде е така.
Редки се тие домови каде се е под конец.
Но, една зкај, се под конец е хронична болест на босот во семејството.
Toa shto ne se postigna vo 1966 da go npravime sega....
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 11:26
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 11:27
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 11:28
Interesting%20wooden%20floor


Изменето од Valerija - 16.Јули.2011 во 19:49
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2011 во 20:00
Stylish-design-hall-with-staircase-beautiful-table-lamps-and-hall-furniture
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2011 во 04:26
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2011 во 21:15
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2011 во 21:16
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2012 во 08:46
four-bedroom-house-dwh-stairs
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.