IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Скопскиот универзитет ќе тоне
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Скопскиот универзитет ќе тоне

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Скопскиот универзитет ќе тоне
    Испратена: 06.Јануари.2010 во 10:41
Za razgovori imate LP. Tuka diskusii po temata.
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 09:42
Originally posted by Crvena Rozica Crvena Rozica напиша:

Da, tocno deka se zacleniv za da mozam da ja kazam vistinata, megu drugite i na tebe koi ne veruvaat,se naivni i streberi koi od knigata izgleda deka ne videle nisto podaleku!Se plasam deka ne e taka!
Inaku i mene mi e mnogu gajle, niti ja sakam niti mrazam,vistinata ne treba da vrega nikogo!!!

Токму така, вистината не би требало да навреди никого се додека не се граничи со простаклук, поштеди не те молам!
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 23:17
Ti blagodaram na komplimentite газење%20од%20смеење

Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
Crvena Rozica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crvena Rozica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 22:49
Originally posted by Sunny Sunny напиша:




Interesno, denes zacleneta i tokmu edinstveniot post i e ovoj ... изненадувањеJas pak ke kazam, mene mi predavase duri tri predmeti, tri godini ja gledav zenata i ni ednas ni vidov niti pak slusnav vakvi ili slicni obvinuvanja za profesorkata, ja ozboruvavme i to nagolemo, prikazno sekakvi se slusnaa, a ako bese javna tajna ke se slusnese i ovaa vasata neli збунетост... i ne mi e celta da ja zastitam ... daleku od toa deka mi bila omilena ili edna od omilenite profesorki (kako so mi imaa pisano na LP), naprotiv... mnogu pati ne mozev ni da ja smislam ... ama toa ne mi dava pravo da klevetam, premnogu e nisko toa, neli? збунетост[/QUOTE]


Da, tocno deka se zacleniv za da mozam da ja kazam vistinata, megu drugite i na tebe koi ne veruvaat,se naivni i streberi koi od knigata izgleda deka ne videle nisto podaleku!Se plasam deka ne e taka!
Inaku i mene mi e mnogu gajle, niti ja sakam niti mrazam,vistinata ne treba da vrega nikogo!!!

Изменето од Crvena Rozica - 05.Јануари.2010 во 22:51
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 21:38
Originally posted by Crvena Rozica Crvena Rozica напиша:

Greota za tie studenti so dozivuvaat vakvi presii.

Za Profesor Jordanka Mitevska kke go kazam i potvrdam ona sto i go procitav od nekoi od moite kolegi,znaese da ni vleze pred predavanja vo laboratorija i da ne isprasuva koj Profesor sto kazal,kako i toa kako da postapuvame so odredeni Profesori,za nekoi velese i da ne im odime na predavanja!!!
Pritoa se pazese i ni kazuvase deka nikoj ne smee da doznae za ova!!!

Ova se slucuvase so studentite od biologija,zatoa studenti od drugite instituti za ova ne slusnale, pretostavuvam,ili nesmeat da go iznesat vo javnost! Inaku seto ova e javna tajna!
Nikogas jas ni moi drugarki koi se dvoumat nema da dozvolam da se zapisat na PMF
Steta sto mojata generacija ja imase taa sudbina da uci koga faxot go vodea vakvi Profesori!


Interesno, denes zacleneta i tokmu edinstveniot post i e ovoj ... изненадување
Jas pak ke kazam, mene mi predavase duri tri predmeti, tri godini ja gledav zenata i ni ednas ni vidov niti pak slusnav vakvi ili slicni obvinuvanja za profesorkata, ja ozboruvavme i to nagolemo, prikazno sekakvi se slusnaa, a ako bese javna tajna ke se slusnese i ovaa vasata neli збунетост... i ne mi e celta da ja zastitam ... daleku od toa deka mi bila omilena ili edna od omilenite profesorki (kako so mi imaa pisano na LP), naprotiv... mnogu pati ne mozev ni da ja smislam ... ama toa ne mi dava pravo da klevetam, premnogu e nisko toa, neli? збунетост



Изменето од Sunny - 05.Јануари.2010 во 21:41
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 18:36
 a, zoshto bi potanal?!изненадување...a , ako namera mu e na nekoj da potone,.toa e druga ravbota!....inache nema nishto "prirodno" za da potonuva najeminentniot(i edinstven shto e toa) univerzitet tuka!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Crvena Rozica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crvena Rozica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 01:19
Greota za tie studenti so dozivuvaat vakvi presii.

Za Profesor Jordanka Mitevska kke go kazam i potvrdam ona sto i go procitav od nekoi od moite kolegi,znaese da ni vleze pred predavanja vo laboratorija i da ne isprasuva koj Profesor sto kazal,kako i toa kako da postapuvame so odredeni Profesori,za nekoi velese i da ne im odime na predavanja!!!
Pritoa se pazese i ni kazuvase deka nikoj ne smee da doznae za ova!!!

