IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Батерија за видео камера
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Батерија за видео камера

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Батерија за видео камера
    Испратена: 19.Мај.2009 во 15:58
Ми треба батерија за сони камера, NP FP50, гледам во пиксплус има некоја замена од Hahnel некоја ирска фирма. Има ли некој искуство колку се добри овие батерии и колку се исплатливи, со оглед дека е цената околу 30% од оригиналот на сони.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2009 во 16:18

Мислам дека ќе ти заврши работа и тоа солидно. Јас и за камерата и за фотоапаратот имам и неоргинални батерии и одлично ме служат.

Кон врв
zokidream Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zokidream Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 17:01
Јас ја имам земено оваа батерија види http://pixplus.com.mk/index.aspx?directoryid=+208&ctrl=productlist&mid=179 и да знаеш нема да згрешиш,таа е замена за NP-FP70 и слободно можеш со едно полнење да снимаш од три до три ипол часа,зависи како ќе користиш.И цената не е 30 туку 50% поефтина,така да мој предлог од лично искуство ти кажувам земај и не чекај.Поздрав

Изменето од zokidream - 24.Мај.2009 во 17:13
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 16:33
Да, токму таа ја имав на ум од пиксплус. Цената е 30% од оригиналната сони, не 30% поефтина. Оригинал NP-FP70 во сони галерија е 6890 денари.

Дилемата ми беше дали оваа замената покажува уште колку минути има сила во батеријата или само цртки дава? Тоа демек инфолитиум или како се вика што го имаат само сони батериите, дали го има и оваа батерија?? Во пикс плус кога прашав, незнаеја да ми кажат.

Во меѓувреме порачав една 50-ка од интернет, па ја чекам да стигне.
Кон врв
zokidream Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zokidream Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2009 во 19:30
Исто и оваа батерија од Hahnel има инфолитиум, односно покажува колку ти преостанува сила од батеријата и тоа во минути,за тоа не бери гајле исто како оригиналната сони батерија.
Колку пари ја порача 50ка од интернет и од каде?

Изменето од zokidream - 27.Мај.2009 во 20:48
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 13:47
фала за информацијата.

Ја порачав од Star e-shop, преку amazon.co.uk, и кошта 27 фунти со се поштарина. Ама откако добив потврда за нарачката, нешто како да нема активности од кај нив. Следната недела би требало да стигне, па ќе видиме.
Кон врв
solidsnake Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај solidsnake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2009 во 19:19
Батеријата стигна вчера, се е во ред. Вкупно ме чинеше 1901 денар.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.