IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - БОГ, психозите и неурозите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БОГ, психозите и неурозите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 23:51
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Понекогаш е потребно вера не само да дојде до исцелување само од себе иако и тоа е често, но верата значи и барање водство од Вишата Сила да не одведе до вистинскиот докторр, па и да се погоди вистинскиот лек.Таа е како патоказ, светилка во ноќтаѕвезда


Така е! А некогаш пак и кога не доаѓа до исцелување, изгрева сознанието од БОГА зошто така е добро, како што е!

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2009 во 00:10
И ап. Павле го мачел тој трн, ангел сатанин како што го нарекувал, и се молел Бог да го ослободи од него. Којзнае што му билко, може некој нерв, или пак неуроза, кој може да знае, па Бог не го исцелил но му рекол “Мојата сила се познава во слабоста“намигнување

Изгледа дека секому е даден некаков крст да си носи на плеќите во овој живот, но тој никогаш не е потежок отколку што можеме да поднесеме.

Можеби ти не можеш да го носиш мојот товар зашто имаш капацитет за некој поинаков, ниту јас твојот, тоа е тоа.
Изменето од maria_magdalena - 21.Јуни.2009 во 00:10
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,113 секунди.