Ova se slucuvase so studentite od biologija,zatoa studenti od drugite instituti za ova ne slusnale, pretostavuvam,ili nesmeat da go iznesat vo javnost! Inaku seto ova e javna tajna!
Nikogas jas ni moi drugarki koi se dvoumat nema da dozvolam da se zapisat na PMF
Steta sto mojata generacija ja imase taa sudbina da uci koga faxot go vodea vakvi Profesori!


Изменето од Crvena Rozica - 05.Јануари.2010 во 01:24
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 19:23
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Абе нека тоне!Нас државава ни потона вие за еден универзитет сте се фатиле

a dali znaesh ?? kolku predci ,,ti potonaja,, od toj znak shto go imash na avatarot?? mene lichno mi prechi.....
mislish deka e vo red??   
бијонсич, буди без бриге. Со глава гарантирам дека е од спротивниот табор , добро го знаам детево. ...

којзнае колку јак впечаток му оставил филмот чим го ставил ова на аватарнамигнување
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 10:42
Не е тоа темава а и нема врска со нацизам(не сум нацист)сцена од филм е!
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 10:00
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Абе нека тоне!Нас државава ни потона вие за еден универзитет сте се фатиле

a dali znaesh ?? kolku predci ,,ti potonaja,, od toj znak shto go imash na avatarot?? mene lichno mi prechi.....
mislish deka e vo red??   
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 09:56
Абе нека тоне!Нас државава ни потона вие за еден универзитет сте се фанале

Изменето од Zajcef - 04.Јануари.2010 во 09:59
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 02:20
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Коментари во кои се спомнати имиња  и инсинуираат незаконско работење  на одредени личности личности, согласно правилата на форумот се ваша лична одговорност и форумот не стои зад овие коментари.

mamamd јас стојам зад тоа што го кажав..
а што се однесува на тоа што го кажа AleksandarSl

Originally posted by напиша:

pa koga kje dojdea Profesori od nadvor-prashuvaa sho rabotat ovie po kancelariite koga neznaat ni da se pretstavat-ova go kazhuvam od iskustvo-!!!
Za smetka na toa intelektualniot kadar si zaminuvashe permanentno od fakultetot gledajki deka nemozhe da izleze na kraj so vakvata mnogubrojna ekipa !!! Za smetka na toa mnogu izgubi obrazovanieto vo MKD!


квалитетниот кадар за жал замина..а тие малку што останаа отидоа по приватните универзитети затоа што таму имаат поголема стимулација за работа и подобри услови...
еве ти еден пример за професорите од странство...братучет ми живее во сад и работи како професор во еден прилично мал универзитет за америка и пред месец-два дојде тука на гости кај неговите и случајно налетавме на еден професор од УКИМ во еден кафич инаку негов колега од времето кога учеле средно...и братучет ми не е тој што е ако не се распраша како идат предавањата и итн...и професоров го покани кај него на работа да види како е наставата кај нас...братучет ми ми вика..одам таму,ме претставува пријателов на други професори и нивното однесување ме остави со отворена уста...неможел да поверува каков однос имаат проф. меѓу себе...па кога владее такво несогласување во врвот зошто треба да очекуваме во предавалните да се третираат студентите на поинаков начин?...многу ја раширив работава..ама неможев да скратам
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 15:19
Originally posted by AleksandarSl AleksandarSl напиша:


Poshto so Jordanka sme od ist kraj- od Istochna Makedonija, mnogu dobro ja poznavam posebno sluzhbeno.
Ete jas i Pandeski bevme od ist kraj no ne go znaev sluzbeno nesto posebno намигнување
Originally posted by AleksandarSl AleksandarSl напиша:


Kako Dekan na PMF, ja zloupotrebuvashe pozicijata obiduvajkji se da vrshi pritisok na odredeni demonstratori i vraboteni, zakanuvajki se ako ne si zaminat od rab. mesto deka nema da im dade plata voopshto!!!
Toa pokusha da mi go napravi i mene, no gi infromirav povisokite instanci...
   Ova znaci deka uste si na PMF? збунетост
Originally posted by AleksandarSl AleksandarSl напиша:

Imashe obichaj da gi soslushuva studentite vo nejzinata kancelarija, da doznae koj sho mislel za nea???,za shto studentite postojano se zhalea...
Poradi nejzinoto odnesuvanje del od studentite si zaminaa od fakultetot!!!
Mi predavase tri predmeti i nikogas ne se slucilo takvo nesto niti pak znam nekoj so vakva sudbina среќа
Originally posted by AleksandarSl AleksandarSl напиша:

p.s Jordanka e nepodobna da gazi niz zgradata na PMF , a kamo li da bide inokosen organ ili profesorka!!!


Se nadevam deka si svesen koi obvinuvanja gi kazuvas среќа


Изменето од Sunny - 02.Јануари.2010 во 15:19
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 15:07
Коментари во кои се спомнати имиња  и инсинуираат незаконско работење  на одредени личности личности, согласно правилата на форумот се ваша лична одговорност и форумот не стои зад овие коментари.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.